Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[linux]nieprawidłowo wykrywany adapter wifi (Belkin f5d7050)

13 Wrz 2008 17:37 2960 4
  • Poziom 18  
    Witam!
    Jakiś czas temu stałem się "szczęśliwym" posiadaczem ustrojstwa firmy Belkin, model F5D7050, które powinno umożliwić mi połączenie się z wifi.

Pod windowsem działa toto prawidłowo, gorzej jest z linuksem (aktualnie używam Backtracka v3 ale problem występował w backtracku2/auditorze/ubuntu/suse).

Jak wyczytałem, adapter f5d7050 był produkowany w co najmniej kilku wersjach z chipsetem: rt2500/ rt73, broadcom, RTL8187B, prismGT i kilka innych - jednym słowem wszystko co możliwe było sprzedawane pod jedną nazwą (i pewnie identyfikatorem urządzenia)

Mój problem polega na tym, że urządzenie jest wykrywane i automatycznie ładują się do niego sterowniki rt73.
    Wszystko by było w porządku gdyby w urządzeniu były kości z logiem ralinka - po rozebraniu urządzenia ujrzałem układy isl3880 i net2280 - czyli prism GT - i po podłączeniu urządzenia system zaczyna zazwyczaj wariować, wiesza się lub po prostu wyrzuca jakieś błędy...

Próbowałem zarówno na komputerze stacjonarnym (gdzie mam karte pci na chipsecie rt61) jak i na laptopie - wszedzie wystepuje ten sam blad
    i pytanie jak zmusić żeby nie ładowało sterowników do rtXXXX ?

Kilka dodatkowych informacji o ustrojstwie
    nazwa Belkin f5d7050
    FCC ID: k7sf5d7050
    IC: 3623a-f5d7050
    na płytce drukowanej napisane jest:
    WUBI-112GB_V02
    109-101-8801
    Kości:
    ISL3880ik, net2280
  • Computer ControlsComputer Controls
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Aby wyłączyć ładowanie modułu, dodaj go w pliku "/etc/modprobe.d/blacklist"
    Code:

blacklist rt73

Jeśli chcesz tylko łączyć się przez WiFi, spróbuj użyć ndiswrappera, to najprostszy sposób na pokręcone identyfikatory.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 18  
    Dzięki, do tego już udało mi się dokopać po długich godzinach kombinacji (żeby dodać
    blacklist rt73
    blacklist rt2570)
    nie do końca to działało więc usunąłem również pliki modułów rt71.ko i rt2571.ko

Wciąż pozostaje pytanie jak zmusić system do prawidłowego wykrycia karty i zainstalowania/załadowania sterowników jako ten prism54
  • Poziom 23  
    Nie wiem, czy to karta na USB, czy PCI (PCIMCIA). Ściągnij pci.ids jeżeli to karta na PCI, albo usb.ids jeżeli jest na USB, tyle, że Backtrack3 jest dość nowy, powinien mieć najnowsze wersje tych plików.
    Jeżeli naprawdę jesteś przekonany, że to prism54 możesz na liście zmienić vendora. Pierwsze 3 znaki adresu MAC to vendor, ostatnie 3 model. Poszukaj na liście w pliku *.ids.

USB Vendor/Device IDs list

Download the current snapshot of the pci.ids file

Szukałem na madwifi.org, ale nie znalazłem sprawdzonego sterownika - "Not yet tested".

pozdrawiam stygma
  • Poziom 27  
    Czy to jest to samo, co "firma" TP Link ładuje w swoje "urządzenia" nazywając je routerami?
    Jeśli tak, to proszę to coś wyrzucić, nie dotykać, nawet kijem. A już broń Odynie sprzedawać, chyba, że wrogowi odwiecznemu!

Wcale nie żartuję!

Dodano po 4 [minuty]:

stygma napisał:
    Nie wiem, czy to karta na USB, czy PCI (PCIMCIA). Ściągnij pci.ids jeżeli to karta na PCI, albo usb.ids jeżeli jest na USB, tyle, że Backtrack3 jest dość nowy, powinien mieć najnowsze wersje tych plików.
    Jeżeli naprawdę jesteś przekonany, że to 4 możesz na liście zmienić vendora. Pierwsze 3 znaki adresu MAC to vendor, ostatnie 3 model. Poszukaj na liście w pliku *.ids.

USB Vendor/Device IDs list

Download the current snapshot of the pci.ids file

Szukałem na madwifi.org, ale nie znalazłem sprawdzonego sterownika - "Not yet tested".

pozdrawiam stygma

Jeśli kolega jeszcze raz wspomni, że to -coś-, ma choc % wspólnego z Prism`em, to naślę na kolegę płatnego zabójcę!!! :D
    Autorowi tematu wybaczamy, gdyż nie wie co czyni. ;)