Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak polaczyc sie z domowym kompem z pracy????

pio77 02 Mar 2004 09:16 5082 14
    pio77
    Level 12  
    cze. mam nastepujacy problem. potrzbuje sie polaczyc z moim kompem z pracy. na obu jest w2k. u siebie w domu mam siec (router d-linka i switch) i neo+. znam ip kompa w mojej sieci i ip routera. czy ktos wie jak moge uzyskac dostep do zasobow swojego dysku z pracy???? :?: :?
    elektronik321
    Level 22  
    po pierwsze komputer w pracy musi miec ip zewnętrzne , stawiasz programy administratorskie lub przez totala comandera
    jackone
    Level 14  
    Przede wszystkim musisz udostępnić zasoby do sieci zewnętrznej, w swoim firewalu ustaw przepuszczanie pakietów z adresu IP w Twojej pracy, musi być aktywne konto "Gość" z zezwoleniem na logowanie z WAN, oraz musisz znać IP swojego kompa. W NEO+ jest on zmienny, ale czas zmiany jest dosyć długi. A do kontroli i dostepu użyj programu który podał Ci mój poprzednik. :)
    pio77
    Level 12  
    dobra dzieki. zaraz poprobuje co sie da zrobic i wam napisze.
    Samuraj
    Level 35  
    Jakie konto gość :?: po co udosepniac do sieci zewnętrznej :?: (aby wszyscy mogli kożystać) a po co VNC, armata na muche (no chyba ze potrzebyn jest pulpit i zdalna obsługa kompa).
    Czytajcie posty i starajcią sie wszystko robic jak najprościej, przynajmniej ja tak robie :D
    W poście jest jak byk:
    -> czy ktos wie jak moge uzyskac dostep do zasobow swojego dysku z pracy
    Moje rozwiązanie
    Postawic serwer ftp i po problemie.
    Z domu sie ładnie zalogujesz na swój komputer w pracy i ściągniesz co bedziesz potrzebował. Problemem może byc jeśli nie masz publicznego IP w pracy, ale to tez nie problem przekieruj dwa porty na ruterze i po problemie.
    zbila
    Level 11  
    Proponuje wykorzystac jeden z ponizszych programow:
    -Netsupport
    -PCAnywhere
    Niestety sa to programy, za ktore trzeba zaplacic.
    pozdrawiam
    pio77
    Level 12  
    pomysl z ftp jest spoko, ale fajnie by bylo odpalic sobie w pracy zdalny dostep do pulpitu domowego kompa. piszecie cos o konfiguracji routera w pracy, ale tam to ja nie moge nic ustawiac bo nie mam do tego dostepu.

zaza wrote:
    Ja do tego celu wykorzystuje ten program vnc-3.3.7-x86_win32
    http://www.leinad.master.pl/ftp/VNC/?M=A
    http://www.pg.gda.pl/OI/vnc/

Jeszcze raz przypominam,wymagane stałe IP na komputerze z którym chcesz się połączyć.

ok zaza ale gdzie ten program mam zainstalowac na kompie w pracy czy w domu, a moze obydwa kompy czegos potrzebuja. pozatym nie bardzo wiem jak skonfigurowac ta aplikacje do poprawnego dzialania. czy istnieje cos prostrzego?
    jackone
    Level 14  
    Samuraj wrote:
    Jakie konto gość :?: po co udosepniac do sieci zewnętrznej :?: (aby wszyscy mogli kożystać) a po co VNC, armata na muche (no chyba ze potrzebyn jest pulpit i zdalna obsługa kompa).
    Czytajcie posty i starajcią się wszystko robic jak najprościej, przynajmniej ja tak robie :D
    W poście jest jak byk:
    -> czy ktos wie jak moge uzyskac dostep do zasobow swojego dysku z pracy
    Moje rozwiązanie
    Postawic serwer ftp i po problemie.
    Z domu się ładnie zalogujesz na swój komputer w pracy i ściągniesz co bedziesz potrzebował. Problemem może byc jeśli nie masz publicznego IP w pracy, ale to tez nie problem przekieruj dwa porty na ruterze i po problemie.

Też może być.
    Ale konfiguracja konta "Gość" jest domyślnie bardzo ograniczona, unikamy problemów z blokowaniem dostępu do dysku(ów), co dla osoby mniej zorientowanej w temacie może być bardzo istotne.
    Natomiast program, rzeczywiście jest skomplikowany, ale przydatny.
    A serwer ftp . czy to z kolei nie jest "stzrzelaniem do muchy z armaty"? Jeżeli chodzi tylko o prosty dostęp do danych? Albo coś sobie przypomnieliśmy co jest na innym dysku w komputerze domowym, zostawiamy sobie furtkę w postaci konta "Administratora" serwera ftp .?...i możemy kiedyś upublicznić wszystkie dane z naszych dysków?
    Ja uważam że to trochę nieciekawa perspektywa..a Wy? :idea:
    zaza
    VIP Meritorious for electroda.pl
    :arrow: pio77
    Zainstaluj ten program na obu komputerach.Na komputerze do którego chcesz mieć dostęp skonfiguruj program tak jak na poniższym rysunku.
    Wprowadź hasło i zapamiętaj IP tego komputera.Jeżeli masz firewalla na tym komputerze to skonfiguruj go tak aby nie blokował VNC.Nie zapomnij uruchomić VNC lub umieść go w autostarcie.

Jeżeli będziesz chciał się połączyć ze swoim komputerem z innego komputera na ktorym wcześniej zainstalowałeś oczywiście VNC to odpal Run VNC Viewer wpisz IP następnie hasło i gotowe.
    pio77
    Level 12  
    dzieki. dzisiaj juz nie przetestuje bo jestem w pracy i nie zainstaluje na swoim kompie, ale jutro cos powalcze z tym tematem.
    pio77
    Level 12  
    ok zaza zainstalowalem sobie i ustawilem. jutro bede w pracy to sprobuje, ale widze3 pewien problem. IP mojego kompa to IP wewnetrzne, a z pracy odpalajac VNC viewer podaje IP zewnetrzne sieci, czyli routera, wiec jak znajdzie mojego kompa, w sieci jest ich kilka???
    pio77
    Level 12  
    kolejny problem. jak odpalam w pracy VNC Viewer'a i mu wpisuje zewnetrzny IP swojej domowej sieci to mi wywala "failed to connect to server". moze musze skonfigurowac Firewalla na routerze, ale nie wiem dokladnie jak.

zalaczam zrzut ekranu z mennu konfiguracji routera. moze ktos wie jak to ustawic???
    treboo
    Level 11  
    Ja uzywam do tego PC Anywhere ale mozna tez z powodzeniem uzyc zwyklemgo polaczenia pulpitu zdalnego z XP

obydwa dobrze dzialaja tyle ze pierwszy ma wieksze opcje i go wlasnie polecam