Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polonez 1.6 GSI gdzie jest czujnik temperatury?

aschamed 13 Sep 2008 17:42 9201 14
Bosch
    aschamed
    Level 11  
    Witam!

Mój poldżer bardzo ciężko zapala gdy jest zimny. Do tego stopnia że czasem akumulator nie wytrzymuje takiego długiego kręcenia. Mam instalacje gazową, jednak próbuje go odpalić na benzynie. Był już u kilku mechaników. Wymiemiałem już pompkę paliwa i dalej to samo.
    Słyszałem, iż gdzieś jest czujnik temperatury który dochodzi do komputera i odpowiada za dozowanie paliwa. Czy ktoś wie gdzie jest owy czujnik? Nie chodzi mi o ten który jest podłączony to wskaźnika, tylko o ten który jest podłączony do komputera. W jaki sposób można sprawdzić czy działa poprawnie?

Pozdrawiam
  • Bosch
    janusz2008
    Level 33  
    Z tyłu silnika. Multimetrem rezystencja= temperatura.
    User removed account
    User removed account  
  • Bosch
    aschamed
    Level 11  
    Widze że opinie uczonych są podzielone :D
    W takim razie w czym może tkwić problem że auto nie chce palić?
    User removed account
    User removed account  
    aschamed
    Level 11  
    Miałem ostatnio takiego samego poloneza, z takim samym silnikiem tylko że rok starszego i bardziej zjechanego ale on palił na dotyk. Temu kupiłem nowy akumulator żeby miał siłę kręcić. Mechanicy też nie wiedzą dlaczego nie chce zapalać. Świece i przewody WN ma nowe.
    hasiek
    Level 15  
    Nie wiem jaki układ jest w 1.6 GSI ale jeśli jest to wtrysk jednopunktowy to czujnik do niego jest z tyłu kolektora ssącego a wielopunkt ma go na termostacie.
    aschamed
    Level 11  
    GLI - wtrysk jednopunktowy
    GSI - wtrysk wielopunktowy

Mi chodzi nie o czujnik który uruchamia dmuchawę na chłodnicy, tylko o taki który informuje komputer czy silnik jest zimny czy ciepły i na podstawie tych informacji komputer dobiera mieszankę.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    aschamed
    Level 11  
    Odłączania akumulatora nie raz próbowałem. Bezskutecznie. Da się w jakiś prosty sposób podłączyć do komputera aby sprawdzić jego aktualne parametry?
    neig555
    Level 17  
    założyłem ostatnio podobny temat ale uczeni chcą czujnik wziąść do kieszeni)))).
    Ten czujnik traci swoją rezystancję i jak piszesz silnik nie chce odpalić .Ja wpiołem rezystor 10kom w szereg zaraz przy czujniku i po odpaleni silnika przełąćznikiem zwieram rezystor.Pytałem się o czujnik w kilku sklepach ale mają tylko niebieskie do opla,najlepiej byłoby znać nr katalogowy(na czujniku go nie ma) to gość na Allegro by mi coś dobrał.
    sandalki21
    Level 10  
    czujnik temperatury płynu chłodzącego: nr.części- 25036898
    poducent: AC Rochester; FSO Polonez Edward Morawski str.235
    tablica7-4. czujnik znajduje się w przewodzie ssącym(kolektor), pod urządzeniem wtryskowym. rys.7.7 str.227.
    neig555
    Level 17  
    sprawdziłem, opis dotyczy jednopunktu czyli 1.6GLI ja znalazłem coś takiego :CZUJNIK TEMP.PN 1,6 WTRYSK JEDNOPUNKTOWY 065561 .......CZUJNIK TEMP.PN 1,6 WTRYSK WIELOPUNKTOWY 065145 .........jak to pogodzić z książką?
    aschamed
    Level 11  
    neig555 wrote:
    Ten czujnik traci swoją rezystancję i jak piszesz silnik nie chce odpalić .Ja wpiołem rezystor 10kom w szereg zaraz przy czujniku i po odpaleni silnika przełąćznikiem zwieram rezystor.

Mógł byś napisać tak w miarę obrazowo (albo wrzucić zdjęcie) gdzie jest ten czujnik? Rezystor dałeś szeregowo, czyli zwiększyłeś rezystancje? Im zimniejszy silnik tym ma być większa rezystancja? Dobrze rozumiem? Dobrze Ci pali po tym zabiegu?