Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maleńki przełącznik bezprzewodowy-najchętniej kupię gotowy:)

uzytkownik* 13 Wrz 2008 18:52 1920 2
  • #1 13 Wrz 2008 18:52
    uzytkownik*
    Poziom 2  

Witam,

nie jestem pewny czy to najlepsze miejsce na zadanie tego pytania, ale nie udało mi sie znaleźć lepszego.

Potrzebuję przełącznik radiowy (podczerwień odpada), na dowolnej częstotliwości, najprostszy - jednokanałowy, nieszyfrowany.
    Moje wymagania są mam nadzieję niewygórowane:
    - zasięg wystarczy nawet tylko 1m
    - zasilanie z baterii, więc jak najmniejszy pobór prądu
    - na wyjściu z odbiornika potrzebuję sygnał 4-5V o niewielkim natężeniu (100mA aż nadto wystarczy)
    - sterowanie z pilota - wystarczy pilot z jednym przyciskiem, byle jak najmniejszy

podstawowe wymaganie: jak najmniejsze wymiary.
    Nadajnik może być wielkości typowego pilota do samochodu/bramy.
    Natomiast odbiornik wielkości max 3x5 cm i grubości do 1 cm (najchętniej znacznie mniejszy). W tym w środku musi zmieścić się jeszcze bateria zasilająca.

Potrzebuję żeby na wyjściu pojawiał się sygnał (4-5V) w momencie gdy będzie przyciśnięty przycisk pilota - dowolnie długo (nawet wiele minut) a po puszczeniu przycisku żeby sygnał znikał (z tego co rozumiem jest to tzw. włącznik "monostabilny").

Nie znam się na elektronice - coś prostego mogę co prawda zlutować, ale lutowanie jakiegoś skomplikowanego układu raczej nie wchodzi w grę. Najchętniej zakupiłbym gotowe (lub prawie gotowe) rozwiązanie. Niestety wszystko co znalazłem jest zbyt duże (np. sterowanie do bram - gdzie odbiornik jest zwykle wielkości koło 5x8 cm).
    Nie wierzę że nie da się tego zrobić, skoro są zdalnie sterowane radiem zabawki o wielkości 3cm. Myślałem też o przerobieniu takiej zabawki, niestety nie znalazłem takiej, która miałaby do tego w komplecie małego pilota i na wyjściu zasilała silniczki czymś więcej niż 3V.

Przeszukiwanie archiwum pod kątem zdalnego sterowania itp też jakoś nie przyniosło zadowalających rezultatów... Dzwonek bezprzewodowy czy gotowe rozwiązania typu np Elpiast - wszystko za duże...

Mam nadzieję że takie gotowe rozwiązanie istnieje - cena nie gra roli (oczywiście w granicach rozsądku) - ewentualnie może ktoś doradzi gdzie można coś takiego zlecić do wykonania?

Z góry dziękuję za sugestie.

0 2
  • #3 14 Wrz 2008 20:58
    uzytkownik*
    Poziom 2  

Dzięki za sugestię ale przejrzałem całą ofertę tego sklepu i nie rzuciło mi się w oczy nic co by było zbliżone do moich potrzeb - w żadnym dziale - a już szczególnie w dziale szyb do którego był link :)
    Zwłaszcza jeśli chodzi o wymiary - żadne z tych rozwiązań nie było robione pod kątem minimalizacji odbiornika, oraz prądu który on pobiera - wszystkie są do montażu w samochodzie/bramie/ścianie i zasilania prądem...

pozdrawiam

0