Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie dwóch łącz internetowych

domkom 13 Wrz 2008 20:33 4127 5
  • #1 13 Wrz 2008 20:33
    domkom
    Poziom 9  

Mam taki pomysł.
    Chcę połączyć dwa łącza internetowa.
    Posiadam internet 1mb i kolega również kożysta z tego samego. Czy jest możliwość połączyć tych dwóch internetów i przesyłać za pomocą wi fi ?
    Jakiego trzeba użyć sprzętu, jakie są zalety iwady tego połączenia. Czy będzie działało jako 2mb. Proszę o opinie i z góry dziękuję.

1 5
  • #2 13 Wrz 2008 22:39
    lordqpa
    Poziom 24  

Nie będzie działać jak 2MB. Jak na dwie osoby to jedyne wykorzystanie to widzę tak: jedno łącze na p2p a drugie do normalnego użytku (poczta, www,, komunikatory). Ale szczerze to dałbym sobie spokój, konfiguracja , dokupienie sprzętu (WiFi) może przerosnąć oczekiwania.

0
  • #3 14 Wrz 2008 08:02
    domkom
    Poziom 9  

Ale czy jest taka możliwość podłączenie, że np. jaa wyłącze kompa a mój kolega będzie ciągną nie 1mb a szybciej, nie musi to być 2mb ale więcej niż 1mb. To jak podłącze to co się będzie działa, za jaką prędkością będę mógł pobierać, po podłączeniu dwóch WAN - ów ???

0
  • #4 14 Wrz 2008 12:30
    lordqpa
    Poziom 24  

Istnieje możliwość takiej konfiguracji, że przy pobieraniu np dwóch plików na raz, jeden będzie pobierany przez łącze A a drugi przez B. Co da jakby 2MB. Ale taka konfiguracja (routing chaotyczny) ma swoje wady np sypią się sesje http/https, głupieją programy p2p. Ze sprzętu to wybrać pomiędzy Linuxem a Planet CS-1000/MH-2000 ewentualnie: Linksys RV042-EU lub Edimax Br-6624 no i do tego 2xmodem/router (o ile te łącz to neo) i osprzęt do WiFi ...

0
  • #5 14 Wrz 2008 16:14
    R_Przemek
    Poziom 20  

Jednej paczki nie będziesz pobierał przez 2 łącza jednocześnie. jeśli chcesz rozdysponować powiedzmy dwa DSL-e to load balancing, jedno łącze na samo www a drugie na całą resztę...

Kolega powyżej napisał trochę inaczej, a mianowicie p2p osobno a cała reszta razem, rozwiązanie o tyle złe że sporo "syfu" korzysta z protokołów poczty do pobierania plików. Wtedy strony by kulały.

0
  • #6 15 Wrz 2008 16:35
    domkom
    Poziom 9  

dzięki za informację. Coś się pomyśli :D

0
  Szukaj w 5mln produktów