logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

D-WAVE 9960 Potrzebny oryginalny firmware lub zamiennik

Mr. CEWKA 14 Wrz 2008 01:06 3310 3
REKLAMA
  • #1 5533291
    Mr. CEWKA
    Poziom 17  
    Próbowałem do D-WAVE 9960 wgrać firmware od TECLAST C260 (WERSJA CI i NO-CI)
    oraz od C280 - niestety nie działa. Potrzebuję sprawdzony firmware do tego urządzenia. Fabrycznie w urządzeniu wgrane było version 000.000.000 ze stycznia 2008.

    Na stronach d-wave.eu nie znalazłem nigdzie firmware, jedynie w instrukcjach "chwalą" się, że można aktualizować, ale na stronie nic więcej na ten temat nie ma.

    P.S. urządzenie ma 2 GB pamięci wbudowanej, slot MICROSD.
    Urządzenie wygląda mniej więcej tak:
    Foto

    Jeśli ktoś ma firmware i soft do jego wgrania to będę "dźwięczny", wtedy naprawię ten odtwarzacz, który teraz pełni funkcję latarki :-)
  • REKLAMA
  • #2 5565367
    kapq
    Poziom 18  
    D-Wave w ogóle nie wysyła firmware a za wgranie wołają 35zł. Sam się naszukałem do D-Wave 7610 i totalne zero a mailing z firmą nic nie przyniósł. Zawsze masz tą latarkę :)
  • REKLAMA
  • #3 5591299
    Mr. CEWKA
    Poziom 17  
    Próbowałem ostatnio w celu naprawy zainstalować oprogramowanie od odtwarzacza serii Vanish Touch firmy Pentagram Link - z latarki zamienił się spowrotem w odtwarzacz, ale niestety nie działają klawisze. Jestem o krok bliżej rozwiązania. Wiadomo, że wiele produktów jest robionych przez te same fabryki w Chinach i różnią się czasami detalami, czasem są identyczne - są OEM'owane i sprzedawane pod różnymi markami. Kiedyś udało mi się wgrać nowszy firmware do odtwarzacza Vtec MP640 od pewnego modelu Teclast pracującego na tym samym układzie. Oryginalny Vtec miał wady, które były dla mnie nie do zaakceptowania, wgranie od Teclast (przedtem po analizie podobieństwa elektroniki) rozwiązało to problem z V-tec. Analogia niestety nie sprawdziła się w przypadku D-wave, tu właśnie aktualizacja oprogramowaniem Teclasta (model wizualnie był identyczny) - uwaliła D-wave. Niestety ostatnio te same obudowy są stosowane do różnych produktów więc nie mając drugiego produktu nie da się sprawdzić.

    Czy ktoś jest w stanie mi pomóc z firmware (może być odczytany z oryginalnego D-wave lub z innej firmy, byle działał)? Jestem w stanie przetestować inne wersje, odtwarzacz i tak nie działa, więc mam niewiele do stracenia.

    Nie wiem jak bezpiecznie rozebrać D-wave, może ktoś ma już fotki i wie co jest zamiennikiem np. na rynek Niemiec czy Francji.
  • #4 5634190
    jurijgagarin
    Poziom 2  
    ja rozbierałem d-wave 9830. znajoma dała mi go do "naprawy". urwała wejście USB... nie dziwie się bo było lekko przylutowane i przyklejone taśmą klejącą...
    może to się przyda:
    pamięć samsunga (jak w opisie :))
    i jakiś układzik:
    CTW500
    G1023FA
    515
    kolejny (mniejszy):
    SPT
    SP3767HN
    07BS26
REKLAMA