Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez diesel-97r.Montaż grzałki 230v w bloku silnika.

14 Wrz 2008 11:37 3221 9
  • Poziom 10  
    Witam.Mam prośbę.Może ktoś poda wielkość gwintu korka znajdującego się w bloku silnika a służącego do spuszczania płynu chłodzącego.
    Mam zamiar zamontować w to miejsce grzałkę 230v.
    Informacja ta uprościłaby i ułatwiła mi te czynności.
    A może ktoś poda namiary na producentów takich grzałek-bo ja znam tylko jednego.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 32  
    witam, jeżeli dobrze pamietam to jest to M10x1,5, powodzenia
  • Poziom 10  
    Dzięki bardzo za tak szybką odpowiedź.To dobrze,że można liczyć na pomoc.Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za poradę.Rozważę tą sugestię.Pozdrawiam.
  • Poziom 32  
    witam, chyba to jest lepsze rozwiazanie mniej kłopotliwe w zastosowaniu, powodzenia
  • Poziom 12  
    ja miałem zamo9ntowaną w miske i grzała olej. piękna sprawa. 10-15 minut i palił od strzału. prostokątny otwór i grzałka chyba 1800W od polskiej pralki.
  • Poziom 10  
    Jestem mile zaskoczony poradami,tym odzewem.Dziękuję.Nie zamykam tematu.Może jeszcze ktoś podsunie swoje rozwiązanie.Pozdrawiam.
  • Moderator Samochody
    ja na auta które nie chcą odpalać na mrozie mam taki sposób że podstawiam grill elektryczny pod miskę :D
    najlepsze efekty daje podgrzanie oleju
  • Poziom 10  
    Jozef199 napisał:
    Są orginalne grzałki Puszka metalowa z kablem na 230V Montuje się na rurze między silnikem a chłodnicą

Owszem są takie, nawet dużo na Allegro ---ale trudno po cięciu przewodu go potem uszczelnić bo:
    -pracuje w skrajnych warunkach (drgania-szczególnie diesel!)
    -wahania ciśnienia
    -wahania temperatur

Ludzie zakładają najczęściej zwykłe opaski zaciskowe (takie po 2 zł) i potem się dziwią że "pierdykło"

W sumie nie polecam