Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak podświetlenia w laptopie na matrycy

pawelmail200 14 Wrz 2008 11:46 4827 5
  • #1 14 Wrz 2008 11:46
    pawelmail200
    Poziom 17  

Witam! pisze do was ponieważ stronka elektrody kilka razy juz mnie uratowała gdy miałem jakis problem.Kolejnym moim problemem jest laptop IBM R30dostąłem go w rozliczeniu koleś mówił ze działał,a mianowicie brakuje w nim podswietlenia ,moze tak nie ze całkowicie ale jest problem w tym iz ,jesli przycisne obszar zaznaczony na zdjęciu (patrz niżej)podswietlenie jest jesli nie nacisne nie ma,pod katem widać ze na pupicie sa ikonki itp.Niewiem co mam z tym zrobić poniewaz mysle ze moze jest tam taśma jak w telefonach komórkowych która sie przetarla od otwierania i zamykania matrycy.Co wy sadzicie na ten temat ?proszę o swoje sugestie i wypowiedzi.Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi.pozdrawiam
    Link do zdjęcia:
    Brak podświetlenia w laptopie na matrycy

0 5
  • #2 14 Wrz 2008 12:12
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 14 Wrz 2008 12:19
    pawelmail200
    Poziom 17  

Witam! dzieki za odpowiedz ,też tak myslałem .Raczej bardziej bym obstawiał na taśme,a niewiesz jakie mogły by byc koszty naprawy??

0
  • #4 14 Wrz 2008 13:33
    AnnoDomi
    Poziom 27  

99% taśma - naprawa albo przez wymianę taśmy - cena od 30-150zł (cena taśmy) + szczęście do znalezienia właściwej - albo co prościej domoróbka i wymiana uszkodzonej żyły za pomocą niezależnego kabla - wartość naprawy "bezcenna" ;) Prawdopodobnie poleciała żyła z zasilaniem inwertera.

0
  • #5 14 Wrz 2008 13:57
    scepan87
    Poziom 10  

Może po prostu Taśma się odczepila od częstego otwierania i zamykania matrycy. Trzeba rozkrecić i wyjdzie. Co gdzie trzeszczy ;)

0
  • #6 14 Wrz 2008 14:46
    pawelmail200
    Poziom 17  

własnie raczej mysle ze to nie duzy problem bo pracuje teraz na nim z 2 godziny i bez zadnego przyciskania wszystko działa podsiwetlenie jest tak jak ma byc .byc moze masz racje ze tasma sie odczepiła.ale ja niestety nie znam sie na komputerach nawet niewiem od czego zaczac zeby go rozkrecic dlatego udam sie do serwisu.

0