Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Klawiatura i mysz

HomerWells 02 Mar 2004 12:10 1392 5
    HomerWells
    Level 2  
    Mam niewielki problem.
    Komputer się do pewnego momentu uruchamia. Następnie następuje jego całkowity zwis do tego występują ciekawe efekty uboczne w postaci nie działąjącej klawiatury oraz myszy, które są na 100% sprawne.
    Dzięki czemu nie mogę wejść do bios-u.
    Czytając posty na podobne tematy doszedłem do wniosku, że to może być kłopot z portem ps/2. Jeżeli ktoś ma jakieś inne pomysły to prosiłbym
    o tym napisać.
    jackone
    Level 14  
    HomerWells wrote:
    Mam niewielki problem.
    Komputer się do pewnego momentu uruchamia. Następnie następuje jego całkowity zwis do tego występują ciekawe efekty uboczne w postaci nie działąjącej klawiatury oraz myszy, które są na 100% sprawne.
    Dzięki czemu nie mogę wejść do bios-u.
    Czytając posty na podobne tematy doszedłem do wniosku, że to może być kłopot z portem ps/2. Jeżeli ktoś ma jakieś inne pomysły to prosiłbym
    o tym napisać.

Do jakiego momentu się podnosi?
    Najpierw zresetuj pamięć CMOS, jeżeli to nie pomoże, to wyciągnij wszystkie karty poza grafiką, wypnij taśmy urządzeń i odpal system ponownie. Jeżeli i to nie pomoże, to odpal kompa bez klawiatury i zobacz czy zgłosi błąd braku klawiatury. A następnie napisz Co zaobserwowałeś na ekranie komputera. Jeżeli w którymś momencie sprzęt będzie startował poprawnie, to drogą eliminacji znajdziesz uszkodzenia lub komponent sprawiający problem.
    Jeszcze jedno czy diody na klawiaturze migają po włączeniu kompa???
    TONI_2003
    Moderator
    Sprawdź czy czasem nie masz źle odprowadzane ciepło z procka (stara pasta) następnie stan baterii powinien być nie mniej niż 3V powinieneś zrobić klir CMOS oraz sprawdzić płytę na okoliczność elektrolitów (czy nie są wybrzuszone ,wylane) oraz podmienić zasilacz na na pewno sprawny.
    :wink: Ps. Tak diody muszą mignąć podczas załanczania .
    HomerWells
    Level 2  
    Przy restarcie koputera diody na klawiaturze nie mrugają.
    Jeżeli wcisnę numlock to po jakimś czasie zapala się dioda "NUMLOCk" i gaśnie przy zwisie komputera :)

Dzięki za rady. Dzisiaj to sprawdzę.
    Kazido
    Level 12  
    Miałem podobny problem. Winne były porty ps.
    jackone
    Level 14  
    [quote="HomerWells"]Przy restarcie koputera diody na klawiaturze nie mrugają.
    Jeżeli wcisnę numlock to po jakimś czasie zapala się dioda "NUMLOCk" i gaśnie przy zwisie komputera :)

Na płycie w okolicy portów będziesz miał małe bezpieczniki (F lub Fuse) jeden lub dwa, sprawdź je :idea: