Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Duży zegar z temperaturą z gotowych płytek

KWARZ 14 Wrz 2008 14:36 5097 13
  • Duży zegar z temperaturą z gotowych płytek

Kupiłem gotowe płytki z diodami o wysokiej jasności. Połączenie okazało sie dziecinnie łatwe. Sterowanie na Atmedze8 też powstało w kilka godzin.
    Sterowanie zegarem z pilota.
    Wysokość cyfr 22 cm. Zegar pełni również funkcję oswietlenia przed wejsciem gdyż jasność diod jest tak duża że spokojnie można czytać przy nim.

Gotowe płytki kupiłem za 130zł tutaj
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1093831.html
    Całkowity koszt zegara oceniam na 200 wraz z obudową i zasilaczem oraz pilotem.

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • #2 14 Wrz 2008 15:23
    rob.cioo
    Poziom 11  

Wspominasz coś o budowie, czemu ją nie umieściłeś, fajnie wygląda ale szkoda ze płytki sam nie zrobiłeś, mogłeś sie pokusić o własną budowę pewnie by to wyszło jeszcze łatwiej no i znacznie tanie.

• #3 14 Wrz 2008 15:43
    KWARZ
    Poziom 9  

Obudowa będzie z aluminium, gdyż to ma byc zewnetrzny zegar. Koszt 40-50 zł za obudowę z metalu to wydaje mi sie bardzo niski.
    W sumie koszt całego zegara licząc również to że robocizna była znikoma jest śmiesznie niski. Już miałem propozycje zeby go sprzedac za 490zł:-)
    Płytki były gotowe wystarczyło wpaść na pomysł połączenia i sterowania

• #4 14 Wrz 2008 17:06
    don diego
    Poziom 32  

Kupiłeś, połączyłeś i świeci. Rewelacyjny opis:)

• #5 14 Wrz 2008 17:14
    skaktus
    Poziom 37  

Opis - biedny
    Własna inwencja - znikoma
    Ocena 3 na 10

• #6 14 Wrz 2008 17:28
    asembler
    Poziom 32  

SKATUS
    Własna inwencja znikoma? Program, wymyslenie podłączenia?
    Spróbuj przynajmniej cos takiego zrobić w tak krótkim czasie

• #7 14 Wrz 2008 17:42
    Dawid523
    Poziom 14  

Daj schemat, więcej zdjęć, bogatszy opis. Polecam zajrzeć do jakiś innych projektów na elektrodzie w celu zapoznania się z wyglądem takich tematów - opis itd.

Na razie nie ma co oceniać.

• #8 14 Wrz 2008 18:05
    don diego
    Poziom 32  

Wszystko widać? Ja tam widzę jedynie świecące diody. Nie widzę żadnego mikrokontrolera, ani sposobu podłączenia i sterowania diod. Nie widzę też sposobu realizacji RTC, ani czujnika temperatury. Równie dobrze mogłyby to być diody podłączone pod zasilacz:)

• #9 14 Wrz 2008 21:08
    fighter88
    Poziom 12  

nie podoba mi się, że kropka i dwukropek się zlewają z siąsiadującymi cyframi. puki nie masz jeszcze gotowej obudowy zrób coś z tym.

• #10 14 Wrz 2008 21:09
    ostry_18
    Poziom 24  

Do tego widzimy tam godzinę "22.1°" (znak stopnia). dziwne

a może to temperatura? to _opisz to_ wyraźnie, bo będzie więcej pytań jak moje

• #11 14 Wrz 2008 21:54
    KWARZ
    Poziom 9  

Jak widać ta godzina to temperatura:-)

• #12 26 Paź 2008 08:09
    as88
    Poziom 20  

Aha, a na pewno ten zegar miał tak działać czy dopiero teraz się o tym dowiedziałeś? :) Przydałby się jakiś opis. Chociaż kilka zdań...

• #13 26 Paź 2008 18:16
    lechoo
    Poziom 39  

Nieprzemyślana konstrukcja wyświetlacza, brak odstępów między znakami, przez co całość mało czytelna. Bardziej przypomina to wielką nieporęczną latarkę, niż zegar...

• #14 31 Paź 2008 13:42
    KWARZ
    Poziom 9  

Masz racje robi również za oswietlenie przed domkiem.
    Oto zdjęcie gotowego zegara robione z bardzo dużo przesłoną gdyż inaczej oślepia aparat przez co staje sie mało czytelne.
    Efekt nieporęcznej latarki :-) Zaręczam że można spokojnie czytać.
    Co do opisu to chyba nie ma sensu tak prostego urządzenia opisywać a na dodatek nieprzemyślanego. Jak ktoś bedzie zainteresowny to mogę przesłać.
    Pozdrawiam