Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Webasto- problem z doborem przekaznika

rakczek 14 Wrz 2008 18:13 1452 4
  • #1 14 Wrz 2008 18:13
    rakczek
    Poziom 2  

Witam. Zadnym szpecem nie jestem wiec wybaczcie moje laictwo.

Zamontowalem wlasnie webasto w golfie IV i utknalem w jednym miejscu:

Zegarek powinien zalaczac piec i przekaznik ktory zalaczy wentylatory..
    Zalacza piec ale nie rusza przekaznika. Uzylem takiego jaki jest w instrukcji czyli 12v 20-30a. Probowalem podlaczyc sam pezekaznik ale jest to samo-tak jakby zegarek nie mial mocy go zalaczyc

Sprawdzilem i na wyjsciu jest 11V....

Wymysliem takie cos jak przekazniczek przekaznika. Mniejszy przekaznik zalaczal by ten wiekszy, tylko jaki wykozystac. moze ktos ma jakis pomysl?

Dziekuje za wszelka pomoc

Webasto- problem z doborem przekaznika

0 4
  • #2 14 Wrz 2008 21:36
    dugas2
    Poziom 11  

Witam. Zegarek nie uciągnie ci żadnego przekaznika. Sam piecyk załącza przekaznik od wentylatora, po kilku min pracy ogrzewania. Jesli juz jakas przeróbka to tylko widze tranzystor a potem dopiero przekaznik.

0
  • #3 15 Wrz 2008 11:10
    rakczek
    Poziom 2  

dugas2 napisał:
    Witam. Zegarek nie uciągnie ci żadnego przekaznika. Sam piecyk załącza przekaznik od wentylatora, po kilku min pracy ogrzewania. Jesli juz jakas przeróbka to tylko widze tranzystor a potem dopiero przekaznik.

No wlasnie tyle ze piec nie ma dodatkowego wyjscia. zreszta z schemacie jest wlasnie tak ze zegarek ma uciagnac przekaznik

0
  • Pomocny post
    #4 15 Wrz 2008 21:02
    dugas2
    Poziom 11  

Witam. Z schematu nie wynika iz przekaznik jest sterowany z zegarka lecz z samego piecyka ogrzewania. Zadne fabryczne webasto nie załacza przekaznika wentylatora z zegarka. Jedynie przerobione dogrzewacze nie mają wyjscia na dmuchawe ale to idzie ominąc poprzez tranzystor lub czujnik termiczny (np. temperatura wody 30 stopni i dopiero załącza się wentylator).

0
  • #5 15 Wrz 2008 23:33
    rakczek
    Poziom 2  

I to wlasnie moze byc rozwianiem taki wlacznik termiczny.

Sam piec nie ma wyjscia pod przekaznik co dziwi mnie

0