Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy Aquamatic 3 nie podejmuje akcji

Waldemar Goliński 14 Wrz 2008 20:14 2557 5
  • #1 14 Wrz 2008 20:14
    Waldemar Goliński
    Poziom 9  

Nabierała wodę ale nie podejmowała akcji , w pozycji wiruj odwirowała i odpompowała wodę i tyle , blokada drzwi Ok , pompa działa , hydrostat tez chyba OK
    Więc wyciągnąłem programator , okablowania nie odpinałem , jest dość długie więc położyłem programator na bębnie , zdjąłem bakelitowe ścianki z dwóch stron gruntownie wymoczyłem tym odrdzewiaczem W- coś tam styki , w jednym z tematów takie działanie pomogło przy podobnych objawach ,zmontowałem ponownie i niestety nic a raczej jest pewna zmiana . Jak pisałem poprzednio nabierał wodę i głucho , po ustawieniu pokrętła na wiruj , wirował i wylewał wodę . Teraz nabiera ale nie wylewa wody w żadnej pozycji programatora po tym "płukaniu" , nie włącza pompy nie wiruje . Wodę trzeba spuścić do michy kładąc wąż na podłodze. Ale jest coś nowego w pozycji 4 zaczął kręcić bębnem jakby prał w obie strony naprzemian ale nie przesuwa krzywek programatora i tak kręci w nieskończoność aż się ręcznie go przesunie to przestaje ale nie podejmie innej akcji . A jeszcze jedno , robi to kręcenie "pranie" tylko gdy włączone są oba przyciski włącznika główny Wł/Wył i przycisk E (chyba ekonomiczny) , gdy tylko Wł/Wył nie podejmuje żadnej akcji , zgłupiałem zupełnie , może to nie programator tylko coś w elektronice . Jak pryskałem styki programatora i jednocześnie pokręcałem pokrętłem coś jakby wypadło i stukając spadło na dno pralki , podświetlałem tam latarką ale nic nie znalazłem,mógł to być jakiś okruch zaschniętego brudu ? chyba nic przy obracaniu programatorem nie powinno się chyba wyłamać sam już nie wiem

0 5
  • #2 14 Wrz 2008 21:37
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Ta pralka musi mieć ponad 15 lat, z tego co piszesz wynika że programator zakończył żywot.

0
  • #3 14 Wrz 2008 23:06
    Waldemar Goliński
    Poziom 9  

Czy da się to jakoś regenerować czy nie ma sensu ?
    Czy jest obecnie jakiś zamiennik tego programatora ? Był to
    A 304/00
    TYPE 900
    912/3A16

w końcu znalazłem na dnie pralki coś takiego jak na obrazku poniżej, co to takiego? z programatora czy zespołu wyłacznika ? czy da się naprawić?

Candy Aquamatic 3 nie podejmuje akcji

może potrafisz zregenerować taki programator lub masz namiar na kogoś kto to robi, ja nie mam żadnego doświadczenia w rozbiórce czegoś takiego i napewno nie poskładam tego do kupy jak rozbiorę

0
  • #5 15 Wrz 2008 08:57
    Waldemar Goliński
    Poziom 9  

Tak to mój temat sprzed paru miesięcy który przysechł , napisałem do oferenta ale na razie nie mam odpowiedzi ,może ktoś zna jakiś zamiennik funkcjonalnie tożsamy

0
  • #6 23 Wrz 2008 09:10
    Waldemar Goliński
    Poziom 9  

Problem został rozwiązany przez przylutowanie odłamanej blaszki ze stykiem do niezależnej sprężystej blaszki ze starego stycznika przytwierdzonej do ścianki obudowy śrubką przez nawiercony otwór , dźwigienka dogina teraz tę protezę z dolutowanym stykiem . Elektryczne połączenie między ta odłamana częścią a pozostała zostało poprowadzone na zewnątrz obudowy między śrubka mocująca dodatkową sprężynkę do obudowy a jednym z niewykorzystanych konektorów z pary na oryginalnej części . Całość zadziałała , pralka chodzi i co najważniejsze pierze :)

Podaje parę danych jakie przy okazji ustaliłem , może się komuś przydadzą
    Aquamatic 3 ( lata produkcji do 1997 ) numery serii były tego rodzaju
    312 99 00 20 30 647 , do tych nr serii montowano programatory nr katalogowy 921 20 971 , na ściance z konektorami niewidocznej bez demontażu programatora napisane Type 900 906/3148 .

To co podałem wyżej niepoprawne , napisane na ściance bez konektorów możliwe do odczytania bez demontażu programatora z pralki tylko po zdjęciu pokrywy górnej , nie mylić więc .

Dzięki wszystkim za życzliwe zainteresowanie temat do następnej awarii zamknięty pozdrawiam WGOL

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo