Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

alternator od warburga + regulator magenton

14 Sep 2008 20:26 3212 10
  • Level 13  
    witam

sprawa wyglada tak, ze chce podłączyć taki zestaw w ciągniku ursus. Nie pytajcie dlaczego własnie taki, bo odpowiedz jest bardzo prosta - tylko to mam pod ręką. Zacisk B+ podpinam do plusa na akumulatorze, i nie wiem jak podłączyc reszte, tz wyprowadzone sa końcówki jedna od diod, i dwie na szczotkotrzymaczu, teraz pytanie jak podlaczyc to z regulatorem magneton ( ze skody), który ma 3 wyprowadzenia, R, M, i trzecie (i tu problem) jest zamazany napis i nie potrafie odczytac.

Za każde podpowiedzi odnosnie podłaczenia takiego zestawu wielkie dzieki.
  • Level 13  
    Wzbudzenie to D+ lub R Szczotka to M lub DF; druga szczotka na masę
    a regulator na 15 lub 54 i tu dajesz napięcie +12V , kontrolka ładowania to D+. Jak coś nie wiesz to pytaj .:D Tego co nie możesz odczytać to może być:54 lub 15 lub zacisk B- (masy).
  • Level 13  
    wlasnie wydaje sie ze ten zamazany napis to cos w rodzaju 15/54, załączam taki maksymalnie uproszczony schemat, jesli moje rozumowanie jest ok, to tak to ma byc podlaczone

alternator od warburga + regulator magenton
  • Level 13  
    Tak jest ok, tylko nie zapomnij o masie:D
  • Level 13  
    niestey po podłączeniu według schematu alternator sie nie wzbudza, obejrzalem dokładniej regulator, i wydaje sie ze jest przykopcony, czy do tego typu alternatora mozna podłaczyć elektroniczny regulator od poloneza???
  • Level 39  
    Jeżeli to oryginalny alternator od wartburga to najpierw sprawdź prąd pobierany przez wirnik ponieważ brały dosyć sporo ,i mało który regulator wytrzyma.P
  • Level 13  
    A jakas podpowiedz jak to sprawdzic
  • Level 39  
    Miernik na ampery -akumulator, wirnik szeregowo.P
  • Level 13  
    Ok, tylko powiedz mi jakie wskazanie jest ok...
  • Level 27  
    Pewnie ok 5A.
    Takie polonezoskie regulatory wytrzymuja chby ok 3A.