Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beretta Ciao2 - niestabilna temperatura CWU - jeszcze raz

kangyooni 14 Wrz 2008 21:00 2902 7
  • #1 14 Wrz 2008 21:00
    kangyooni
    Poziom 15  

Witam,

Temat już się pojawiał ale w pierwszym - autor coś rozregulował, w drugim - brak odp.
    Praktycznie od nowości sytuacja wygląda tak - piec grzeje wode bardzo mocnym płomieniem, kran trzeba otworzyć na troche ciepłej - dużo zimnej i jest ok, często coś się jakby zaczyna gotować (strzelać), pozatym w miare ok, ale trzeba bardzo pilnować kranu (mieszalnika) i w trakcie kąpieli ciągle korygować. Zmniejszenie temperatury CWU i nieodkręcanie zimnej powoduje falowanie temperatury - od wrzątku do kompletnie zimnej.

Pomyślałem, że wystarczyłoby zmniejszyć wielkość płomienia. Wówczas czujnik nie wyłączałby płomienia ale grzał cały czas na ustawione maksimum. Tak to sobie wyobrażam... mam rację? Jeśli tak, to jak to zrobić - gdzie regulować. I czy będzie to miało wpływ również na CO (tutaj chyba też zbyt intensywnie...).

Dodam jeszcze, że dzwoniłem do serwisanta, olał - "ten typ tak ma". I faktycznie, sąsiedzi skarżą się na to samo. Gdyby to było moje, dawno oddałbym to na "niezgodność z umową", ale mieszkanie jest wynajęte, a piece założone przez developera.

Aha jeszcze jedno pytanie - piec już rozkręcałem (zakamienił się zaworek od CWU) - jest tam pompa dunfoss o 3-stopniowej regulacji. Było ustawione na max., zmniejszyłem na min. - dobrze kombinuję, że zaoszczędzę na prądzie? Skutków ubocznych na oko nie widać, instalacja rozgrzewa się szybko.

pozdrawiam

0 7
  • Fibaro
  • #2 14 Wrz 2008 23:02
    gregor50+
    Poziom 19  

Zadzwoń do innego serwisanta fabrycznego czy to samo potwierdzi.
    Jeśli piec jest nowy, nie używany to kiepsko działa regulator temperatury
    lub jest uszkodzony.
    Jeśli chodzi o pompkę lepiej wróć do ustawień fabrycznych.
    Objaw bulgotania może wskazywać na zakamieniony wymiennik ciepła,
    czyli zbyt mały odbiór ciepła przez wymiennik pomiędzy płomieniem i wodą.

0
  • Fibaro
  • #3 19 Wrz 2008 00:32
    aadamuss
    Specjalista - systemy grzewcze

Pompa musi być na 3 bo inaczej piec trzaska bo jest za mały przepływ. Czasami pada sonda temp. i cuda się dzieją. Inna sprawa, że trzeba się trochę pobawić z ustawieniami bo to ciężki tym jeśli idzie o regulacje na cwu. pozdr adam

1
  • Fibaro
  • #4 01 Paź 2008 21:57
    berettaserwis
    Poziom 10  

witam,
    -z tą pompą to dobrze kombinujesz,jeśli instalacja nie jest mocno rozbudowana to pewnie opory są małe więc 1 bieg wytarczy,a zmniejszy to prędkość przepływu,szumy itd..ten kocioł pozbawiony jest wymiennika wtórnego,a główny to bitermiczny który nie użwa pompy do podgrzewu c.w.u.
    -ten typ tak ma jeśli jest żle wyregulowany!!!
    bardzo ważne jest ustawienie właściego min.i max gazu na palniku to wtedy niebędzie taktował(zimna,ciepla,zimna itd)
    zaproś do siebie któregoś z serwisantów,bo ta regulacja to nie gażnik od malucha-wymagalne minimum to u-rurka żeby to dobrze ustawić.
    w tym kotle jest też coś takiego jak mostek konfiguracji użytkownika JP4,przy małyc przepływach kocioł nie rozłączy odrazu palnika tylko będzie grzał do 60°C.
    reasumując dobre ustawienia +jp4=spoko kociołek

pozdrawiam sk

0
  • #5 01 Paź 2008 23:16
    gregor50+
    Poziom 19  

Witam.
    "Beretta" tą swoją wypowiedział sporo namieszał.
    Trochę dobrych rad ale tylko dla wtajemniczonych.
    Trochę bym polemizował z teoriami w/w kolegi ale jedno jest pewne
    jeśli nie "czujesz procesu" to zdaj się na dobrych (a nie kiepskich)
    serwisantów.
    To czy są dobrzy niestety musisz sam ocenić.
    Pozdrawiam.

0
  • #6 01 Paź 2008 23:33
    Franc_ms
    Poziom 12  

reasumując dobre ustawienia +jp4=spoko kociołek kolega chyba nie pisze o berettcie, choć podstawa to dobra reg palnika

0
  • #7 04 Paź 2008 19:47
    aadamuss
    Specjalista - systemy grzewcze

Raczej jednak pisze o kotle Beretta :) Rady nie dla wtajemniczonych tylko dla tych którzy choć trochę wiedzą o co chodzi. pozdr adam

0
  • #8 19 Lis 2008 20:45
    jacekserwisgaz
    Poziom 2  

wystarczy dobry serwis a zadarmo doda mosteczek IP Kociołek OK bardzo dużo uruchomionych i zero niezadowolonych:Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo