Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potencjometr do wzmacniacza surround

14 Wrz 2008 21:29 843 5
  • Poziom 25  
    Witam.

Zaprojektowałem sobie wzmacniacz 6 kanałowy surround który mam zamiar zbudować [...] problem napotkałem przy konstruowaniu przedwzmacniacza i potencjometru.

Poszukuję jakiegoś rozwiązania/potencjometru 6 kanałowego opartego na jednej osi (jednym pokrętłem reguluję niezależnie wszystkie 6 kanałów)
    Macie jakieś pomysły aby zrealizować taką regulację? Może istnieją jakieś potencjometry 6 kanałowe? (Odpadają potencjometry firmy Alps gdyż są strasznie drogie i trudno dostępne) :)
  • Poziom 25  
    To akurat wiem, z tym że takie potencjometry wprowadzają bardzo często szum do układu (wykluczam rozwiązania high-endowe ale takie układy kosztują kilka dziesiąt - kilka set złotych więc to odpada) spróbuje kupić 3 potencjometry stereo, na płytkę je i jakoś razem połączyć.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przeniosłem z: Elementy Elektroniczne
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    A że tak zapytam, po co Ci potencjometry ? Ściszysz sobie na dvd czy tam innym źródle sygnału :)
  • Poziom 25  
    Ale ja to chce pod kompa podłączyć, a wiesz jak to jest, filmik oglądam czy np gram w coś to nie będę musiał za każdym razem wyłączać filmu;d poza tym to standard;d