Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony korektor graficzny do gitary

optimus 14 Wrz 2008 22:05 909 3
  • #1 14 Wrz 2008 22:05
    optimus
    Poziom 14  

Witam

Mam taki problem.... kombinowałem sobie z efektami do gitary... i zabrakło mi zasilania z EQ, więc nie myśląc wile podłączyłem do niego pakiet z ogniw wysoko prądowych. Niestety pomyliłem bieguny i już nie działa. Rozebrałem go, ale nic nie wygląda jakby było spalone. Czy może ktoś mi pomóc znaleźć uszkodzony podzespół, żebym mógł go wymienić... dysponuje tylko miernikiem...

To urządzenie nazywa się DOD FX40B i jest to equalizer-7 niestety nie posiadam schematy ale znalazłem schemat podobnego EQ innej firmy

http://www.scribd.com/doc/2474165/BOSS-GE7-EQUALIZER-GUITAR-EFFECTS

pozdro..

0 3
  • #2 17 Wrz 2008 15:20
    arto71
    Poziom 10  

ja bym najpierw sprawdził kondensatory zasilania czy nie są napuchnięte...

0
  • #3 17 Wrz 2008 15:37
    telemah
    Poziom 27  

sprawdź wszystko po kolei - tam w środku jest zapewne kilka prostych podzespołów więc w ciągu kilku minut da się znaleźć usterkę.Posprawdzaj wszelkie elementy polaryzowane pasywne i aktywne czyli:

-Kondensatory elektrolityczne
    -diody
    -tranzystory
    -wzmacniacze operacyjne - jeśli są
    Elementy takie jak rezystory czy wszystkie inne kondensatory prócz elektrolitycznych nie powinny ulec uszkodzeniu - ale w razie czego też profilaktycznie można je "przelecieć" miernikiem.

0
  • #4 02 Paź 2008 08:44
    optimus
    Poziom 14  

Dzięki za pomoc już doszedłem co to było. Winna była dioda pierwsze na wejsciu od masy. To chyba była forma bezpiecznika własnie na odwrócenie biegunów tylko nie na takie prądy

0