Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak pobrać audycję radiową z internetu

kzbyszek 14 Sep 2008 22:47 16695 9
 • #1
  kzbyszek
  Level 11  
  W radiu tokfm wieczorami nadawane są bardzo ciekawe audycje o kuchniach świata.Nie zawsze mogę ich słuchać, radio oferuje na swojej stronie archiwalne audycje do odsłuchania ale ja chciałbym taką audycję pobrać żeby sobie potem w dowolnej chwili słuchać z mp3.Może ktoś wie jak i czym i czy wogóle się da zapisać taką audycję na dysk bez konieczności nagrywania jej w czasie w czasie trwania.
 • #2
  zetdeel
  Level 39  
  Streamripper - wtyczka do Winampa.
  Możesz pobrać stąd.
  Bez nagrywania w czasie trwania możesz pobrać tylko podcasty, o ile stacja je udostępnia. Pliki archiwalne udostępnione tylko do odsłuhu możesz zgrać tak jak program na żywo.
 • #3
  Gonza
  Level 27  
  Powinno dać się pobrać audycje. Z tego co widzę, ne stronie Tok FM audycje otwierają się w nowym oknie. O ile znasz się choć trochę na HTML - sprawa jest łatwa. Otwierasz w przeglądarce źródło strony (np. w Operze klikasz na obszarze strony prawym przyciskiem myszy i z menu wybierasz "Źródło strony") a następnie w kodzie HTML strony szukasz czegoś takiego:
  Code:
  <EMBED showControls="1" autostart="1" name="MediaPlayer1" SRC="http://ml.gazeta.pl/9/5682/kuh090908.wma" pluginspage="http://www.microsoft.com/Windows/MediaPlayer/" type="application/x-mplayer2" class="MULobjwma"/>


  gdzie
  Code:
  http://ml.gazeta.pl/9/5682/kuh090908.wma

  to adres do pliku audio z audycją. Z pomocą jakiegokolwiek programu do ściągania plików powinno udać Ci się pobrać ten plik na dysk. Przeglądarki domyślnie otwierają ten adres w Windows Media Player, więc dlatego przyda się jakiś program do ściągania.

  PS. Powyższy adres to link do pliku z audycją "Smacznego kasztana...".
 • #4
  northx
  Level 17  
  ja "nagrywam" podobnie jak podał/a gonza. Flasget i adres strumienia (ja akurat nagrywam trójkę). Z podstrony gdzie trójka oferuje odsłuch łatwo wydłubać adres (właściwości) który po wklejeniu daje nam adres mms pliku .asf. Ten adres wystarczy dodać jako nowe zadanie do flashgeta i ustawić harmonogram na konkretną godzinę (początek i koniec nagrywania) i pozostawić włączony komputer. Plik z nagraniem ląduje we wskazanym folderze (winamp i większość empetrójek bez problemu sobie z nim poradzi). W przypadku tok fm sprawa jest jeszcze prostsza: ściągamy playlistę (lub otwieramy winampem bezpośrednio ze strony) i dalej postępujemy jak w przypadku trójki (zapisuje się w postaci pliku .ogg).
  Jeśli chodzi o audycje archiwalne to również podobnie jak podano: w firefoxie szukamy opcji "pokaż informacje o stronie" i tam w zakładce media będzie zawsze element .wma jako osadzony (u mnie ff 3.0.1 nie zawsze chce ten element wyświetlać:/)
  zetdeel wrote:
  Pliki archiwalne udostępnione tylko do odsłuhu możesz zgrać tak jak program na żywo.

  po co dodatkowe wtyczki skoro można to załatwić bez niczego kilkoma kliknięciami?
 • #5
  kzbyszek
  Level 11  
  Hm...trochę mało w tym kumam,ale wydłubałem adres pliku np:
  http://ml.gazeta.pl/9/5588/Daszkiewicz250608.wma
  przeglądarka otwiera mi go w wmp a flashget nie pobiera nic poza jakimś plikiem wma ale o wielkości kilku kb więc nie do odtworzenia.Parę razy nagrałem interesującą audycję odtwarzając ją z archiwum i nagrywając w czasie jej trwania ,ale ten sposób mnie nie interesuje bo to zajmuje np 2godziny a ja chciałbym pobrać ją jako plik w kilka minut.I właśnie takiego sposobu szukam,bo z innymi sobie radzę.
 • #6
  northx
  Level 17  
  Ściągnięty plik ma "zaszyty" adres do właściwego pliku. Wystarczy otworzyć ten plik w notatniku:
  [Reference]
  Ref1=http://ml.gazeta.pl/9/5588/Daszkiewicz250608.wma?MSWMExt=.asf
  Ref2=http://172.20.55.41:80/9/5588/Daszkiewicz250608.wma?MSWMExt=.asf (końcówkę ?MSWMExt=.asf pomijamy). Adres ten otwieramy w przeglądarce IE. Po tej operacji w katalogu C:\Documents and Settings\_user_\Ustawienia lokalne\Temporary Internet Files pojawia się plik multimedialny, który w będzie miał w właściwościach właściwy adres pliku mms://ml.gazeta.pl/9/5588/Daszkiewicz250608.wma#0;1.000;2469304;0;1:2 (#0;1.000;2469304;0;1:2 - pomijamy)
  Dopiero po tych zabezpieczeniach plik ten da się normalnie ściągnąć we flashgecie. Mam nadzieję, że tych kilka rad okaże się pomocne :)
 • #7
  marek003
  Level 40  
  Nadmienię, że w Viście ścieżka do Temporary Internet Files jest inna a do plików tam zamieszczonych jest jeszcze ukryta w niewidocznym katalogu LOW
  Users\xxxx\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\LOW\Content.IE5
  I tam w którymś z "numerycznych" katalogów (A może ktoś wie jak wyświetlić zawartość tych paru "numerycznych" katalogów w jednym Katalogu - tak jak było w XP)

  Ścieżka ta tworzy się w momencie włączenia IE.

  Żeby zobaczyć co jest w tempie musisz utworzyć skrót podając ściężkę dostępu z ręki bo winda nie widzi katalogu low i jego podkatalogów.
 • #8
  kzbyszek
  Level 11  
  Niestety nie mogę sobie z tym poradzić,wszystko idzie dobrze do momentu próby otwarcia adresu w IE. Pokazuje,że nie może wyświetlić witryny a w folderze tif nie tworzy się żaden plik multimedialny.
 • Helpful post
  #9
  northx
  Level 17  
  Pozwól by IE otworzył adres (ja przed chwilą próbowałem http://ml.gazeta.pl/9/5588/Daszkiewicz250608.wma - otwiera bez problemu). Plik w tif pojawia się dopiero po chwili.
  Możesz też zrobić prościej: przedrostek w adresie http://ml.gazeta.pl/9/5588/Daszkiewicz250608.wma zamieniasz na mms:// (mms://ml.gazeta.pl/9/5588/Daszkiewicz250608.wma). Ten adres jest ściągalny przez flashgeta. To tyle jeśli chodzi o audycje z archiwum.
  Jeśli chodzi o słuchanie/nagrywanie na bieżąco to podaję poniżej playlistę (zostawiłem tylko najlepszą jakość strumienia). W playliście znajduje się adres http://sask1-3.radio.pionier.net.pl:8000/pl/radiotok.ogg (alternatywnie możesz skorzystać z adresu http://olsztyn.radio.pionier.net.pl:8000/z/radiotok4.ogg), które też są ściągalne przez flashgeta (ustaw harmonogram).
  Powinno pomóc:)
  pozdrawiam
 • #10
  kzbyszek
  Level 11  
  To działa,wystarczy jak zmienię przedrostek na mms.Wielkie dzięki,pozdrawiam.