Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo problem z chłodzeniem karty graficznej.

xkumix 15 Wrz 2008 09:12 974 0
    xkumix
    Poziom 9  
    Witam. Poraz kolejny mam u siebie laptopa Lenovo 3000 N200 bodajże. Siedzi w nim karta graficzna Nvidia Ge force Go 7300. Problem jest następujący: zainstalowałem tam XP ale właściciel zauważył, że komputer po włączeniu filmu zawiesza się po pewnym czasie. Sprawdziłem i rzeczywiście tak jest a problem chyba jest z grafą bo pod everestem pokazuje tem. proc. graficznego która oscyluje w granicach 60-67 stopni a jak dojdzie do 68-69 to jest zawieszka zawsze. Problem polega na tym, że nie za każdym razem włącza się chłodzenie sprawdzałem to zawsze. Kilka razy się włączy nawet przy 65 stopniach i spadnie do 57 a za którymś razem nie włącza się nawet jak przekroczy 66. Moje pytania są takie.
    1. Czy to może być wina sterowników?? nowszych sterowników do tej karty niż z 2006 r. nie ma pod XP
    2. czy to jest problem wadliwego sprzętu?
    3. Czy sterowniki karty sterują też jej chłodzeniem?

Plan mam taki: zainstaluję jeszcze tam Viste tak jak było poprzednio i sprawdze czy tez dzieje się tak samo z tym, że zaistaluje (jeśli się uda) najnowsze sterowniki z 2008r. pod vistę i zobaczę czy to pomoże.

Co o tym sądzicie? Za wszelkie sugestie, które skrócą mi "odkrywanie Ameryki" będę wdzięczny bardzo. Pozdrawiam.