Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B4 95r 1,8B+G Migająca kontrolka od wody

15 Wrz 2008 16:34 5047 3
 • Poziom 12  
  Witam kolegów na forum
  Mam passata B4 (przejściówka) 1,8 B+G i często miga mi na desce kontrolka od wody, ale miga tylko wtedy jak na zewnątrz są upały i jak zostawię samochód na słońcu i wnętrze się mocno nagrzeje. Nie ma znaczenia temperatura silnika ponieważ po uruchomieniu silnika po około 5 sekundach zaczyna migać kontrolka wody. Wieczorem lub w nocy, kiedy jest chłodno kontrolka się nie zapala.
  Odrazu sprawdzałem w takiej sytuacji czy jest stan płynu ale nawet po odłączeniu przewodów od zbiorniczka kontrolka dalej się zapalała, sprawdzałem też czujnik temperatury ten przy głowicy (zmieniałem i odłączałem, ale nawet po odłączeniu nie pokazuje temperatury na desce ale kontrolka i tak się zapala)
  Słyszałem, że chyba gdzieś w elektronice w desce jest jakiś układzik który trzeba wymienić (przelutować)
  Sprawdzałem też samochód VAGIEM i nie ma żadnych błędów (z wyjątkiem sondy lambda ale to standard przy gazie)
  Może ktoś się spotkał z podobnym problemem.
 • Poziom 42  
  Sprawdż na zwarcie /omomierzem/, po odpięciu z czujnki poziomu płynu,przewody do kontrolki.
 • Poziom 12  
  Tak chętnie bym sprawdził ale potrzebuje schemat. A ponadto nie sądzę żeby to było zwarcie na przewodach ponieważ z tego co zaobserwowałem to kontrolka miga tylko wtedy kiedy nagrzeje się wnętrze samochodu. Przy takie pogodzie jak jest teraz albo wieczorem i w nocy wszystko jest ok, a jeśli przewody byłyby zwarte to były by cały czas zwarte.
 • Poziom 12  
  Witam po długim czasie w temacie o którym całkiem zapomniałem.
  Problem rozwiązałem już jakiś czas temu więc wypadałoby napisać rozwiązanie i zamknąć wątek.
  Rozwiązanie było banalne i dość typowe czyli coś w rodzaju zimnego lutu, bo to nawet nie był zimny lut tylko tak jakby pęknięta ścieżka czy oderwany lut w tym miejscu gdzie jest gniazdo wlutowane na tą foliową "płytkę". Podczas mierzenia omomierzem pokazywał przejście ponieważ delikatnie dociskałem pin do płytki a jak było ciepło to tracił styk. Po rozebraniu i przelutowaniu styków problem zniknął :)