Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel SVGA, a TV - Co zrobić z zanikającym sygnałem?

Piti_88 15 Wrz 2008 19:40 2549 8
  • #1 15 Wrz 2008 19:40
    Piti_88
    Poziom 14  

Mój sąsiad chciał podłączyć komputer do TV przez port karty graficznej sVGA. Ma telewizor z taką opcją, lecz problem polega na tym, że odległość między TV a PC to 10m.
    Zapomniał się mnie poradzić i kupił taki przewód (gdzieś na allegro)
    Oczywiście, po podłączeniu tego kabla, obraz był nieczytelny.
    Z tego co się orientuje, taki kabel zdaje rezultat bez utraty jakości na odległości nie większe niż 3m, a co dopiero 10...
    Musiał by zastosować jakieś wzmocnienia sygnału, ale jest to chyba skórka z wyprawkę.

S-VIDEO było by idealnym rozwiązaniem, bo na taką odległość spadek jakości obrazu byłby niewielki, ale jak dał za kabel 50zł, to szkoda go wywalać.

Co koledzy o tym sądzą? Warto się tym zajmować, czy nie jest to kompletnie warte zachodu?

0 8
  • #2 06 Paź 2008 15:54
    Messiah_86
    Poziom 9  

Proponowałbym jednak s-video. Stanowczo zbyt duża odległość miedzy TV a komputerem.

0
  • #3 06 Paź 2008 18:47
    Piti_88
    Poziom 14  

Właśnie wiem, że taki przewód traci polaryzację. Ale standardowy kabel SVGA to jednak przekaz obrazu wysokiej jakości. S-video reprezentuje o wiele gorszą jakość, co prawda zasięg takiego kabelka jest dłuższy, ale i tak po 5 metrach sygnał jest średnio zadowalający.

Więc pytanie pozostaje. Co innego niż S-video?

0
  • #5 07 Paź 2008 22:11
    Piti_88
    Poziom 14  

Jest to Radeon X700. Korzysta on z tego śmiesznego koncentratora ATi.
    Posiada Wejścia : Cinch i S-video Wyjścia (jak wcześniej), analogowe wyjście obrazu monitora i cyfrowe wyjście obrazu monitora.

0
  • #6 07 Paź 2008 23:16
    tzok
    Moderator Samochody

Jakieś bzdury za przeproszeniem wypisujecie! Na uczelni miałem projektor podłączony chyba 20m kablem VGA i obraz w 1024x768 był idealny, żadnych cieni czy śnieżenia. Podłączenie S-Video nadaje się co najwyżej do gier lub filmów, tekst w 1024x768 będzie migał i będzie zupełnie nieczytelny, maksymalna sensowna rozdzielczość dla takiego podłączenia to 800x600.

W/g mnie albo kabel jest uszkodzony albo podłączał to na włączonym komputerze i/lub TV z co gorsza podłączoną do TV kablówką i poszło przepięcie uszkadzając port VGA w TV bądź w karcie graficznej.

0
  • #7 08 Paź 2008 01:36
    Lestat
    Poziom 18  

Piti_88 napisał:
    S-VIDEO było by idealnym rozwiązaniem, bo na taką odległość spadek jakości obrazu byłby niewielki, ale jak dał za kabel 50zł, to szkoda go wywalać.

50zł za kabel vga 10m? Tyle to się płaci za audio mjack-2xchinch 3m.

Kabel jest niskiej jakości stąd te problemy, i niestety jak zakupi on przewód s-video-svideo z równie niskiej półki to może uzyskać dokładnie taki sam rezultat.

0
  • #8 08 Paź 2008 03:10
    michube
    Poziom 17  

Raz skusiłem się na kabel S-Video marki NONAME i był to ostatni raz, gdy przy zakupie tego typu produktu sugerowałem się ceną. Na 3 m kabla kompletnie nic nie było widać - tylko jakieś niewyraźne zaszumione kształty, które powinny być windowsowymi okienkami.

Całkowicie popieram przedmówcę.

0
  • #9 08 Paź 2008 14:43
    tzok
    Moderator Samochody

Kabel S-Video transmituje sygnał obrazu i koloru wraz z synchronizacją po 2 przewodach, jest przystosowany do przenoszenia obrazu w rozdzielczości PAL 768x576, więc z definicji obraz na nim przy takiej samej jakości kabla będzie gorszy.
    Przewód VGA przenosi sygnał RGB niezależnymi i oddzielnie ekranowanymi przewodami, do tego jeszcze sygnały synchronizacji są przesyłane oddzielnie również 2 przewodami. Już gołym okiem widać, że takim kablem można przesłać obraz w lepszej jakości i na większą odległość.

Co do kabli Made in China to raz taki kupiłem przy pierwszym wyjęciu wtyku z gniazda w karcie graficznej wtyczka się rozleciała, tj. sam wtyk pozostał w gnieździe a obudowa się wysunęła...

0