Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DR350S-instalacja elektryczna bez akumulatora.

Mariowy 15 Wrz 2008 20:44 3628 3
  • #1 15 Wrz 2008 20:44
    Mariowy
    Poziom 14  

Witam kolegów.
    Potrzebuję pomocy w kwestii przerobienia instalacji elektrycznej w motocyklu tak, żeby działała bez akumulatora.
    Z instalacji usunięte zostały już kierunkowskazy i klakson i zegary.
    Ze wskaźników pozostanie kontrolka luzu.

Zastanawiam się czy nie usmaży mi się "regler" jeśli w instalacji nie będzie akumulatora. I jak "magneto" zniesie obciążenie światłami mijania i drogowymi. Z tyłu będzie świeciło 5 LEDów więc pobór prądu jest pomijalny.
    Załączam schemat instalacji i czekam z niecierpliwością na werdykt bo pacjent jest na stole.

DR350S-instalacja elektryczna bez akumulatora.

pzdr
    M.

0 3
  • #2 07 Kwi 2009 18:05
    soldi
    Poziom 10  

podłączam się do pytania - jakie są skutki jazdy bez akumulatora na samym regulatorze napięcia? można aku zastąpić kondensatorem? (np od car audio?)

0
  • #3 07 Kwi 2009 19:49
    Mariowy
    Poziom 14  

Witam.
    Po 600km w terenie czyli około 25 moto godzin, mogę z pewnością stwierdzić że jazda bez aku skutkuje tylko tym że na wolnych obrotach zarówka w lampie się tli, pomimo wymiany oryginalnej H4 55/60W na 35/35W.
    Regulator się nie grzeje, a przy braku wszystkiego innego prócz instalacji zapłonowej, świateł stopu i mijania jest ok.
    Nie wiem jak by to było z obrotomierzem, bo wiem że kierunki bez aku nie chcą działać (tak słyszałem).

yo

0