Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z ABS-em w Golfie II

Mati_duzy 15 Wrz 2008 20:45 1131 13
  • #1 15 Wrz 2008 20:45
    Mati_duzy
    Poziom 9  

Witam.
    Niedawno kupiłem Golfa II GT z abs-em no i cały czas paliła się kontrolka ABS-u i hamulca ręcznego. Sprawdziłem poziom płynu i był za niski. Dolałem i kontrolka od hamulca ręcznego gaśnie ale abs nie :( przeczyściłem czujniki i tarcze i jak odpale silnik to kontrolka abs-u zgaśnie ale zapali się jak ruszam i przekraczam prędkość 30km/h... :( nie wiem czy to może jakiś przekaźnik czy sterownik... nie mam pojęcia... Bardzo proszę o pomoc jeżeli ktoś wie o co może w tym chodzić i z góry bardzo dziękuję...

0 13
  • #3 15 Wrz 2008 20:59
    Mati_duzy
    Poziom 9  

A można je jakoś sprawdzić??? Bo słyszałem że można zmierzyć rezystencję czujników i powinny mieć ok 1k. Ja je mierzyłem miernikiem i wszystkie mają 1.041k czyli nie wiem czy są ok czy nie...

0
  • #4 15 Wrz 2008 22:11
    szogun0
    Specjalista grupy V.A.G.

Tutaj nie omomierz ale raczej oscyloskop by się przydał.
    Wygląda na nieodpowiednie sygnały z czujników.

0
  • #5 15 Wrz 2008 22:35
    tos64sy
    Poziom 15  

ja bym sprawdził połączenia czujników przy sterowniku

0
  • #6 15 Wrz 2008 23:24
    Mati_duzy
    Poziom 9  

No właśnie wszystko sprawdzałem i przeczyszczałem... wydaje mi się że wszystko jest ok no ale jednak coś nie gra... :(

0
  • #8 17 Wrz 2008 12:29
    Mati_duzy
    Poziom 9  

Poprzedni właściciel powiedział mi że abs przestał działać po zimie i nic z tym nie robił... ja teraz przeczyściłem czujki i siatki na tarczach bo były nieźle zabrudzone no i dalej nie działa... tzn jest już coś lepiej bo przynajmniej na chwile zgaśnie ale się zapali po przekroczeniu 30km/h :( jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to proszę o pomoc...

0
  • #9 17 Wrz 2008 13:56
    tos64sy
    Poziom 15  

a opony masz w takim samym rozmiarze czasem jak są inne to głupieje

Dodano po 9 [minuty]:

a opony masz w takim samym rozmiarze czasem jak są inne to głupieje

0
  • #10 17 Wrz 2008 23:41
    Mati_duzy
    Poziom 9  

No teraz mam 195/50/15 ale wcześniej też jeździł na takich i działało... przeszukałem już chyba wszystkie możliwe strony na ten temat i nie mogę dojść do tego co jest powodem tego dziwnego objawu... :( jutro jeszcze zmieniam tarcze i klocki bo się skończyły i to może pomoże bo tłoczek z zacisku jest wysumięty ma maxa także może to coś da... zobaczymy jutro...

0
  • #11 18 Wrz 2008 00:31
    lukaszzywicki
    Poziom 14  

chodzi o to zeby na jednej osi opony były równe tj. w tym samym rozmiarze , a i kiedyś miałem przypadek tak jak u ciebie i okazało sie ze jeden z czujników miał złamany kabel ( niewidocznie) i jak samochód ruszał to tez zapalała sie kontrolka a jak stał stykało

Dodano po 13 [sekundy]:

chodzi o to zeby na jednej osi opony były równe tj. w tym samym rozmiarze , a i kiedyś miałem przypadek tak jak u ciebie i okazało sie ze jeden z czujników miał złamany kabel ( niewidocznie) i jak samochód ruszał to tez zapalała sie kontrolka a jak stał stykało

0
  • #12 18 Wrz 2008 04:02
    stasek
    Poziom 12  

Witam. Miałem ten sam objaw w Ibizie 99r sinik AKK. Otóż w gnieździe ABS była woda. Wypnij wtyk taki długi przy absie i zobacz co w środku. Jeżeli styki zielone to czyść do połysku. Tak się dzieje po zimie.
    StG

0
  • #13 18 Wrz 2008 10:47
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

Mati_duzy napisał:
    nie mogę dojść do tego co jest powodem tego dziwnego objawu...

Po co zakładasz temat w dziale serwisowym?
    Pojęcia widze nie masz o tej robocie, problem masz z sygnałem z któregoś czujnika. Teraz miernik, oscyloskop albo najlepiej to pudło do sprawdzania czujników z 4 kół do ręki i wszystko jasne.

0
  • #14 18 Wrz 2008 21:58
    Mati_duzy
    Poziom 9  

goldwinger dzięki za rade... aha a gdybym miał o tym pojęcie to bym nie szukał rady na forum tylko bym to sam zrobił...

0