Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł Viessman Vitopend 100 niskie ciśnienie i inne

ciaglejade 15 Wrz 2008 22:28 10476 4
  • #1 15 Wrz 2008 22:28
    ciaglejade
    Poziom 10  

Czy ktoś wie w jaki sposób zwiększyć ciśnienie (dopompować wody) w kotle dwufunkcyjnym jak w temacie? Mam 0,7 bara po lecie a do odpalenia CO potrzebuję 1 bar.
    Ponadto poszukuję charakterystyki pracy wspomnianego kotła. W jaki sposób realizowane jest ogrzewanie pomieszczeń ponieważ nie wiem czy właściwie postępuję ? Centralkę mam w pokoju na wysokości 1,3 m i mniemam, że tam jest czujnik temperatury. Ustawiając żądaną temperaturę na np 23C i margines +-1C nie wiem jak wypracowuje tą temperaturę ???
    Czy piec włącza się przy spadku do 22C i grzeje aż temp. osiągnie 23C? A może jest inaczej?
    Jak ulepszyć ten system aby rozdzielić grzanie na strefy? Czy możliwym jest dołożenie jeszcze jednego termistora i sterowanie temp. osobno dla łazienki i reszty mieszkania? W tej chwili odnoszę wrażenie, że grzejnik w łazience ma największy wpływ na czujnik temp. Efekt jest taki, że w łazience jest ciepło podczas gdy w pokoju chłodzio.

0 4
  • #2 19 Wrz 2008 00:29
    aadamuss
    Specjalista - systemy grzewcze

Jeśli to Vitopend przepływowy to ma zawór do napełniania pod kotłem, jeśli z zasobnikiem to musi być zrobione napełnianie na instalacji. Zasada grzania jest taka jak piszesz. Podział na dwie strefy trudny do zrealizowania i raczej zbędny. Pozdr adam

0
  • #3 19 Wrz 2008 11:13
    ciaglejade
    Poziom 10  

jest to kocioł przepływowy. U dołu widzę tylko jeden zawór, który mógłby być zaworem napełniania (ten czarny plastikowy na zdjęciu) ale on się nie kręci ????

2
  • #4 20 Wrz 2008 21:32
    nom
    Poziom 23  

Kocioł Viessman Vitopend 100 niskie ciśnienie i inne

Ja mam tak jak na tym rysunku powyżej, w ogóle to mam od dołu plastikową osłonę, widocznie było wiele odmian Vitopenda. :-)

3
  • #5 21 Wrz 2008 09:55
    aadamuss
    Specjalista - systemy grzewcze

Zdejmij czarne pokrętło i spróbuj kombinerkami, powinno ruszyć. Kręcić w lewo :) adam

0