Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wideodomofon -poprawic zasilanie...

15 Wrz 2008 22:28 5013 4
  • Poziom 11  
    Witam.
    W skrocie:) obajawy: buczenie w glosniku, zanik obrazu przy zalaczeniu przekaznika. W instrukcji napisali: kable 1 mm powyzej 50 metrow na video i mase, wiec dalem 2x0,5 mm . Kabel mam w okolicy50 m. Zalecenia z instrukcji poprawily obraz, ale buczenie pozostalo. Nastepnym krokiem bylo przerzucenie kabli( wolnej pary0,5) z video na zasilanie.
    Czyli: wszedzie 0,5mm a na zasilaniu i gnd 1mm. I tu wszystko zaczelo chodzic jak powinno. Pomiar przy obciazeniu na kamerze to jakies 9,5v.
    Czyli troszke malo. Kabel telefoniczny, w zelu. Czytalem ,ze taki spadek napiecia moze byc. Monitory sa na 13,5 volta , zasilcze 12v, kamera 12v.
    i tu mam pytania:
    1 Czy zmiana zasilaczy na jakies 14v i wszedzie kable 0,5 mm pozwoli na normalna prace?
    2 Czy moze lepiej przekaznik 12/12v ktory bedzie sterowany tymi 9,5 v a puszczal 12v z innego zasilacza z mniejszego dystansu. No i czy moge polaczyc tu gnd tych zasilaczy,bo zdaje sie jest on wykorzystywany do wzbudzenia monitora.

tu jest schemat Link chcialem podlaczyc jeszcze podswietlenie numerow z dodatkowego zasilacza, ale tam tez sa jakies przekazniki, ktore :
    - bez polaczenia dodatkowego zasilania z oryginalnego zasilacza zapalaja podswietlanie po przycisnieciu przycisku
    --z dodatkowym zasilaniem z orginalnego zasilacza pali caly czas lampki i w czasie nacisniecia przycisku wygasza reszte lampek oprocz wcisnietej.
    to chyba wszystko :) mam nadzieje,ze ktos mi pomozew moich rozsterkach :) to moj pierwszy wideodomofon :) wiec prosze o wyrozumialosc

Proszę poprawić tego posta - zarówno temat (regulamin p.11), jak i treść (brak wielkich liter na początku zdań, literówki...); inaczej post poleci do kosza [sharp]
    Poprawilem,to co zauwazylem. Szkoda,ze uzylem tyle kropek, bez tego nie musialbym poprawiac :)
  • Poziom 27  
    Nie napisałeś o jaki Videodomofon chodzi? Model. Czy ma własny zasilacz, czy też jest zasilany z zewnętrznego źródła? Przy większych odległościach zazwyczaj powstają zakłócenia obrazu podczas otwierania rygla. Można tego uniknąc stosując osobne źródło zasilania rygla. Natomiast przydźwięk jest zwykle związany ze złą filtracją, lub z sytuacją, gdy przewody wdeo poprowadzone są blisko sieciowych 230V.
  • Poziom 11  
    Chodzi o kolor kenwei kw-128c taki jak w linku do instrukcji. monitory maja zewnetrzne zasilacze i sa puszczone tym samym kablem w ktorym idzie sygnal audio i video. odleglosci to max 5 metrow do dystrybutora. z dystrybutora leci kabel 8-zylowy do garazu, gdzie jest polutowany do kabla 10 zylowego. I tym kablem leci juz do furtki.Narazie uzylem 8 zyl. Pozostale chcialem uzyc na zasilacz 12v do rygla, ale dostalem rade aby zrobic to transformatorem 12v i nie puszczac tego tym samym kablem. A takze aby zrobic jak najgrubsza mase.
    Narazie jest tak: 2kable na zasilanie,2 kable na gnd, kabel na video, kabel na audio,2kable do wywolania uzytkownika. I tak jest w tej chwili najlepiej. Co panowie sadza o zasilaniu rygla normalnym zasilaczem 12v ?
  • Poziom 27  
    Prawidłowo. Jak pisałem wyeliminuje to zakłócenia obrazu. Rygiel na wspólnym kablu zawsze będzie powodować interferencje.
  • Poziom 1  
    Nie ma przeciwskazań, aby przewody zasilania elektrozaczepu poprowadzić w jednej wiązce. Prąd przemienny 12VAC nie spowoduje zakłóceń toru wideo, a tor audio jest wyłączany w momencie załączenia elektrozaczepu. Przeprowadziłem testy na przewodzie 100m w warunkach labolatoryjnych i jestem tego pewny. Do zasilania elektrozaczepu należy podłączyć przewody o odpowiednich przekrojach. Przypominam, żeby nie mylić przekrojów ze średnicami. Na przewodach drutowych występują oznaczenia średnicy w mm. W instrukcji podane są przekroje w mm2(milimetry kwadratowe). Czyli przewód o średnicy 0,5mm ma przekrój 0,2mm2. Więcej informacji udzielam mailowo lub telefonicznie. Kontakt na stronie:

http://www.kenwei.pl/kontakt.htm