Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kaspersky Antywirus 7 blokuje swój folder przed zmianami.

15 Wrz 2008 22:54 2686 2
  • Poziom 15  
    Witam.
    Teoretycznie mam problem z Kasperskim Internet Security 7, a nie jak w temacie z Antyvirusem, ale to szczegół.
    Fakt iż używam wersji trial i nie mam zamiaru działać na wersji skrakowanej, ale próbowałem coś takiego zrobić, mianowicie...

Chciałem po zainstalowaniu kasperskiego wrzucić patch do katalogu,
    ale jest to u mnie niemożliwe, program po zainstalowaniu blokuje zmiany w swoim folderze, nie można utowrzyć żadnego pliku, ani żadnego usunąć, więc kiedy odpala się patch to i on nie może uzyskać dostępu i praw do utworzenia tego swojego paczowania. Oczywiście kaspersky jest wyłączony i nie ma aktywności w tle, wszystko załączył raczej w windowsie, atrybuty zmieniam i też nie pomaga.

Dodam iż dzieje się to na systemie Windows MX6 (modyfikacja XP), choć również sprawdzałem na Viście i tam też kaspersky blokuje folder przed zmianami, ale już katalog wyżej, tj. Kaspersky Lab/ już tam idze wszystko robić. Tylko w samym katalogu głównym jest lipa.

Gdzie da się zmienić uprawnienia do zmian w tym katalogu i na tych plikach? Poza trybem awaryjny, bo w tym trybie patch nie działa i zmianem atrybutów "tylko odczyt" we właściwościach pliku.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    blazehare napisał:
    Chciałem po zainstalowaniu kasperskiego wrzucić patch do katalogu

Jaki to patch chciał kolega wrzucić do katalogu głównego?
    blazehare napisał:
    Dodam iż dzieje się to na systemie Windows MX6 (modyfikacja XP), choć

O to proszę pytać support producenta tego systemu.
  • Poziom 15  
    Ale to nie jest tylko na systemie MX, właśnie wrzuciłem sobie zdjęcie do głównego folderu Kasperskiego na systemie Vista i niestety nie da się już tego zdjęcia usunąć, także tyle że go wrzuciłem, ale zmodyfikować lub usunąć już się nie da.

A ten patch, to tzw. key solution, czyli anty blacklist, czyli wszystkie klucze na czarnej liście są mile widziane jako klucze dozwolone.
    Oczywiście potraktujmy to jako eksperyment, nie mam zamiaru z tego korzystać, ale jestem ciekaw jak Kaspersky zmienia sprytnie uprawnienia?

Vista przy próbie usunięcia zdjęcia które wrzuciłem oznajmia:

"Odmowa dostępu do folderu docelowego"
    "Musisz miec uprawnienia do wykonania tej operacji"

No i nie mogę skasować zdjęcia, oczywiście mogę to zrobić w trybie awaryjnym, ale nie o to chodzi.

--------------------

Już rozwiązany problem... Mój błąd, złe usługi odznaczyłem.
    Dzięki za uwagę!