Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston MBAA 3832 rozszczelnienie układu

Mario_19_75 15 Wrz 2008 23:07 3185 9
  • #1 15 Wrz 2008 23:07
    Mario_19_75
    Poziom 9  

Witam,

Poszukuję serwisanta w Krakowie, lodówka kilka miesięcy po gwarancji, na gwarancji też miała taką usterkę ale serwis dokonał tylko napełnienia bez naprawy szczelności. Trochę to było nie tak chyba.
    Ile taka naprawa bedzie kosztować?
    Dzwoniłem do autoryzowanego serwisu chcą wymienić wszystkie rurki na nowe koszt 600zł co robić, czy to jest opłacalne lodówka ma dopiero 3,5 roku. Gorzej jak potem się jeszcze coś zepsuje.

Pozdrawiam

0 9
  • #2 16 Wrz 2008 21:02
    maxagd
    Poziom 12  

Za 600zl to niech sie pierdo......ną w głowę.Jak by powiedzieli 300zl to jeszcze by sie opłacało.A i tak niema 100 % gwarancji że ci sie nie zrobi dziura na parowniku. Bo te rurki co ci wymienią to tylko tą linie gdzie styka sie kapilara z rurką aluminiową (ona jest w takiej czarnej otulinie)i tam robi sie sito z rurki i gaz ucieka.Proponuje ci zainwestować w nowa lodówkę no chyba że ci to ktoś zrobi za mniejsze pieniążki.A tak na marginesie to firma indesit zeszła na psy z jakością.

0
  • #3 16 Wrz 2008 21:03
    artfik
    Poziom 23  

Zapraszam do Namysłowa my robimy to za 250zł ,trzeba znaleśc tylko solidnego fachowca z reguły w 90% udaję się naprawic wycina się styropian z tyłu i przeważnie jest usterka na złączach z tyłu a póżniej zalewa się pianka.Serwisanci to oszuści albo niedouczeni młokosy który zależy tylko na kasie, nabite zrobione i nas już kilka takich lodówek się trafiło.Jeśli jest wyciek freonu to nabijanie nic nie daje.Nabijają tylko klienta w butelkę.

0
  • #4 16 Wrz 2008 22:12
    yrmark
    Poziom 20  

rozszczelnienie następuje na rurce powrotu i kapilarze które są w jednej otulinie i schodzą z góry do środka skręcając pod kontem 90 st. w lewo i tam nie wiem dlaczego następuje przetarcie, wystarczy założyć lokring, napełnić układ i ok. ale to co trzeba zrobić po drodze to poezja i koszt też nie jest mały - ja biorę za to 580 z gwarancją na 9m-cy jak w 3-ch pierwszych miesiącach nie zejdzie to lodówko-zamrażarka popracuj długo
    pozdrawiam:D

0
  • #5 17 Wrz 2008 21:09
    eeban
    Specjalista AGD

artfik napisał:
    Zapraszam do Namysłowa my robimy to za 250zł ,trzeba znaleśc tylko solidnego fachowca z reguły w 90% udaję się naprawic wycina się styropian z tyłu i przeważnie jest usterka na złączach z tyłu a póżniej zalewa się pianka.Serwisanci to oszuści albo niedouczeni młokosy który zależy tylko na kasie, nabite zrobione i nas już kilka takich lodówek się trafiło.Jeśli jest wyciek freonu to nabijanie nic nie daje.Nabijają tylko klienta w butelkę.

serwisantów oboiwiązuje określona procedura>>jesli sprzet jest na gwarancji
    jeśli wypowiadacsz sie o serwisantach ,żę są oszustami to
    po pierwsze nie generalizuj
    po drugie napisz jacy >>ale to grozi sprawą karną :D
    po trzecie tam z tyłu nie ma styropianu
    po czwarte na złączkach puszcza 5 % jak nie mniej
    po piate nieszczelność to wynik korozji elektrolitycznej
    i tam nie ma freonu :D
    itd
    po szóste zainteresowany Mario_19_75 pewnie juz wywalił sprzęt
    pozdrawiam serwisant

0
  • #6 17 Wrz 2008 21:50
    Mario_19_75
    Poziom 9  

Nie wywaliłem sprzętu to jest inox i kosztował ponad 2 tysiące a ma dopiero 3,5 roku przecież to chyba jeszcze nie trup, jutro ma przyjść jakiś gość więc zobacze co powie.

0
  • #7 17 Wrz 2008 22:24
    eeban
    Specjalista AGD

Mario_19_75 napisał:
    Nie wywaliłem sprzętu to jest inox i kosztował ponad 2 tysiące a ma dopiero 3,5 roku przecież to chyba jeszcze nie trup, jutro ma przyjść jakiś gość więc zobacze co powie.

wymieni rurki napełni czynnikem i wszystko cena zalezna od rejonu

0
  • #8 13 Lis 2008 13:20
    biecia25
    Poziom 1  

Mam ten sam problem z lodówką Ariston, tylko że moja kosztowała 3400, również ma ponad 3 lata i szkoda mi jej wywalić, ciekawa jestem jak pana lodówka sprawuje się po naprawie, będę wdzięczna za odpowiedź.

0
  • #9 14 Lis 2008 21:23
    Mario_19_75
    Poziom 9  

Ja moją lodówkę narazie znowu tylko napełniłem gdyż rozszczelnienie jest chyba naprawdę mikroskopijne i narazie działa dalej zobaczymy jak długo pociągnie.

0
  • #10 15 Lis 2008 17:17
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

Mario_19_75 napisał:
    Ja moją lodówkę narazie znowu tylko napełniłem gdyż rozszczelnienie jest chyba naprawdę mikroskopijne i narazie działa dalej zobaczymy jak długo pociągnie.

"Gratuluję" decyzji ;)
    Ile pociągnie? Za każdym razem krócej :D

0