Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Regent 60 lampa-czy warty zachodu???

nevermind47 16 Sep 2008 02:05 2000 2
    nevermind47
    Level 10  
    Witam mam na oku do kupienia wzmak Regent 60 lampowy. Mam pytanie czy jest to warty zachodu sprzęt??? Chciał bym mieć po prostu wzmak lampowy który by miał mi służyć jako piec do gitary. Czy wymieniony wzmacniacz nadaje się do tego??? Bo wiem że był mało używany,ale podłączano do niego mikrofon czyli wzmak estradowy;/. I jeszcze jedno jeżeli by trzeba go trochę przerobić to czy było by to na miarę możliwości człowieka zielonego takiego jak ja??? Mam zapał do pracy i dużo czytam mam taki poradnik elektronika łatwiejsza niż myślisz. Proszę doradźcie mi czy nie wypływam na za głęboką wodę,ewentualnie od czego powinienem zacząć,żebym miał jakiś punkt zaczepienia. Z góry dzięki
    MARCIN
    A to foty wzmaka:
    Regent 60 lampa-czy warty zachodu???
    https://obrazki.elektroda.pl/22_1221523176_thumb.jpg[/img][/url]
    foxiu
    Level 15  
    Pograj na nim, to zobaczysz... Do czystych może i się nadać, ale nie oczekuj typowo lampowego przesteru. Lampowe gitarówki pracują trochę inaczej.
    nevermind47
    Level 10  
    Na pewno na nim pogram, głównie mi chodzi o czyste brzmienie czyli reverb i te sprawy, na jakiejś stronce czytałem że grając na tym wzmacniaczu uzyskuje się bardzo ciepłe brzmienie, ale tak jak powiedziałeś na czystym kanale, więc może być ciekawie:) Są potrzebne jakieś przeróbki??? Typu wymiana lamp na mocniejsze itp czy dać sobie z tym spokój bo i tak lepszego efektu nie osiągnę???