Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Pavilion DV7-1040ew - sterowniki pod Windows XP

16 Sep 2008 07:35 21957 22
  • Level 12  
    Witam
    Poszukuję pełnego zestawu sterowników do laptopa HP Pavilion dv7-1040ew pod Windowsa XP. Dodam, że producent zapewnia tylko sterowniki pod Windowsa Vistę. Może ktoś już spotkał się z takim problemem i np. wie które sterowniki "Vistowe" działają pod "XPekiem".

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
  • Level 2  
    Rozumiem twoj ból mam ten sam problem z modelem dv9812us udało mi się znalesć kilka najważniejszych ale wifi i kamerka dalej mi nie działa więc podłanczam sie do proźby jak by ktos mia pomysł rozwiązanie proszę o pomoc!
  • Level 14  
    także szukam sterow do dv7 1040ew. Nigdzie nie mogę znaleść do dzwięku
    IDT 92HD71B7 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller
    prócz tego też do Valdity Sensor (czytnik lini papilarnych) no i do odbiornika CIR (do pilota)
  • Level 10  
    witam, co do finger sensor to jest plik SP39532 - sprawdzilem

Dodano po 3 [minuty]:

u mnie wszystko zainstalowane - prawie, tylko wogole nie ma dzwieku (sp3 zainstalowane), nawet w zarzadzaniu nie pokazuje zadnego audio, tylko 8 nieznanych takich samych urzadzen - lokalizacja - na System zgodny ze standardem Microsoft ACPI, a w szczegolach - ACPI\PNP0C32\1 . help me please
  • Level 10  
    nie moge wejsc...

Forbidden
    You don't have permission to access to this document on this server. No Session - Cookie not found
  • Level 10  
    jestes wielki szczepan29 ale moze wiesz czemu nie ma wogole dzwieku u mnie w lapku, w zarzadzaniu nie wyswietla sie zadne juz nieznane urzadzenie a dzwieku jak nie bylo tak nie ma... ps jestem b ciekaw jak to robisz bo pracuje jak informatyk i reinstalnalem juz wiele lapkow z vista na xp i zawsze nie mialem wiekszego problemu a jak byl to radzilem sobie sam... hmmm dzieki
  • Level 10  
    glowy nie daje sie nigdy, ale widze ze narazie lipa z tym... przeciez sp3 zawiera w sobie kb888111 wiec powinien automatycznie wykryc hd audio qrde... nie mam wiecej pomyslu... dzwieku nie ma.. :(

Dodano po 46 [sekundy]:

UAA Add On 1.0 nie bardzo chce dzialac... :(
  • Level 10  
    nie moge uwierzyc, odinstalowalem sp3 i pojawil sie w zarzadzaniu PCI DEVICE wiec nie zastanawiajac sie zainstalowalem kb888111, - urzadzenie pci device zniklo ale dzwieku dalej nie ma... odinstalowalem kb888111 i podalem do pci device sterowniki od IDT Audio i pojawilo sie IDT HD AUDIO cos tam, po podaniu sterow (cos mi nie pasowalo) wykonalem ponowny restart i znowu zniklo... muka dzialam dalej...

Dodano po 7 [minuty]:

ponowna instalacja kb888111 znowu wykryla IDT HD Audio Codec... ponowne podanie sterow wkoncu uaktywnila audio i jest dzwiek... narazie jest ale jest jeszcze jedno urzadzenie ze znakiem zapytania o takiej samej nazwie i probuje to instalnac...

Dodano po 47 [minuty]:

pytanie - o 2 urzadzenia audio hd... co to 1. HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10DE&DEV_0006&SUBSYS_10DE0101&REV_1000 2. HDAUDIO\FUNC_01&VEN_111D&DEV76B2&SUBSYS103C30F&REV_1003 prosze o podpowiedz... :D
  • Level 10  
    witam, dzis zainstalowalem ponownie WIN XP SP2 PRO PL, wszystko fajnie, sterowniki pasuja jednak widze jedno urzadzenie PCI DEVICE, jest to pewnie hd audio wiec instaluje kb888111 lub Universal_Audio_Architecture_High_Definition_Audio_AddOn_1.0, instaluje sie pieknie i pojawia sie w urzadzeniach systemowych...i na tym koniec nie ma audio, nie pokazuja sie zadne nowe urzadzenia... raz udalo mi sie zainstalowac dzwiek byl a przy ponownym uruchamianiu wyskakuje komunikat IDT Sigmatel SysTray - zakoncz zadania i po wstaniu windy dzwieku i urzadzen juz nie ma... nie wiem co robic... hlp me...

Dodano po 40 [minuty]:

PCI DEVICE - PCI\VEN_8086&DEV_293E&SUBSYS_30F4103C&REV03
  • Level 10  
    witam, po 2 dniach mordowania sie z reinstallem vista - xp, moge powiedziec ze jest to mozliwe ale: wszystkie sterowniki da rade zainstalowac lecz podczas kazdorazowego uruchamiania lapka nie bedzie dzwieku, trzeba wtedy wylaczyc i wlaczyc UAA HD w urzadzeniach systemowych i wtedy odkryje sia karta muzyczna zainstalowana wczesniej i tak za kazdym razem. konflikt polega na tym ze IDT audio nie jest wpelni kompatybilne z chipsetem mobile serii 4... dzwiek jest w sumie nie czysty. mozna zrobic aby sie uruchamial kazdorazowo po odpaleniu windy ale wymaga to uzycia pliku DEVCON i stworzeniu pliku *.bat wrzuconego do autostartu lub rejestru tak aby restartowal usluge UAA HD AUDIO... pozdrawiam i nie polecam tego laptopa jesli mamy zamiar uzywac XP...
  • Level 11  
    Podpisuje sie pod tym problemem.Juz niby wszystko jest zainstalowane,lecz glosu brak.DEWCON tez pewnie nie dziala dobrze.Po wyjsciu ze Stand By,glosu pewnie jest brak.
    Czegos tu jakby brakuje.
    Cos zamula UAA.
    Moze to Service HDAudBus startuje zbyt szybko?

Posiadam:HP Pavilion DV7 1070ed.
  • Level 2  
    a ja np nie moge niczego zainstalowac na HP dv7 1020ew. dostalem od HP z USA wszystkie stery pod xp do mojego lapa ale nic nie idzie zainstalwoac, jakeis bledy ze urzadzenia nie ma, albo ze nie takie ster do urzadzenia, jedynie zainstalowalem ze touchpad dziala na gzuik wlacz/wylacz. panel dotykowy nie smiga. sterow do grafy nawet z visty nie moge zainstalowac. ma ktos jakis pomysl? lap ma xp sp3 ale nie idzie nic wiecej zrobic.
  • Level 11  
    Alonzo_Mozley napisal,ze mozna poprzez registry wymusic restart UAA.
    Pytanie: jak to zrobic?
    Siedze z tym problemem od kilku miesiecy i niczego sensownego nie wydumalem.

Wiem jednak jak pozbyc sie tego systraya.
    Poprostu,trzeba go usunac z WDM,po uprzednim rozpakowaniu drivera Winrarem.No a potem zainstalowac driver od nowa.

Pozdro!

Co do problemu z dzwiekiem,to doszedlem do tego,iz bez zainstalowanego UAA,lapek posiada dzwieki systemowe i lampka z glosniczkiem swieci sie na bialo.Po zainstalowaniu UAA,przy starcie Windowsa slychac pykniecie i lampka zapala sie na czerwono.
    Od tej pory brak jest jakichkolwiek dzwiekow.
    UAA,to usluga HDAudBus.
    Czyli wynika z tego,ze inna usluga uruchamaijaca sie po HDAudBus,wylacza
    Bus UAA,albo kozysta z tego samego Bus,wypychajac UAA.
  • Level 10  
    może Was zaskoczę, że po tak długim czasie ktoś się dobija do tej dyskusji, ale mam HP DV 7 1080ew i problem z instalką XP bo Vista jest do d...

potraktowałem instalkę nLite'em ale wywala mi STOP:0x0000007B

i tak jak widzę do obu lapków sterowniki są takie same więc zamierzam je wykorzystać, ale jak przeskoczyć tek błąd.......??????

dzięki za ewentualną pomoc.
  • Level 1  
    Ja mam hp pavilion dv5-1110ew z win mx 7f. Troche zabawy bylo, wiekszosc sterow normalnie ze stronek producenta. Grafa z nvidia mobility modder. Dziala prawie wszystko. Problem z audio sterem w panelu sterowania i z validity sensorem i thermal monitorem Intel 82801IB ICH9 . poza tym wszystko ok.
  • Level 43  
    Quote:
    Ja mam hp pavilion dv5-1110ew z win mx 7f.

Proszę zatem skontaktować się z supportem systemu Windows MX 7F w celu rozwiązania problemu ze sterownikiem dźwięku.