Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z piecem firmy Buderus Logamax U004-24K

darek971 16 Sep 2008 10:08 13087 14
 • #1
  darek971
  Level 10  
  Witam.
  Mam problem z piecem firmy Buderus Logamax U004-24K.
  Problem pojawia się gdy temperatura na zewnątrz jest dodatnia - piec staruje za często i na b. krótko. Dodatkowo czas wychładzania pieca jest taki sam przy temp na zewnątrz +10 jak i -20 (około 3 min). W efekcie temp kaloryfera spada poniżej 20 stopni.
  Dom wielkości 100m, piec ustawiony na małą moc, programator CM27(czy jest możliwość zmiana HISTEREZY-instrukcja w załączniku).
 • #2
  niutat
  Level 36  
  Witam, jeśli regulator masz dobrze zaprogramowany to piec powinien utrzymywać temperaturę w pomieszczeniu z regulatorem. Jedyne co mi przychodzi do głowy to słaby obieg w obwodzie i przegrzewanie się pieca, albo ustawiona zbyt niska temperatura CO w piecu.
 • #3
  darek971
  Level 10  
  Raczej to nie, gdy piec nagrzewa kaloryfer do temperatury 55-60 stopni (-10 na zewnątrz), a także do 35 czas wychładzania jest taki sam. A jeżeli chodzi o sterownik jest za czuły bo włącza się nawet na 30 s (a schładzanie 3min).
 • #5
  darek971
  Level 10  
  Piec wyłącza się dokładnie w tym momencie co na sterowniku gaśnie płomień sygnalizujący zwarcie styków - sygnał na załączenie pieca..
 • #6
  niutat
  Level 36  
  To ja nie wiem o co chodzi, może ktoś inny się wypowie. :|
 • #7
  piomat
  Level 10  
  darek971 Cześć mam ten sam piec,nie jestem serwisantem :cry: dlatego traktuj to jako amatorską poradę póki nie pojawi sie wypowiedz od kogoś z fachowców .Ale częstotliwość włą-wył na programatorze +temperatura grzejników,tak na dobrą sprawę to raczej nie ma to wpływu,ma to znaczenie w odniesieniu do ustawionej temp.na piecu.Natomiast zasada jest prosta pomiar temperatury odbywa się w miejscu gdzie masz zainstalowany programator,i to miejsce decyduje jak bedą dokonywane włączenia gazu,aż do momentu nagrzania powietrza do tej temperatury jaką zadałeś na programatorze.Natomiast same cykle czy one maja mieć 2 min czy 3 min to też decyduje,jaką masz ustawioną temperaturę na piecu do CO.I suma informacji z CO+programatora > powoduje takie a nie inne zachowanie się pieca.
  A najważniejsze to jest to czy Ty jak nastawisz np: programator na 20°C,to masz taka temp. w pomieszczeniu czy nie (bez wzgledu na ilości i czasy włą-wył).Pozdrawiam.
  Ps.pisz dalej jak to jest będziemy dalej rozgryzać temat :D
 • Helpful post
  #8
  niutat
  Level 36  
  Moim zdanie m programator nie jest w stanie wykryć zmiany temperatury w pomieszczeniu po 30sek. pracy pieca, może w nim tkwi problem, wyłącz piec i zobacz jak zachowuje się programator.
 • #9
  darek971
  Level 10  
  Witam
  Bardzo dzięki za pomoc w myśleniu.
  Jeśli chodzi o ten programator (mam już drugi wymieniono mi na gwarancji ale zachowują się podobnie - CM27) potrafił się sam włączyć i wyłączyć przy wyłączonym piecu (może za czuły - praca przekaźnika podnosi temp., chyba) kiedyś to sprawdzałem ale całkiem zapomniałem. Chyba znalazłem rozwiązanie HISTEREZA-regulacja "STEROWNIK TEMPERATURY PT21 PROGRAMOWALNY TERMOSTAT " na allegro koszt ok130zl, szukam jeszcze czujnika zewnętrznego -pogodówki. I chcę jeszcze zamontować czujnik wilgoci w łazience " Sterownik MAXPLUS ", tak przy okazji.
  Pozdrawiam

  Dodano po 28 [minuty]:

  Prosił bym o schemat do elektroniki Logamax U004-24K
 • #10
  niutat
  Level 36  
  Wątpię czy znajdziesz gdzieś schemat elektroniki do pieca, jeśli chodzi o sterownik to w moim bloku większość mieszkań ców ma "Euroster 2000" i z tego co wiem żaden nie zawiódł ( co jakieś 2 lata trzeba tylko wymienić baterie ).
 • #11
  luksus22
  Level 11  
  Witam z tymi tanimi sterownikami jest lipa najlepiej zainwestowac w oryginalny buderusa nie pamietam schematu u 004 bo to nie jest swieży piec ale sprawdze bo jeżeli jest modulowany to przy oryginalnym sterowniku powinno byc bardziej oszczedny
 • #12
  darek971
  Level 10  
  Zamontowałem "STEROWNIK TEMPERATURY PT21 PROGRAMOWALNY TERMOSTAT " piec pracuje o wiele lepiej rzadziej się włącza i na dłużej.
  Srawdzę czas pracy pieca przy zmianie HISTEREZY-regulacja od 0.1 do 1°C, a także rachunki.
 • #13
  e-multimax.pl
  Level 14  
  Do sterowania takimi kotłami polecam regulator bezprzewodowy DigiTime 800, który ma funkcję programowania. Bardzo dobrej jakości regulator w przystępnej cenie, a co ważne - bezprzewodowy, czyli można w każdej chwili zmienić miejsce jego zainstalowania.

  Dodatkowym plusem jest histereza 0,1st. C , regulator bardzo precyzyjnie utrzymuje temperaturę w pomieszczeniu.

  Dostępne są w sprzedaży na allegro oraz w sklepach internetowych, można wyszukać w google na hasło: "digitime 800".

  Gwarancja 2 lata, produkt z atestami i wymaganymi certyfikatami, nie to co tani szmelc na allegro za 80-100zł.
 • #14
  peterek01
  Level 2  
  Czy ktoś ma może instrukcje do tego modelu kotła? Przeszukałem już wszystkie strony i nie znalazłem. Proszę o linka...
 • #15
  luksus22
  Level 11  
  Instrukcje U004 mogę puścić na meila tylko mi napisz luksus22(malpa)op.pl