Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie wyłącza zapłonu po wyjęciu kluczyka - Astra F

byczyptak 16 Sep 2008 11:32 8017 15
Relpol
    byczyptak
    Level 11  
    Witam.

Po przekręceniu kluczyka w pozycję 0 nie wyłącza mi zapłonu - wyciągam kluczyk a silnik dalej pracuje...
    Wymieniłem już kostkę przy stacyjce, ale to nie to (nawet po wyjęciu z kostki przewodów nadal załączony jest zaplon!!!).
    Po wyjęciu kluczyka włączony pozostaje silnik, podświetlenie pokręteł i radio, natomiast wentylator nadmuchu wyłącza się....

Na chwilą obecną radzę se tak że wrzucam piątkę i dusze silnik i odłączam klemę z silnika, ale sprzęgło długo tego nie pociągnie...

pozadrawiam i czekam na odpowiedzi...
    byczyptak
  • Relpol
    aceton
    Level 26  
    Nasuwa mi sie coś takiego: czy było coś robione ostatnio przy radiu np było zakładane :)
    byczyptak
    Level 11  
    Przy radiu nic nie robiłem, ale sprawdze tam jeszcze, czy przypadkiem nie przywiera + z aku do + po stacyjce, ale to jak wrócę do domu z pracy... a może ma ktoś jeszcze jakieś sugestie? Może jakiś przekaźnik jest po drodze?
    bartek_j
    Level 35  
    nie ma przekaźnika, idzie bezpośrednio ze stacyjki.
    dmuchawa się wyłącza bo to osobny obwód.
    A masz gaz ? czasem plus potrafi się zamknąć przez gazownię..
    byczyptak
    Level 11  
    Nie mam gazu. Mam 1.7 TD (Isuzu). Sprawdzę te radio, bo to chyba jednyne co pozostało...

Dodano po 3 [godziny] 28 [minuty]:

To nie jest wina radia... wyjelem je dzis i nadal jest ot samo, chyba, że coś z wtyczką, ale tam w ogóle nie zaglądałem ostatnio.

Mam gdzieś ewidentne zwarcie +12 po stacyjce z +12 po aku, ale za cholerę nie wiem gdzie tego szukac.
    Wyłączałem już wszystkie bezpieczniki po kolei, ale nadal to samo..

Co może zwierac? W którym jeszcze miejscu jest podawane +12 po stacyjce?
    ociz
    Moderator of Cars
    trzeba było odrazu pisać że diesel, pewnie zaworek w pompie nie odcina
    byczyptak
    Level 11  
    sprawdzę to... a gdzie znajduje sie ten elektrozaworek?
    M.B.
    Level 15  
    Witam,
    Zaworek w pompie ma wpływ na gaszenie silnika, ale autor mówi że nie wyłącza sie jeszcze radio i podświetlenie.
    byczyptak
    Level 11  
    Dokładnie, ale sprawdzę to, byćmoże tam cosik zwiera... Nie wiem już gdzie szukać...
    wwwsokol
    Level 24  
    Skoro mówisz że po wyjęciu wszystkich bezpieczników silnik dalej pracuje, to może przyjrzyj się przewodom z tyłu skrzynki bezpieczników i sterownikowi świec żarowych.
    byczyptak
    Level 11  
    czy elektrozawór znajduje się w obudowie do filtra paliwa? jest z nią zintegrowany, bo nic innego nie znalazłem.
    Jeśli tak to będzie chyba to, bo odłączałem dziś obie wtyczki (jedna od podgrzewacza, no i druga chyba od elektrozaworu) i silnik nadal pracował...
    viper555
    Level 39  
    Odłącz wtyczkę od alternatora.P
    byczyptak
    Level 11  
    hmmm... alternator był niedawno wymieniany... możliwe że to on coś miesza...
    A co on ma z tym wspólnego...??
  • Helpful post
    viper555
    Level 39  
    Bo tam masz zasilanie po zapłonie i stałe na regulatorze.P
    byczyptak
    Level 11  
    oki... dzięki za podpowiedź... jutro to sprawdzę...
    byczyptak
    Level 11  
    OK. Znalazłem usterkę....
    Przepalony przewód od ładowania wtopił się w przewód +12 po stacyjce... dzięki wszystkim za sugestie i porady