Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PHILIPS VR 471

VALENTINE 02 Mar 2004 21:21 1601 2
  • #1 02 Mar 2004 21:21
    VALENTINE
    Poziom 24  

Mam w naprawie PHILIPS VR 471 z mechaniką HSD.Wyświetlacz świeci ,zasilania OK ,brak pobierania kasety.Na szybkiego wymieniłem L2722 zasilający silnika ładowania , pomimo tego ,ze nie dostaje żadnego rozkazu na we sterujące i ma zasilanie 14V (bez zmian).Mimo ,że mechanika jest ustawiona w pozycji Eject ,to video przyjmuje i wyświetla rozkazy PLAY ,REW ,FF,oraz wyświetlacz pokazuje ,ze kaseta jest w srodku.Takie zachowanie zasugerowało mi złe zsynchronizowanie mechaniki ,ale ręczne załadowanie ,opasanie bębna i wyrzucenie kasety ,tego nie potwierdziło (wszystko OK).Poniewaz pokazuje ,ze kaseta jest w środku ,mimo ,ze jest w pozycji Eject sprawdziłem wszystkie czujniki stykowe i optyczne. Symulacja ich pracy i pomiary nie wykazały uszkodzeń czujników.Dlatego skierowałem się w stronę procesora.Zrobiłem procedurę kasowania pamięci eeprom i inicjacji RAM-u procesora.I tu nastąpiła poprawa ,przestało pokazywać ,że kaseta jest w środku ,i już nie da się wbić żadnej funkcji ,w pozycji Eject.Za pomocą trybu serwisowego sprawdziłem czy opcje serwisowe zgadzaja się z tymi na nalepce z tyłu (wszystko OK).Zauwazyłem ,ze nie mogę zaprogramować stacji ,włączam autoinstal ,potem wybór języka ,OK i nic ,powinien przeszukiwać pasma ,a stoi w miejscu.Ma ktoś pomysł ,co można jeszcze zrobić bez schematu ,zeby namierzyć usterkę ?Dzieki.

0 2
  • #2 08 Mar 2004 14:49
    Kaaka
    Poziom 11  

musisz ustawić ponownie mechanizm i sprawdzić wszystkie zembatki podstawowe ustawienia powinny być zaznaczone szczałkami też miałem ten problem

0
  • #3 08 Mar 2004 17:49
    smyku22
    Poziom 16  

poustwiaj wszystkie zębatki, ustaw winde w jak by w środku była kaseta i włącz do prądu

0