Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wzmacniacz,mikser,komputer,kolumny,gitara basowa.

Cwirmon 17 Wrz 2008 04:15 2046 3
  • #1 17 Wrz 2008 04:15
    Cwirmon
    Poziom 2  

Witam wszystkich.

Na wstępie chciałbym się usprawiedliwić dlaczego zakładam nowy tmat mimo skarbnicy wiedzy jaka jest tu zgromadzona.

Przeszukałem dużo wątków ale jednak nic podobnego nie znalazłem a moja była pani fizyk nie potrafiła zaszczepić we mnie elektornicznego bakcyla.

Do rzeczy. Wszedłem w posiadanie stargo miksera 8 kanałowego i dwóch kolumn Pioneer CS 7030 oraz posiadam wzmacniacz Unitry PW-7020, gitare basową z aktywna elektorinką oraz komputer.

Wykonałem następujące połączenie:
    Mikser-->wzmacniacz
    komputer--->mikser
    gitara--->mikser

Wszystko wprawdzie działa ale nie raz występują przesterowania(wysokotone i średnio RIP ) i nie bardzo rozumiem skąd wynikają. Usłyszałem także od pewnej osoby,że granie na gitarze na zwykłych kolumanch(a nie piecu) wykańcza głośniki ale ta osoba nie potrafiła zargumentować więc prosiłbym o weryfikację tej informacji.

Chętnie przeczytam każdą radę, bo chciałbym się rozwijać w temacie nagłośnienia i inżynierii dźwięku a dopiero raczkuję.

Pozdrawiam
    cwirmon.

Proszę poprawić tytuł postu.
    Regulamin p.11
    Przeniosłem z: "Audio Diagnoza"
    [Art]

0 3
  • #2 17 Wrz 2008 06:40
    painlust
    Specjalista - wzmacniacze gitarowe

Ta osoba miała racje. Głośniki gitarowe/basowe/estradowe mają inną konstrukcję. Przede wszystkim twarde zawieszenie, którego nie mają głośniki hi-fi, a to już wystarczy żeby je uszkodzić.

0
  • #3 17 Wrz 2008 23:03
    Cwirmon
    Poziom 2  

Zapewne nie wystarczy zmienić samych zawieszeń/membrany?

@admin: Hmm, nie bardzo wiem jak dostosować tytuł wątku do tego punktu, propozycja?

0
  • #4 20 Paź 2008 15:32
    PabloMegaMetal
    Poziom 13  

Tzn. instrument basowy ma bardzo specyficzną charakterystykę brzmienia i na pewno choćby tym może męczyć kolumny; teoretycznie wpinając gitarę basową bezpośrednio w linię powinno to działać, aczkolwiek proponowałbym ewentualne nagrania(jeśli oczywiście masz to w planie) zgrywać na cicho wyregulowanym instrumencie na wyjściu na kolumny, gdyż szkoda by było pioneerów

Dodano po 1 [minuty]:

dobrze, że bas ma własną aktywną elektronikę bo zawsze to jakiś preamp:)

0