Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TERMET GCO-DP-14-00 2 -funkcyjny pierwsze uruchomienie

17 Wrz 2008 08:28 3105 3
  • Poziom 11  
    Witam....

Zakupiłem takowy piec. Swieżo zainstalowany. Problem objawia się tym że po odpaleniu zapala się płomień na palniku ,i po sekundzie gaśnie.
    Pomyślałem elektroda jonizacyjna mimo że piec nowy mówię szkoda czasu kupiłem drugą wsadzam to samo. :-( Myślałem że może za małe ciśnienie w instalacji ,ale to niby sterownik podał by inny error. I jeszcze jedno piec na tą chwilę podpięty jest w obiegu instalacji co wody urzytkowej nie zapinałem ,ale myślę że to nie powinno mieć tu znaczenia.
    Proszę o szybką pomoc mo marznę :-(
    Zapomniałem dodać sugerowano mi aby sprawdzić fazę i zero w gniazdku,przecież piec ma kontrolę i wtedy wyskakuje E0 sprawdziłem i to na pewno nie to.
  • Poziom 40  
    A może by tak wezwać fachowca który go montował????
    Z gazem nie ma żartów........
    Pozdr.J.
    ps
    takie próby działań na własną rękę ( szczególnie w przypadku urządzeń niebezpiecznych)
    są kosztowne a i tak kończy się na serwisie...
    Doświadczyłem tego parokrotnie i z samochodem i z domowymi instalacjami...
  • Poziom 11  
    Do uruchomienia 0-go bedzie fachowiec. Instalacja zamontowana jest prawidłowo. Proszę o konkretną poradę a nie sugestie, wiem co to jest gaz i mam swiadomość co do grożących niebezpieczeństw.
    Ponawiam pytanie czy piec ten może pracować bez podpiętej wody użytkowej

Dodano po 3 [minuty]:

Zapomniałem o jeszcze jednym . Po odpięciu przewodu od elektrody jonizacyjnej . Palnik pracuje okolo 5/6 sekund i gaśnie czyli jest różnica czy z elektrodą czy bez niej.
    Proszę mi podpowiedzieć czy to elektronika pieca bo martwię się że sprzedano mi złom.
  • Poziom 12  
    Kolego z twojego opisu wynika "że do zerowego rozruchu będzie fachowiec"czyli wszystko jest dobrze piecyki w sprzedaży są tak ustawione fabrycznie aby klient nie mógł sam odpalić a tym samym w razie "W" nie doszło do przykrych niespodzianek.Musisz cierpliwie poczekać na serwisanta (nie"fachowiec") który dokona zerowego rozruchu i podbije gwarancje-pozdrawiam.