Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Brandt WM 1001 - klucz do dużego koła

17 Wrz 2008 12:35 1563 2
  • Poziom 1  
    Witam serdecznie! Pralkę mam od 7 lat. Od pewnego czasu pasek - tak jak to opisywano w innym poście - "wdrapuje się" na wewnętrzny rant , a przy wirowaniu przeskakuje go i spada. Specyfika mojej sytuacji polega na tym, że duże koło wygląda na krzywe (przy obracaniu bębnem widać to wyraźnie). Po rozmowie z serwisem AGD dowiedziałem się, że problem może dotyczyć bębna (= kupno nowej pralki) albo samego koła (= wymiana jednej części). W związku z tym mam pytanie - jakim kluczem odkręca się w WM 1001 to koło? Śruba jest mocno zapieczona i nie chcę działać siłowo nie mając idealnie pasującego klucza (próbowałem torxem 40 ale wydaje mi się, że nie pasuje idealnie).
    PS: Macie jakieś niezawodne sposoby na zapieczone śróby poza zalewaniem WD-40 albo CX-80?
    Z góry dziękuję za wszelką pomoc
  • Poziom 25  
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1537492#1537492
    tu wyżej jest schemat
    najczęstrzym problemem w tych pralkach był przesuwający sie silnik, oznaczony jako część nr 400 torx *(są 4 sztuki ) nalezy poluzować przesunąć silnik " na zewnątrz" i nie ruszac koła pasowego dużego, lekkie skrzywienie jest tu normą bo jest to wytłoczka z blachy a nie odlew alu
  • Poziom 32  
    Częstą przyczyną jest też uszkodzenie krzyżaka bębna od strony koła i dlatego koło nie pracuje w pionie tylko się waha na boki i pasek spada.Przeszukaj posty tej pralki i tam masz podany numer do sklepu wysyłkowego do Łodzi oni przyślą Ci to w ciągu 2 dni.Pozdrawiam.