Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy polsat i N. Jedna antena?

jarkow83 17 Wrz 2008 13:57 28090 31
  • #1 17 Wrz 2008 13:57
    jarkow83
    Poziom 9  

Witam. Na wstępie chciałem się przywitać. To mój pierwszy post ale trochę na forum już przebywam. Szukałem, nie mogłem znaleźć więc pytam. Czy jest możliwość podłączenia cyfrowego polsatu i N-ki do jednej anteny z podwójnym konwerterem jak myślę? Czy mógłbym dokupić N-kę do posiadanego polsatu i podłączyć to bez kolejnej anteny na ścianie?
    Z góry dzięki za odpowiedzi.
    Pozdrawiam

2 29
  • #2 17 Wrz 2008 14:10
    LeDy
    Poziom 43  

Oczywiście. Konwerter Twin.

0
  • #3 17 Wrz 2008 14:18
    jarkow83
    Poziom 9  

Dzięki za szybką odpowiedź. Ale mógłbyś to rozwinąć? Zakupuję N-kę, w obecnej antenie montuję podwójny konwerter, podpinam (jedną część?) do polsatu tak jak było, a drugą do dekodera N i chodzi?
    Jak mógłbym prosić to wyjaśnij bardziej łopatologicznie, gdyż jestem całkowitym amatorem w tych sprawach.
    Dzięki z góry.

0
  • #4 17 Wrz 2008 14:24
    Macosmail
    Poziom 32  

Witam. Konwerter Twin (nie mylić z monoblokiem!!) lub w przypadku N-Box recordera Quad. Jeden przewód do Polszatu drugi (lub dwa) przewód do N-ki. Pozdrawiam.

0
  • #5 17 Wrz 2008 14:32
    jarkow83
    Poziom 9  

MOnoblok = jeden grzybek z dwoma wyjściami
    Twin = dwa grzybki?
    Dobrze rozumiem?
    Może jakiś link? czy po wymianie konwertera w antenie od polsatu coś się rozreguluję czy trzeba będzie coś ustawiać ponownie?

0
  • #6 17 Wrz 2008 14:41
    Macosmail
    Poziom 32  

jarkow83 napisał:
    MOnoblok = jeden grzybek z dwoma wyjściami
    Twin = dwa grzybki?
    Dobrze rozumiem?

Na odwrót;). Powinieneś mieć konwerter z dwoma lub czteroma wyjściami (w przypadku NBox Recordera). Pozdrawiam.

0
  • #8 17 Wrz 2008 17:55
    LeDy
    Poziom 43  

Macosmail napisał:
    Witam. Konwerter Twin (nie mylić z monoblokiem!!) lub w przypadku N-Box recordera Quad. Jeden przewód do Polszatu drugi (lub dwa) przewód do N-ki. Pozdrawiam.
    To jest też trafne. Monoblocki i inne do kosza. Toż to przecież nadaje też z Hotbirda: http://www.lyngsat.com/hotbird.html Zobacz tu: http://www.dipol.com.pl/czytelnicy_pisza_-_dipol_odpowiada_faq01.htm i tu: http://www.technisat.net.pl/product_info.php/products_id/101 tak wygląda.

0
  • #9 17 Wrz 2008 23:52
    jarkow83
    Poziom 9  

OK. Dzięki za wyjaśnienia. Jak już pisałem jestem laikiem. Co widać. ;)
    Teraz kolejne pytania.
    1. Po co mi dwa przewody do N-ki? Zakładając, że nie będę miał Nbox rec.? Czy do zwykłego tunera N również są potrzebne 2 przewody?
    2. Co z antena w takim wypadku? Czy jeśli pozostawię ją tak jak jest w tej chwili, czyli ustawienie pod polsat, po podpięciu konwertera twin i przewodu (dwóch?) do Nboxa tak po prostu będzie sygnał N? Jak konwerter złapie sygnał N-ki, skoro ustawiony będzie na Polsat?
    Pozdrawiam

Aha. jeszcze jedno. Czy będę musiał kupić i założyć antenę N-ki, żeby oglądać programy HD? Czy zwykła antena polsatowska obsłuży mi Polsat i N-kę HD?

0
  • #10 18 Wrz 2008 06:34
    kelkeszą
    Poziom 16  

Zrobiło się niezłe zamieszanie ...
    Potrzebujesz konwerter Twin ( nic więcej )
    Podłączasz do niego kabel z polsatu i drugi kabel z n-ki .
    Nic talerzem nie trzeba kręcić ( jak jest dobrze ustawiony ) .
    HD oczywiście będzie

0
  • #11 18 Wrz 2008 08:52
    LeDy
    Poziom 43  

jarkow83 napisał:
    OK. Dzięki za wyjaśnienia. Jak już pisałem jestem laikiem. Co widać. ;)
    Teraz kolejne pytania.
    1. Po co mi dwa przewody do N-ki? Zakładając, że nie będę miał Nbox rec.? Czy do zwykłego tunera N również są potrzebne 2 przewody?
    2. Co z antena w takim wypadku? Czy jeśli pozostawię ją tak jak jest w tej chwili, czyli ustawienie pod polsat, po podpięciu konwertera twin i przewodu (dwóch?) do Nboxa tak po prostu będzie sygnał N? Jak konwerter złapie sygnał N-ki, skoro ustawiony będzie na Polsat?
    Pozdrawiam

Aha. jeszcze jedno. Czy będę musiał kupić i założyć antenę N-ki, żeby oglądać programy HD? Czy zwykła antena polsatowska obsłuży mi Polsat i N-kę HD?
    Do zwykłego nie potrzeba dwóch przewodów.( Masz napisane wyżej do N -Box Recordera). Ustawienie jest na Hotbirda , z którego nadaje i Polsat i N-ka. To jest ten sam kierunek a odbiór pakietu zależy od tunera. Pozostałe w wolnym dostępie ( Free) odbierają oba. Zwykła obsłuży i to i to. Nie musi być nawet Polsatu . Każda.
    Dla HD talerz przynajmniej 80cm bo mogą być problemy z sygnałem( duży współczynnik BER) .

0
  • #12 18 Wrz 2008 13:08
    jarkow83
    Poziom 9  

Dzięki za wyjaśnienia. Bardzo mi pomogliście. Mam standardową antenę polsatu, więc będę potrzebował tylko Nboxa i trochę przewodu. Super. Dzięki jeszcze raz.
    Pozdrawiam.

0
  • #13 08 Sty 2009 18:08
    mike07
    Poziom 1  

Witam,
    mam właśnie taką sytuację z jednego konwertetra TWIN kabel do nki drugi do polsatu,
    wszystko jest ok dopóki na polsacie cyfrowym nie zacznę oglądać TVN, w tym momencie dekoder nki wyświetla mi komunikat o żłym sygnale. Czy ktoś wie co może być przyczyną ?
    Może konwerter się uszkodził ?

0
  • #14 10 Sty 2009 00:49
    tirex
    Poziom 11  

Teoretycznie nie powinno być takiej sytuacji.Ale są to dwa konwertery w jednej obudowie .Spróbuj zmienić przewody miejscami przy konwerterze.Ja spotkałem się z takim zjawiskiem kiedy na jednym tunerze uruchamiam skanowanie a na drugim obserwuję zaniki sygnału.Ale nie zawsze to występuje dlatego nie przejmuję się tym.

0
  • #15 25 Sty 2009 23:20
    jurek849
    Poziom 16  

ja też spotkałem się z podobnym zjawiskiem, że oglądanie niektórych programów na dekoderze polsatu, uniemożliwia odbiór niektórych programów na N. Założyłem drugą antenę dla N.

0
  • #16 26 Sty 2009 08:16
    Doominus
    Poziom 34  

Jesli tak się dzieje to znaczy ze twin jest uszkodzony.

1
  • #17 29 Sty 2009 12:09
    marekiod
    Poziom 9  

Ja mam podobną sprawę więc postanowiłem nie zakładać nowego postu tylko piszę tutaj. Na antenie mam twin-a ale wykorzystywany jest do n-box recorder więc mam podpięte obydwa przewody. Chciałem też podłączyć cyfrę tylko problem jest nie ze zmianą konwertera ale z przewodami do pokoju z dekoderami (puszczone w ścianie w domu, brak możliwości dociągnięcia kolejnych). Dlatego czy jest szansa żeby rozdzielić sygnał bezpośrednio przed dekoderami? Dekodery są do jednego telewizora więc i tak będę oglądał tylko jedno. Czy pomoże jakiś spliter z przełącznikiem (nie wiem czy coś takiego jest-zwykły nie działa)?

0
  • #18 29 Sty 2009 13:44
    Macosmail
    Poziom 32  

Wiatam, a dekoder od cyfry nie ma przelotki?

0
  • #19 29 Sty 2009 14:02
    Doominus
    Poziom 34  

Przełącznik ręczny disqc.

Wpięty do przewodu od drugiej głowicy N. Jak chcesz mieć cyfrę lub możliwość nagrywania wystarczy przełączyć.

0
  • #20 29 Sty 2009 14:22
    muchowka
    Poziom 10  

Cyfra + TNK - próba zastosowania konwertera TWIN skończyła się po ok. 2-ch godzinach pracy upaleniem konwertera dla cyfry (Phlilips 6010), pomyślałem że może miałem pecha i trafiłem na wadliwy egzemplarz, kupiłem nowy Twin - dla pewności innego producenta - ta sama sytuacja, na drugi dzień konwerter podłączony do Phlilipsa dawał zero sygnału.
    Drugi odbiornik to Technisat - wersja kupiona w Dipolu, ten bez blokady, z wyświetlaczem itd. Więc efekt zadziwiający.
    Teraz niestety mam 2 talerze i po jednym w połowie uszkodzonym konwerterze na każdym z nich. Wszystko chodzi o.k.
    Połączenia itd. robiłem oczywiście z należytą starannością i przy sprzęcie wyłączonym za pomocą kabla zasilającego.
    Być może powodem jest dosyć skomplikowana instalacja RTV w moim domu: 4 szt. TV + 2 szt SAT + VCR 1 szt + karta Video do komputera spięte w całość.
    W każdym razie u mnie paliło Twin'a (chociaż nie powinno) i 2 osobne anteny pomogły.

0
  • #21 29 Sty 2009 15:08
    ansat
    Poziom 25  

Jestem w branży .......lat ale nie wiem co to znaczy
    " upalić " konwerter chyba tylko podłączając 230 V.

0
  • #22 31 Sty 2009 19:28
    muchowka
    Poziom 10  

ansat napisał:
    Jestem w branży .......lat ale nie wiem co to znaczy
    " upalić " konwerter chyba tylko podłączając 230 V.

W takim razie dlaczego 2 z rzędu (nowe, różnych producentów) konwertery Twin po podłączniu do dwóch odbiorników satelitarnych (przy odłączonym zasilaniu w odbydwóch odbiornikach w momencie instalacji) po kilku godzinach pracy jedna połowa Twina przestaje dawać oznaki życia na jakimkolwiek odbiorniku, a druga połówka działa bez zarzutu ?
    Może to sprawka UFO, ale raczej stawiam na "upalenie". :D
    Jak pisałem do odbiorników są podłączone 4 odbiorniki TV przez kabel antenowy (syganał z modulatora Philipsa z Cyfry+ i rozdzielacz sygnału), do tego magnetovid i komputer podłączony przes SCART. Wiem że teoretycznie nie powinno nic się dziać, a jednak ... Jak to mawia Ferdek Kiepski są na tym świecie rzeczy ... itd.
    Znaczenie może mieć np. znaczenie fakt że odbiorniki TV są zasilane z różnych faz i jakieś prądy sobie płyną. Jeżeli tylko 230 V upala konwertery to zaczne wierzyć w to że UFO nie lubi mojej anteny.
    [b] Zastanawia też fakt iż po rozdzielenie tego na 2 niezależne instalacje antenowe całość sprzętu działa poprawnie. Poprzednie "upalenia" następowały praktycznie dzień po dniu.

1
  • #23 01 Lut 2009 19:39
    lupussolum
    Poziom 8  

Witam wszystkich ...

Tak czytam, czytam i nie wiem już nic.
    W związku z tym proszę o pojaśnienie, mam następującą sytuację:

Dom jednorodzinny, na dole salon, na poddaszu 3 sypialnie.
    Na dole w salonie chciałbym mieć n-kę, na poddaszu w 3 sypialniach
    chciałbym mieć rozdzieloną cyfrę+.
    Do każdego pomieszczenia doprowadziłem przed tynkowaniem po jednym
    przewodzie antenowym, dodatkowo dwie sypialnie na poddaszu połączyłem z trzecią sypialnią kablem telefonicznym.
    We wszystkich pomieszczeniach chciałbym mieć odbiór z dwóch satelitów.

I teraz pytanie (mam nadzieję, że nie będzie potrzebny układ równań :)

- czy mogę to wszystko podpiąć do jednego talerza??
    - jeśli tak to jaki konwerter będę potrzebował? Jak dla mnie to konwerter
    z dwoma grzybniami :o) i czterema wyjściami, mam rację?
    - jaki dodatkowy sprzęt za wyjątkiem splittera do cyfry+ będzie potrzebny?
    - czy konieczny będzie multiswitch?
    - n box recorder chyba odpada w tej konfiguracji bo nie widziałem
    konwertera z więcej niż 4 wyjściami, prawda?

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Pozdrowienia.

Bartek

1
  • #24 01 Lut 2009 21:48
    Doominus
    Poziom 34  

Są konwertery 8 wyjściowe.
    Do jednego talerza bez problemu podepniesz.
    Konwertery monoblock (2grzybki) tak do końca nie są super ; u ciebie powninien być monoblock quad.

0
  • #25 01 Lut 2009 21:52
    wicher44
    Poziom 16  

Kolego lupussolum poco dublujesz posty? już taki post pisałeś.

Link

0
  • #26 19 Lut 2009 21:40
    graba30
    Poziom 10  

witam, a czy jest jakakolwiek możliwość podłączenia 2 dekoderów pod jeden konwerter?
    mam cyfre+ i w tej chwili równiez cyfrowy polsat. nie mam możliwości pozłączyć konwertera twin ponieważ nie mam możliwości dojścia do anteny a po drugie antena jest skonstruwana w taki sposób iż nie ma możliwości dołączenia następnego konwertera lub twin'a (angielska antena, kto widział to wie o co chodzi...) więc interesuje mnie czy jest jakiś códowny rozdzielacz aby podłączyć 2 dekodery na 1 konwerter???

0
  • #27 19 Lut 2009 21:55
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Graba30 jaki masz dekode cyfry a jaki polsatu?

0
  • #28 19 Lut 2009 22:01
    GKVIDEO
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam Kolegę , jeżeli chcesz oglądać programy z tych dwóch tunerków na jednym telewizorze to napisz jaki tuner z Cyfry+ posiadasz może w prosty sposób da się to podłączyć , a jeśli chcesz niezależnie oglądać Cyfrę+ i Polsat na osobnych telewizorkach wykorzystując wszystkie dostępne programy to bez Twina się nie obędzie , pozdrawiam GKVIDEO

Ps
    Widzę że Kolega wcześniej wyprzedził moje pytanie w trakcie pisania postu.

0
  • #29 19 Lut 2009 22:05
    graba30
    Poziom 10  

no niestety 2 dekodery i 2 telewizory w różnych pokojach.

to mnie kolego załamałeś twina nie mam możliwości założyć ani też nie moge zamontować kolejnej anteny.

0
  • #30 19 Lut 2009 22:09
    GKVIDEO
    VIP Zasłużony dla elektroda

To kiepska sprawa , można zastosować prosty rozdzielacz sygnału SAT , ale będziesz uzależniony od jakiejś polaryzacji któregoś tunera w praktyce brak oglądania części programów na jednym lub drugim odbiorniku , poczytaj o tym - temat był już wielokrotnie poruszany , pozdrawiam GKVIDEO

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo