Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mikrofala - wywala bezpiecznik

02 Mar 2004 23:31 8332 15
  • Poziom 10  
    witam
    mam problem z mikrofala , na malej mocy nie moze zalaczyc
    tylko przekaznik brzeczy
    przy sredniej mocy wywala bezpiecznik
    diode wymienilem, czy siadl magnetron ?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 23  
    sprawdż kondensator i żarzenie magnetronu w stosunku do jego obudowy(oba przewody trzeba odłączyć).często właśnie to jest przyczyną przepalenia bezpiecznika.trzeba też sprawdzić transformator .nie wiem jaką kolego masz wiedzę o mikrofalówkach,więc zalecam dużą ostrożność
  • Poziom 10  
    kondesator jest OK
    a co do magnetronu to praktycznie nie wiem jak sie za niego zabrac
    moze ktos mi poradzi
  • Poziom 23  
    trzeba sprawdzić czy żarzenie magnetronu nie ma zwarcia z obudową(odłączyć przewody).często również uszkadzają się mikroprzełączniki.najszybciej można sprawdzić która część obwodu jest uszkodzona odłączając zasilanie 220 v od transformatora sieciowego(czy ta mikrowela sterowana jest przełącznikami czy klawiaturą foliową?)
  • Poziom 10  
    mikrowela ta sterowana jest przełącznikami,
    narazie sprawdze mikroprzełączniki
    znalazłem przyczyne trafo ma przebicie
    dzieki za pomoc
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 23  
    jeżeli będziesz potrzebował takie trafo to coś się znajdzie
  • Poziom 10  
    Znajomy ma coś mi poszukać,
    narazie dzieki , jak nic nie znajdę to dam znać
  • Poziom 22  
    a co może być przyczyną przepalenia bezp. wysokiego napięcia - co sprawdzić przed założeniem nowego 0,7A/5kV - kuchenka privileg przyjechała uszkodzona z niemiec - z -
  • Poziom 23  
    Podobna sprawa jak wyżej-trzeba sprawdzić magnetron,diody,kondensator.
  • Poziom 22  
    wymieniłem bezpiecznik - dałem zwykły 0.8A (nie przepala się) ale nie zmieniło to sytuacji , talerz kręci , zegar działa , światło świeci ale nie grzeje - kondensator ok - na trafo jest 230V - magnetron ma 1om między konektorami i 68om z konektorów do masy - wygląda na uszkodzony magnetron - czy jest szansa na naprawę ? czy na śmietnik ?
  • Poziom 23  
    Jeżeli przewody z magnetronu zostały wypięte i w dalszym ciągu jest połączenie wyprowadzeń magnetronu z obudową,to niestety naprawić się nie da :cry: .Ratuje tylko wymiana magnetronu,ale jak patrzy się na ceny mikrofalówek w wariackich sklepach(ja tak nazywam supermarkety) to sprawa jest raczej nieopłacalna.Jeśli podasz typ magnetronu to może coś znajdę,ewentualną cenę omówimy na pw.
  • Poziom 22  
    k24 dzięki za odp. - potrzebuję magnetron GOLD STAR 2M214 - jak ktoś ma proszę dać znać ; w poprzednich postach ktoś pisał o naprawie magnetronu tzn. usunięciu zwarcia lub przepalenia izolatora - może ktoś coś bliżej napisze na ten temat - wydaje się że można ten magnetron jakoś rozebrać tym bardziej że poprzednio ktoś opisywał że to robił .. , ten mój wygląda b.dobrze , nie ma żadnych nadpaleń ani innych zewnętrznych widocznych uszkodzeń .. , czy ktoś naprawiał magnetron ???

dopisane później : naprawiłem ten magnetron , wymieniłem przebite do masy przejście zasilania magnetronu i narazie mikrofala działa ..
  • Poziom 18  
    panowie, bo w sumie zanim cokolwiek zaczełem robić przekaźnik od wysokiego napięcia mi siadł;) jednak po jego wymianie ( w przyszłym tygodniu ) po odłączeniu magnetronu jeżeli wszystko jest sprawne nie powinno wywalić mi bezpiecznika 8A? czy dobrze mam rozumieć jeżeli oczywiście nic wcześniej nie jest uszkodzone?
  • Moderator AGD
    A Co to jest przekaźnik wysokiego napięcia?Nie ma takiego.
    Użyj funkcji szukaj.
    Do sprawdzenia wszystko po kolei.

Dodano po 3 [minuty]:

zhu napisał:
    k24 dzięki za odp. - potrzebuję magnetron GOLD STAR 2M214 - jak ktoś ma proszę dać znać ; w poprzednich postach ktoś pisał o naprawie magnetronu tzn. usunięciu zwarcia lub przepalenia izolatora - może ktoś coś bliżej napisze na ten temat - wydaje się że można ten magnetron jakoś rozebrać tym bardziej że poprzednio ktoś opisywał że to robił .. , ten mój wygląda b.dobrze , nie ma żadnych nadpaleń ani innych zewnętrznych widocznych uszkodzeń .. , czy ktoś naprawiał magnetron ???

dopisane później : naprawiłem ten magnetron , wymieniłem przebite do masy przejście zasilania magnetronu i narazie mikrofala działa ..

Magnetronów sie nie naprawia!
  • Poziom 18  
    no więc przekaźnik który podaje najpięcie na trafo wn, lepiej?
  • Moderator AGD
    Lepiej, ale to jest przekaźnik NN.