Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mikrofala - wywala bezpiecznik

02 Mar 2004 23:31 8557 15
  • Level 10  
    witam
    mam problem z mikrofala , na malej mocy nie moze zalaczyc
    tylko przekaznik brzeczy
    przy sredniej mocy wywala bezpiecznik
    diode wymienilem, czy siadl magnetron ?
  • TespolTespol
  • Level 23  
    sprawdż kondensator i żarzenie magnetronu w stosunku do jego obudowy(oba przewody trzeba odłączyć).często właśnie to jest przyczyną przepalenia bezpiecznika.trzeba też sprawdzić transformator .nie wiem jaką kolego masz wiedzę o mikrofalówkach,więc zalecam dużą ostrożność
  • Level 10  
    kondesator jest OK
    a co do magnetronu to praktycznie nie wiem jak sie za niego zabrac
    moze ktos mi poradzi
  • Level 23  
    trzeba sprawdzić czy żarzenie magnetronu nie ma zwarcia z obudową(odłączyć przewody).często również uszkadzają się mikroprzełączniki.najszybciej można sprawdzić która część obwodu jest uszkodzona odłączając zasilanie 220 v od transformatora sieciowego(czy ta mikrowela sterowana jest przełącznikami czy klawiaturą foliową?)
  • Level 10  
    mikrowela ta sterowana jest przełącznikami,
    narazie sprawdze mikroprzełączniki
    znalazłem przyczyne trafo ma przebicie
    dzieki za pomoc
  • TespolTespol
  • Level 23  
    jeżeli będziesz potrzebował takie trafo to coś się znajdzie
  • Level 10  
    Znajomy ma coś mi poszukać,
    narazie dzieki , jak nic nie znajdę to dam znać
  • Level 22  
    a co może być przyczyną przepalenia bezp. wysokiego napięcia - co sprawdzić przed założeniem nowego 0,7A/5kV - kuchenka privileg przyjechała uszkodzona z niemiec - z -
  • Level 23  
    Podobna sprawa jak wyżej-trzeba sprawdzić magnetron,diody,kondensator.
  • Level 22  
    wymieniłem bezpiecznik - dałem zwykły 0.8A (nie przepala się) ale nie zmieniło to sytuacji , talerz kręci , zegar działa , światło świeci ale nie grzeje - kondensator ok - na trafo jest 230V - magnetron ma 1om między konektorami i 68om z konektorów do masy - wygląda na uszkodzony magnetron - czy jest szansa na naprawę ? czy na śmietnik ?
  • Level 23  
    Jeżeli przewody z magnetronu zostały wypięte i w dalszym ciągu jest połączenie wyprowadzeń magnetronu z obudową,to niestety naprawić się nie da :cry: .Ratuje tylko wymiana magnetronu,ale jak patrzy się na ceny mikrofalówek w wariackich sklepach(ja tak nazywam supermarkety) to sprawa jest raczej nieopłacalna.Jeśli podasz typ magnetronu to może coś znajdę,ewentualną cenę omówimy na pw.
  • Level 22  
    k24 dzięki za odp. - potrzebuję magnetron GOLD STAR 2M214 - jak ktoś ma proszę dać znać ; w poprzednich postach ktoś pisał o naprawie magnetronu tzn. usunięciu zwarcia lub przepalenia izolatora - może ktoś coś bliżej napisze na ten temat - wydaje się że można ten magnetron jakoś rozebrać tym bardziej że poprzednio ktoś opisywał że to robił .. , ten mój wygląda b.dobrze , nie ma żadnych nadpaleń ani innych zewnętrznych widocznych uszkodzeń .. , czy ktoś naprawiał magnetron ???

dopisane później : naprawiłem ten magnetron , wymieniłem przebite do masy przejście zasilania magnetronu i narazie mikrofala działa ..
  • Level 18  
    panowie, bo w sumie zanim cokolwiek zaczełem robić przekaźnik od wysokiego napięcia mi siadł;) jednak po jego wymianie ( w przyszłym tygodniu ) po odłączeniu magnetronu jeżeli wszystko jest sprawne nie powinno wywalić mi bezpiecznika 8A? czy dobrze mam rozumieć jeżeli oczywiście nic wcześniej nie jest uszkodzone?
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    A Co to jest przekaźnik wysokiego napięcia?Nie ma takiego.
    Użyj funkcji szukaj.
    Do sprawdzenia wszystko po kolei.

Dodano po 3 [minuty]:

zhu wrote:
    k24 dzięki za odp. - potrzebuję magnetron GOLD STAR 2M214 - jak ktoś ma proszę dać znać ; w poprzednich postach ktoś pisał o naprawie magnetronu tzn. usunięciu zwarcia lub przepalenia izolatora - może ktoś coś bliżej napisze na ten temat - wydaje się że można ten magnetron jakoś rozebrać tym bardziej że poprzednio ktoś opisywał że to robił .. , ten mój wygląda b.dobrze , nie ma żadnych nadpaleń ani innych zewnętrznych widocznych uszkodzeń .. , czy ktoś naprawiał magnetron ???

dopisane później : naprawiłem ten magnetron , wymieniłem przebite do masy przejście zasilania magnetronu i narazie mikrofala działa ..

Magnetronów sie nie naprawia!
  • Level 18  
    no więc przekaźnik który podaje najpięcie na trafo wn, lepiej?
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Lepiej, ale to jest przekaźnik NN.