Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

propozycje monitorów DIY

Przemysl_17 17 Wrz 2008 16:53 2089 7
  • #1 17 Wrz 2008 16:53
    Przemysl_17
    Poziom 10  

kolejne pytanie odnośnie mojego zestawu , mam pokój 16m2 i musze powiedzieć że nie da się słuchać zbyt głośno , strasznie dudni i drga w całym pokoju ,czy przyczyną może być b.r z tyłu? kolumny są ustawione dość ciasno ok 30-50 cm od ściany , lecz po boku nie mają zbyt wiele luzu , sprawa kolejna , co zrobić z drganiami? czy jeśli kupie narożniki i postawie je na narożnikach będzie lepiej? aktualnie nie mają nic , ani narożników ani kolców , stoją na parkiecie . kolce nie za bardzo wiem jak założyć :cry:
    zastanawiałem się nad zmianą tych kolumn i kupnem jakiś monitorów , myślę że spokojnie by wystarczyły skoro tych nie wykorzystuje nawet w 50 % , co myślicie?

dziękuje za pomoc

Proszę zapoznać się z regulaminem (a w szczególności jak powinien wyglądać zakładany temat): https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php
    Proszę poprawić błędy ortograficzne. Temat poprawiłem, zamieszczony link usunąłem.
    przemo-lukas

sory za błędy , musze przestudiowac regulamin:D

co do DIY -> patrz 2 posty niżej

0 7
  • #2 17 Wrz 2008 17:53
    igla
    Poziom 17  

Jeżeli membrana wygląda na taką co da się jeszcze uratować to po prostu ją podklej jakiś gumowatym klejem ( butapren itd)..co do drugiego pytania to raczej sprawa akustyki pokoju,musisz pokombinować ustawić kolumny w innych miejscach itd. a kolce możesz zastosować to w jakimś stopniu wyeliminuje te drgania.Pozdrawiam :)

0
  • #3 19 Wrz 2008 20:26
    Przemysl_17
    Poziom 10  

nie mam możliwości ustawić kolumn inaczej ;/ będe musiał je sprzedać

zdecydowałem się zrobić kolumny z jakieś gotowej konstrukcji , mowa o monitorach dwudrożnych, mam pokój 16m2 kwota max 400 zł . Może klony totem mite? słucham różnej muzyki : pop , lekki rock , cięższy rock , techno . wszystko pięknie ładnie , tylko co ze zwrotnicami
    dzięki !:|:?: to mnie martwi najbardziej , chodze do technikum profil teleinformatyk , jestem w 2 klasie a dopiero nas uczą co to miernik i do czego to jest:| musiałbym nabyć bardzo dużo wiedzy a i tak wątpie czy podołam , nie można poprostu kupić zwrotnicy:?: zależy mi na ładnej średnicy , i w miarę dobry bas , obecnie mam jamo , konstrukcja 2 i pół drożna na głośniku d=14 cm i są aż za mocne do mojego pokoju , a zapomniałbym , br musiałby być z tyłu:!: pomożecie?

0
  • #4 19 Wrz 2008 23:37
    dolphin123
    Poziom 21  

co moge Ci polecic...
    http://allegro.pl/item438413........
    w swojej cenie bezbledne;)
    glosniki jak w nextonie m-100:
    http://www.highfidelity.pl/artykuly/0710/nexton.html (zauwaz ze koszyuja prawie 2kola)
    jednak na lepszej zwrotnicy, wyzej cieta niz w oryginale (nexton ma bardzo nisko ciete kopulke i srednica tracila) i wiekszej komorze na czym zyskal basik.
    sam mialem je zrobione jakis dobry czas temu wiec nie rzucam slow na wiatr:
    propozycje monitorów DIY
    poczytaj w jakim drewnie jest to zrobione;) jest to konstrukcja sprzedawana po kosztach, gosciu zrobil zestaw duzo drozszy wiec ten sprzedaje

Regulamin p.10.11
    [Art]

0
  • #5 20 Wrz 2008 18:47
    Przemysl_17
    Poziom 10  

szkoda że link który podałes jest nieaktualny;/ chyba taniej wychodzi DIY niż gotowe kupić nie?

podpowie ktoś o wykonaniu zwrotnic? przydałby się jakiś poradnik / faq , cokolwiek co wprowadza w ten temat , w szkole niestety mnie tego nie nauczą .

moje wymagania:
    ładny , szybki bas ( nie dudniący ) br z przodu , i ogólnie ładna praca kolumn powiedzmy że max 500-600 zł na całość , warsztat mam i wszystkie niezbędne narzędzia oraz najważniejsze - wiedze starszego ;)

edit:poczytałem o zwrotnicach , ciężka sprawa :| najgorsza jest analiza charakterystyk filtrów i ich odpowiedni dobór , dobrze że nie długo w szkole będę miał o filtrach to się czegoś dowiem , wiem tyle , że mój profesor mówił coś że one bazują na układach RLC :?::D

możecie pomóc?

0
  • #6 21 Wrz 2008 01:38
    dolphin123
    Poziom 21  

numer aukcji 438413955 ;)

jesli chodzi o zwrotnice to najlepiej robic gotowy zestaw jakis z dzialu gotowe konstrukcje.. lub polecic Ci zestawy. ten ktory podalem w linku jest po kosztach wiec wydaje mi sie ze nie ma sensu robic skoro mozna zrobiony kupic;)

0
  • #7 21 Wrz 2008 12:34
    Przemysl_17
    Poziom 10  

tak , lecz najpierw muszę sprzedać te kolumny co mam a po drugie to wykończenie tych kolumn jakoś mi się nie podoba;/ możecie polecić jakąś dobrą sprawdzoną konstrukcje?

0
  • #8 21 Wrz 2008 22:42
    dolphin123
    Poziom 21  

frezy mozna zrobic na calej dlugosci i beda ladniejsze;) na to jeszcze lakieru troche i gitara:) napisz i sie dopytaj czy bylaby mozliwosc przedluzenia frezow wzdloz calego monitora;)

0