Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchenka Amica G5G4 nieregularny płomień

brat_drwala 17 Sep 2008 17:37 7620 5
    brat_drwala
    Level 10  
    Witam.
    Wymieniłem dysze w kuchence Amica i pojawił sie mały problem. Wyregulowałem tak jak jest to napisane w instrukcji i dwa palniki (mały i średni) działają bez zarzutu natomiast duży i drugi średni mimo regulacji palą sie nieregularnym płomieniem. Co może być przyczyna takiego działania? Dodam, ze kuchenka ma dobrze dobrane dysze i pracuje pod gazem płynnym (dostarczanym z butli a nie z gazociągu)
    Pozdrawiam
    mk1a
    Level 16  
    podmień między sobą średnie palniki
    sprawć czy tależyk dolega do kołpaka
    dysze nowe też czasem są wadliwe
    a jest to nowa kuchnia czy stara?
    brat_drwala
    Level 10  
    Kuchenka ma ok trzech lat. Zrobię tak jak napisałeś ale dopiero jutro:( i na piszę czy pomogło. A co do dyszy to są oryginalne podobno prosto z fabryki ale może być tak jak mówisz.
    Pozdrawiam
    kiniozg
    Level 11  
    sprawdź też drożność dyszy mogą być częściowo zatkane bo gaz z butli nie jest pierwszej jakości i wyreguluj dopływ powietrza do palników

W tej kuchence nie ma regulacji dopływu powietrza do palników!
    <skryn>
    mk1a
    Level 16  
    proponuje jeszcze wykręcić dysze i włączyć na chwilke gaz ale bez iskry
    zobaczysz ileśsmieci wyleci
    brat_drwala
    Level 10  
    Witam.
    Wszystko działa już prawie idealnie. Wykręciłem dysze, przedmuchałem sprężonym powietrzem i dodatkowo jak nie było wkręconych dysz puściłem gaz. Faktycznie było tam sporo nieciekawych rzeczy. Wkręciłem dusze i wyregulowałem. Śmiga prawie jak nowa:) Wielkie dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam