Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak naprawić uszkodzone zdjęcie JPG

17 Wrz 2008 17:50 52363 23
  • Poziom 9  
    Mam następujący problem i prosiłbym o pomoc. Robiłem filmy aparatem na pokazach kaskaderskich i nagrała mi się część filmów które mogę otworzyć a pozostałych filmów nie mogę otworzyć ponieważ podczas kręcenia filmu był głośny wybuch i od tego filmu nie odczytuje później nagranych filmów i zdjęć. One są ale nie da się ich otworzyć. Czy wybuch podczas krecenia filmu ma wpływ na zapis danych ? Czy da się jakoś naprawić takie filmy i zdjęcia ? Proszę o pomoc ! Dziekuje.[/b]
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista AGD
    DJdii napisał:
    Cytat:

Robiłem filmy aparatem na pokazach kaskaderskich i nagrała mi się część filmów które mogę otworzyć a pozostałych filmów nie mogę otworzyć ponieważ podczas kręcenia filmu był głośny wybuch i od tego filmu nie odczytuje później nagranych filmów i zdjęć

Jakim aparatem robiłeś? W aparacie był ten wybuch?
    Obrazka który dałeś nie da się pobrać.
  • Poziom 2  
    Witam.
    Nie chce zakładać nowego tematu dlatego pisze tutaj. Mam problem z otwarciem zdjęć zrobionych na karcie SD. W zależności od programu albo otwiera mi się zdjęcie w takiej postaci że widać kawałek zdjęcia w górnej części a reszta jest szara. Albo wogóle nie chce się otworzyć i wyskakuje jakiś błąd. W gimp-ie wyskoczyły mi np. "Corrupt JPEG data: premature end of data segment"; "Unsupported marker type 0x1e"; "Wtyczka Obraz JPEG nie może otworzyć obrazu". Czy macie jakiś pomysł jak to można odzyskać?
    Tutaj są 2 przykładowe zdjęcia:
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista AGD
    Widać, że karta SD już zakańcza swój żywot.

Może programy do odzyskiwania danych z nośników wymiennych dadzą większe rezultaty.

Podobne problemy widziałem przy podłączaniu pendrive'a na 5m przedłużaczu USB, nie mówiąc już o trudności z wykryciem jego.
  • Poziom 2  
    Nirvanowiec. Te pliki są przegrane bezpośrednio z karty SD na kompa. Ogólnie z tą kartą odrazu miałem jakieś problemy. W aparacie nie mogłem robić powiększeń. Tylko widział jakby same miniaturki. Miałem nadzieję, że na kompie będzie żadnych problemów z ich odczytaniem. A tu lipa:| Czy możliwe, że aparat odrazu źle zapisywał na karcie. Albo że z kartą coś jest nie tak?

MARCIN.SLASK napisał:
    Widać, że karta SD już zakańcza swój żywot.

Może programy do odzyskiwania danych z nośników wymiennych dadzą większe rezultaty.

Podobne problemy widziałem przy podłączaniu pendrive'a na 5m przedłużaczu USB, nie mówiąc już o trudności z wykryciem jego.

A jakimi programami mógłbym spróbować je odzyskać? Właśnie to jakaś nowa, ale lipna karta. Szkoda, że jej wcześniej nie sprawdziłem:|
  • Poziom 9  
    Kręciłem filmy aparatem i po nakręceniu kilku filmów nagrałem film gdzie miał miejsce głośny wybuch, a później robiłem jeszcze zdjęcia. Chciałem przejrzeć zdjęcia i filmy na aparacie i odczytuje filmy tylko do tego filmu gdzie był wybuch, zdjęć później zrobionych też nie odczytuje. Prawdopodobnie gdy był wybuch wytworzyło się ciśnienie w aparacie i dalej nie odczytuje nic ale pliki są. Czy da się naprawić pliki ?
  • Poziom 9  
    zdjęcie mogę przesłać na maila bo tu jakoś nie moge
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    DJdii napisał:
    zdjęcie mogę przesłać na maila bo tu jakoś nie moge
    Jeżeli tu nie możesz, to sprawdź plik na tej stronie http://www.virustotal.com/pl/
    , jak tam przejdą pomyślnie to można podesłać komuś na e-mail :D .
    Może to dziwne, ale... "strzeżonego Pan B. strzeże" .
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    DJdii napisał:
    pliki są bez wirusów
    Właśnie pliki, są "w ogóle bez czegokolwiek" ... ogólnie te 3 fotki co podesłałeś na meil , to jakaś "totalna rozpierducha" że tak się kolokwialnie wyrażę.
    Zdjęcia są częściowo wykasowane (przerwy w plikach), brak znaczników i danych EXIF itd.

Wychodzi na to że to coś z kartą jest "nie tak" , ale to już nie mnie oceniać.

Poza tym regularnie pojawia się ciąg HEX (poniżej zaznaczony na niebiesko)
    Cytat:

00090000 00 00 01 BA 21 02 15 F7 C1 80 CC CF 00 00 01 C0 ...ş!..÷Á€ĚĎ...Ŕ
    00090010 0A 2A FF FF FF 40 20 21 02 17 28 F9 FF FD 48 CC .*˙˙˙@ !..(ů˙ý
    00090020 54 45 54 43 32 12 49 24 92 00 00 AA AA AA AA AA TETC2.I$’..ŞŞŞŞŞ
  • Poziom 19  
    pozwolę sie podpiąć do tematu, odzyskałem zdjęcia z karty pamięci (skasowane) programem File Recovery 4 (nie pamiętam dokładnie, jakiś darmowy) i jest z nimi problem - nie da się ich odczytać (ale w miniaturze widać to zdjęcie)
    załączam jedno ze zdjęć
  • Poziom 1  
    Witam
    Mam dość niecodzienny problem z uszkodzonymi plikami jpg. Jeśli ktoś byłby w stanie pomóc mi i podpowiedzieć w jaki sposób je odzyskać (o ile w ogóle jest to możliwe) byłbym bardzo wdzięczny.
    Mianowicie pliki te zostały zapisane na dysku starego komputera, a potem z niego zniknęły. Nie były kasowane ani nadpisywane. Po prostu z dnia na dzień przestały być widoczne jakby dysk je gdzieś zgubił. Po zmianie komputera i przeniesieniu wszystkich danych na nowy dysk pliki te ponownie się pojawiły ale mają poprzekręcane nazwy i po ich otworzeniu są czysto białe. Nie pojawia się też żaden komunikat.
  • Poziom 1  
    Dostałem od dziewczyny zdjęcie i wrzuciłem je na moje konto FTP a z dysku skasowałem.
    Lecz gdy po tygodniu pobrałem te zdjęcie wyskakiwał już error;/ i nie wiem jak to zrobić sprawdzałem kilka programów do naprawy jpeg i nic...

to jest te zdjęcie

da się jakoś to naprawić>???
  • Poziom 1  
    siema wszystkim.
    Kurcze mam problem pewnego razu narobiłem ok 100 zdjec chciałem je przejrzec i patrze ze zamiast zdjec ukazał mi sie napis ''UNRECOGIZED FILE FORMAT''wiec wróciłem do domu i zgrałem je na komputer i okazało sie ze na komputerze kówniez ich nie moge ich właczyc oprucz 2;(
    PROSZE O POMOC:(((

Pozdrawiam i z góry dzieki
  • Poziom 2  
    Witam ostatnio zauważyłem że po formacie kilka zdjęć nie da się wyświtlić rozmiar jakiś mają ale obraz jest szary nie wiem co się stało zdjęcia przegrałem tylko na inną partycję dodam jedno ze zdjęć które nie da się otworzyć Proszę o pomoc
  • Poziom 43  
    Do wszystkich:
    1. W takich przypadkach wstawiajcie zdjęcia nie jako obrazki, tylko jako załączniki (najlepiej spakowane).
    2. Załączajcie zdjęcia oryginalne a nie po próbach ich naprawy lub innej ingerencji w plik.
  • Poziom 1  
    Witam

Panowie po skopiowaniu zdjęć z karty SD do komputera wszystkie zdjęcia okazały się uszkodzone, mało tego - karta SD także uległa uszkodzeniu. Zdjęcia w kompie mają normalne rozmiary (1,23 MB, 1,08 mb ...) ale niestety nie można ich niczym otworzyć. W załączniku dwa przykładowe zdjęcia. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł baaaaardzo proszę o pomoc.

I jeszcze jedna ciekawa sprawa, plik zdjęcia na kompie waży tak jak pisałem powyżej 1 mega, w momencie kiedy wrzucam go do rara czy zipa waży wtedy około 2 kilo. Dziwne. Osobą chętnym pomóc wyślę plik nie skompresowany na email.

pozdrawiam

Proszę czytać ze zrozumieniem, w szczególności poprzedni post kolegi Robert B, by podawać pliki (na forum) spakowane w załącznikach.

Link docelowy do IMG_0041.jpg
    Link docelowy do IMG_0008.jpg
    gsm_virus
  • Poziom 33  
    dymitr13 napisał:
    Witam

I jeszcze jedna ciekawa sprawa, plik zdjęcia na kompie waży tak jak pisałem powyżej 1 mega, w momencie kiedy wrzucam go do rara czy zipa waży wtedy około 2 kilo. Dziwne.

Oznacza to tylko tyle że plik w środku jest pusty w większości i nic z niego się nie wyciśnie...
  • Poziom 14  
    Witam,
    Podepnę się pod temat. Znajoma jakieś 2,5 roku temu usunęła sobie zdjęcia z dysku i teraz chce je odzyskać (format nie był robiony). Generalnie wszystko się odzyskuje, ale nie mogę obejrzeć żadnego zdjęcia, wyskakuje komunikat "Przeglądarka nie może otworzyć tego pliku, prawdopodobnie jest uszkodzony..." lub "Can't read file header". Korzystałem z 4 programów GetDataBack, PCI File Recovery, Easy Recovery Professional oraz R-studio, wszędzie to samo. Da się to jakoś naprawić?

Oto plik:
    Pliki dodajemy na forum w załączniku (najlepiej by były skompresowane).

Co do ww. programów, to zapoznaj się z regulaminem forum punkt 14, wraz z podwieszonym ogłoszeniem tutaj.
    [gsm_virus]
  • Poziom 33  
    Wywal te wzystkie programy, szkoda że tyle pieniędzy za nie zapłaciłeś. Do zdjęć dużo lepszy jest darmowy ZAR i Photorec.
  • Poziom 1  
    Słuchajcie,a mi z jednym zdjęciem zrobiło się coś dziwnego:
    Odwróciły się kolory,plus to,że wygląda jakby je ktoś przeciął i zamienił kawałki miejscami. Da się to dokręcić jakoś? Jak naprawić uszkodzone zdjęcie JPG