Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie zamka centralnego ROVER 820 1997r

17 Wrz 2008 18:45 3006 11
  • Poziom 9  
    Prosze o pomoc w podłączeniu zamka centralnego w moim ROVERKU.
    Problem w tym ze zamek z tego co wiem,potrzebuje zmiany polaryzacji do otwarcia i zamkniecia.Nie moge sie doszukać takiego schematu podłączenia sterownika centralnego zamka który zmieniałby polaryzacje (mam na mysli raz na jednym przewodzie-plus,na drugim-minus i odwrotnie).Czy zasilanie do zamków powinno być ciągłe czy potrzebny jest tylko impuls.Z góry dziękuje za pomoc.
  • Relpol przekaźniki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Nie występują takie kolory przewodów w złączach centrali.Mam rozpiske typu: Rover 820,Aktualizacja 03.07.96,rocznik 1995 i dalej-ale nie mam pojęcia skąd ktoś wziął takie kolory przewodów.W samochodzie jest centrala LUKASA,przewody wychodzące ze złacza do zamków mają inne kolory.Są dwa pomarańczowe,dwa różowe,czarny,dwa brązowo różowe i dwa fioletowo brązowe (jest to złącze w centrali oznaczone J3).
    Sterownik jaki chce podpiąć (ORGINALNA CENTRALA USZKODZONA) to uniwersalny sterownik zamka centralnego z którego wychodzi standartowo 6 przewodów sterujących zamkiem.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Zgadzam sie sie ze to pewnie motor silnika,tylko ze nadal pozostaje problem podpięcia sterownka.Czy do takich motorów silnika można podpiąć taki uniwersalny sterownik ? Czy stale napięcie na jego zaciskach nie uszkodzi silnika (przegrzanie itp.) ?
  • Poziom 9  
    Ok.Tylko jaki schemat do takiego (orginalnego)zamka który potrzebuje zmiany polaryzacji w celu zamkniecia i otwarcia ?
  • Poziom 9  
    Chyba nie moge pojąć zasady działania tych zamków w Roverku.Mam powiedzmy dwa przewody-podpinam do jednego plus,do drugiego minus i zamek zamyka.Odwracam bieguny,a wiec do tego co był minus podłaczam plus-do drugiego co był plus podpinam minus-i zamek otwarty.
    A powyższy schemat nie odwróci polaryzacji.Nie wiem co to za dziwne zamki w tym Roverku 820,ale są to orginalne zamki z tego typu samochodu.
  • Poziom 9  
    Wielkie dzieki "sharp" miałeś racje i zameczki działają.Mam jeszcze jedno pytanie: chciałbym kabel wychodzący z centrali na przełączniki krańcowe (sterowane minusem) podpiąć pod oświetlenie w drzwiach które gaśnie po pewnym czasie.Czy jest możliwe takie podpięcie tego przewodu,a jeśli tak to jak to zrobić ?