Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka temperatura przełączania?

michael1986 17 Sep 2008 20:03 5144 11
Termopasty
 • #1
  michael1986
  Level 18  
  Witam

  Mam OMVL Dream XXI N i od paru tygodni próbuje walczyć z kiepską pracą silnika po przełączeniu się na gaz... szarpie, trzęsie autem, nie jest dobrze.
  Ustawiałem już zarówno bogate jak i ubogie korekcje temperaturowe przy temperaturze przełączania się i nic... dalej kiepsko.

  Moja temperatura przełączania to 30 st.

  Wtryskiwacze FAST REG czy jakoś tak.  Pozdrawiam

  Regulamin pkt 11 proszę poprawić. goldwinger
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • Termopasty
 • #2
  gimak
  Level 39  
  Coś się tak uparł na tą temperaturę przełączania. Nagrzej silnik na benzynie do normalnej temperatury pracy i przełącz na gaz. Jeżeli wtedy będzie dobrze chodził to przyczyny szukałbym w reduktorze, że zanieczyszczony . Sprawdziłbym bym również przy okazji czy membrany nie stwardniały.
 • Termopasty
 • #3
  michael1986
  Level 18  
  gimak wrote:
  Coś się tak uparł na tą temperaturę przełączania. Nagrzej silnik na benzynie do normalnej temperatury pracy i przełącz na gaz. Jeżeli wtedy będzie dobrze chodził to przyczyny szukałbym w reduktorze, że zanieczyszczony . Sprawdziłbym bym również przy okazji czy membrany nie stwardniały.


  hmm... reduktor sam regenerowałem 5000 km temu ale może i nie wyczyściłem go dokładnie :(

  Czemu zimny reduktor źle pracuje jeśli jest zanieczyszczony a dobrze na ciepłym?

  Jak najłatwiej wyczyścić? Bo wtedy przy regeneracji nie było to takie łatwe... był na nim jakiś osad, zanieczyszczenia które ciężko usunąć bez jakiejś chemii.  Pozdrawiam
 • #4
  gimak
  Level 39  
  Też mam sekwencję OMVL, nie wiem czy z literą N. Na razie nie miałem z nią żadnych kłopotów. Natomiast na sekwencji Prins zaraz po wymianie membran, po czterech dniach wróciły te same niedomagania. Co tam było nie wiem, bo to serwis w okresie gwarancji się tym bawił i robił z tego tajemnicę. Po gwarancji po ok 5-6tys. od wymiany znowu instalacja zaczęła szwankować przy przejściu na gaz. Jak rozebrałem reduktor, to okazało się że jest trochę zanieczyszczony substancją o konsystencji gęstego miodu, która uniemożliwiała swobodną pracę regulatora ciśnienia. Po dokładnym wymyciu w benzynie i zamontowaniu, pozostało ustawienie ciśnienia, ale to już nie wymagało demontażu.
  Ciśnienie gazu ustawiłem sobie takie, aby było stabilne przy szybkich zmianach ilości pobieranego gazu.
  Ta gęsta maź pod wpływem temperatury staje się rzadsza i mniej lepka i w mniejszym stopniu blokuje pracę regulatora ciśnienia.
  Osad o którym piszesz to miałem w parowniku w poldku po przebiegu 85tys. Podobny do nagaru, który niestety musiałem wyskrobać.
 • #5
  michael1986
  Level 18  
  gimak wrote:
  Też mam sekwencję OMVL.


  A jaką masz temperaturę przełączania? Sorki za upierdliwość ale gdzieś spotkałem się że producenci zalecają 40 st... ja mam 30 st. i jak automatycznie przełącza się jest źle. Ale jak rozgrzeje i przełączę jest dobrze...


  Pozdrawiam
 • #6
  Grześkiewicz
  Level 12  
  Witam.
  Podnieś temperaturę przełączania na 40 i sprawdź. Im większa temp. ustawisz tym lepiej zrobisz dla reduktora, bo reduktor to parownik.
  Reduktor Prins jest bardzo wydajnym i dobrym reduktorem, ale mają jedną wadę: polski gaz wykończy go szybciutko. Podobno problem ten już wyeliminowano, ale pewności nie mam. Czyszczenie reduktora nie jest niczym przyjemnym, zaś pomóc możesz sobie zmywaczem do hamulców.
 • #7
  gimak
  Level 39  
  Przy odbiorze samochodu po zagazowaniu gaziarz powiedział, że nastawione jest przełączanie na 30 st. i od tego czasu nic w tej instalacji nie było robione poza wymianą filtrów gazowych.
 • #8
  GREG0R111
  Level 11  
  O ile reduktor jest w dobrym stanie, to temperatura 20 do 25 st jest wystarczająca do prawidłowej pracy. Od początku mam ustawione 20 st. i nigdy nie było problemów. ( z tą temperaturą, bo inne to i owszem :| )
 • #9
  Gmedza
  Level 15  
  J miałem podobnie. Problem jest w zaworkach. Prawdopodobnie zbiera się tam olej pochodzący z gazu. Należy zdjąć ceweczki (pamiętajc króra gzie była) Wykręcić tuleje w których porusza cię zaworek (uwaga na sprężynkę) i wszystko super wyczyścić najlepiej acetonem lub benzyną. Dzieje się tak często gdy cewki są z dołu w stosunku do wyjścia przewodu zasilającego kolektory. Aha i ważne jest odpowiednio ustawić skok tłoczka. Ja w swoim aucie czyszczę co 5000 km i mam problem z głowy. Za pierwszym razem po założeniu instalacji problem był po 8 tys a że mam automat to po wrzuceniu D często gasł .. masakra.
  Pozdrawiam jeżdżących na sekwencji.
 • #10
  GREG0R111
  Level 11  
  Gmedza wrote:
  Ja w swoim aucie czyszczę co 5000 km i mam problem z głowy.

  Zrobiłem 80 tys na DREAM'ie. Nigdy nie czyściłem "zaworków".
 • #11
  pejko
  Level 12  
  iedawno założyłem używanego drem-a do swojego mondeo 2.0. też iałem kłopoty z pracą na gazie na lpg gdy silnik był zimny. okazało się ze winne były wtryskiwacze /omvl-fast/. wymieniłem je na czewone valteki, temp przełaczania mam ustawioną na 10st. i jest wszystko ok. należało jeszcze nieco skorygowac korekcję temp. gazu.
 • #12
  TBERNO
  Level 2  
  Ja równierz miałem problem z pracą na zimnym silniku. Podniosłem temp. przełączania na 40 stopni i wyregulowałem ciśnienie na reduktorze i wszystko OK.