Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

skrzynia za 1000zl czy glosnik za 1000zl?

tomtuning 17 Sep 2008 20:14 4044 51
    tomtuning
    Level 10  
    pyt takie jak w temacie czy lepiej kupic skrzynie gotowa za 1tys zl czy lepiej sam glosnik za 1tys zl i skrzynie samemu zrobic???
    wasylwek
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Powiedz czym sie interesujesz bo może byc taka sytuacja , że gotowa skrzynia za 1000 zł może się okazać gorsza niż sam głosnik za 300-400zł bo koszty mdf mozna w sumie pominąć .
    tomtuning
    Level 10  
    no ale dajmy przyklad np czy taka skrzynia z jbl ktora stoi na allegro chyba za 1399zl bedzie np lepsza od 2 lanzarow 12 w wlasno zrobionej skrzyni ????
    BlueSystem
    Level 28  
    A co masz na myśli pisząc lepsza ? lanzary jbl'e itp to tylko do robienia hałasu, i jeżeli to dla Ciebie jest lepsze to ok :D Chyba że chodzi o jakość to trzeba iść w innym kierunku. No i jaki masz wzmacnaicz do tego jaki przod itp...
    crazy_88
    Level 42  
    i jbl i lanzar to dno robione po łomot kup jeden a porządny głośnik.
    tomtuning
    Level 10  
    jeden a porzadny???? ostatnio widzialem na allegro glosnik chyba mial 1000w rms i taki byl by chyba dobry......
    tomtuning
    Level 10  
    nie boj sie z wygladu tez wygladal na to 1000w rms i wazyl chyba 20kg........
    BlueSystem
    Level 28  
    heh żyj w swoim przekonaniu dalej ;) Proponuje troche poczytac :) Nie liczą się waty w głośniku ani wyglad, i waga tez nie :P
    andy17890
    Level 12  
    Tak jak kolega pisze, POCZYTAJ!
    Po co ma ktoś pisać kolejny raz to samo co zostało już ładnie ocenione.
    Tutejszym chciałbym również wszystkim Formowiczom
    podziękować za rady i ciekawe posty z których się dużo nauczyłem i były podstawą do mojego CA.
    MlodySZalony
    Level 13  
    Może Re Audio SE 12 D2?
    tomtuning
    Level 10  
    na a moze ktos poda jakies glosniczki, ktore by ladnie zadundaly samochodem????? ten re audio jakos nie wyglada na mocnego, moze nie pozornie wyglada ale daje ostro nie wiem:(
    MlodySZalony
    Level 13  
    Mam tego Re audio dlatego go zaproponowałem, jak dla mnie rewelacja. W skrzynce BR robi duże zamieszanie, ja go mam w skrzynce clozet ze względu na mały bagażnik. Jak dla mnie głośnik wart swojej ceny. Jeśli jesteś z okolic Rzeszowa, to mogę zaprezentować jak gra
    tomtuning
    Level 10  
    a ile za niego dales, bo jedynie jaka oferte Znalazlem za niego to 900zl + przesylka:(
    tomtuning
    Level 10  
    tylko nie wiem czy to 600w rms to nie jest za malo??? cos kolo 1000 lepiej by sie krecilo:)
    MlodySZalony
    Level 13  
    To już zależy od wzmacniacza, mi spokojnie wystarczy te 600 watów, miałem wcześniej PB M12 i się spalił bo był za słaby, Re Audio SE 12 D2 jest w sam raz.
    tomtuning
    Level 10  
    a czym wogule to napedzasz i ile dales za wzmaka???
    MlodySZalony
    Level 13  
    PEIYING PY-2H30R zaraz ktoś z forum powie , że to szajs. Jednak nie jest to szajs, lecz jakość dźwięku nie jest rewelacyjna, wyciągnie ok 450-500watów bez słyszalnych zniekształceń (przynajmniej ja takowych nie słyszałem). Za niedługo zastąpi go coś z SLA.
    tomtuning
    Level 10  
    nie no podobno ten wzmak nie jest az tak zly, lecz nie najlepszy, podobno ma to 2x 200w rms:)
    MlodySZalony
    Level 13  
    ale w mostku wyciąga tyle co napisałem 450-500 watów , na początek jest idealny, ale jak wiadomo zawsze chce się więcej, w porównaniu do SL-A1500 różnicy w dźwięku nie słychać, tylko z tym , że SL-A jest stabilny pod 1 ohm a alien niestety od 2 ohm
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    tomtuning

zabawnie podchodzisz do tematu

" tylko nie wiem czy to 600w rms to nie jest za mało??? cos koło 1000 lepiej by sie krecilo:) "

a czym chcesz wykarmić te 1000w ?

no i jaką masz resztę systemu

coś czuję że seria ( pewnie nawet nie )

i do tego raptem " śmieszny 600w " głośnik ;)
    MlodySZalony
    Level 13  
    600 wat w zupełności wystarczy , zresztą kto jeździ autem i słucha muzyki na full??? wystarczy nawet i 300watów, oczywiście w zależności czy muzyki słucha kierowca czy przechodnie ;)
    BlueSystem
    Level 28  
    głośnik który ma 300 W i wysoką skuteczność potrafi zagraćlepiej niż taki co potrzebuje 1000w i ma słabą skuteczność :)
    ral356
    Level 13  
    Szkoda alternatora i coraz droższego paliwa na napędzanie 600W. Mnie się wydaje że te 300 w dłuższym czasie też gwarantują głuchotę.
    luk9753
    Level 24  
    Kolego tomtuning.....Tak jak towarzysze napisali nie liczy się wygląd ani moc bo to mity które sieją wiejscy posiadacze blaupunktów o ,,giganycznych" mocach lecz to czasami jest aż śmieszne. Dobór głośnika polega na tym do jakiej muzyki chcesz go przeznaczyć jest masa tego typu tematów i wystarczy troszkę sie wysilić i poszukać.......Moim skromnym zdaniem polecam coś ze starej Sterji Rockford Fosgate RFR możesz dostać dobrą 12-tkę w tej cenie a głosniki naprawdę rewelacja.......Pozdrawiam
    filonromek1
    Level 11  
    MlodySZalony wrote:
    ale w mostku wyciąga tyle co napisałem 450-500 watów , na początek jest idealny, ale jak wiadomo zawsze chce się więcej, w porównaniu do SL-A1500 różnicy w dźwięku nie słychać, tylko z tym , że SL-A jest stabilny pod 1 ohm a alien niestety od 2 ohm

witam jesli chodzi o sl-a1500 to PEIYING PY-2H30R go wciaga nosem i jakoscia dzwieku moca i wygladaem tylko fakt mozna go obciazyc 2ohm i on nie jest serii ALIEN jak wspomniales natomiast jezeli chodzi o serie ALIEN to w tej serii trzech nowych wzmakow ktore weszly jest miedzyinnymi wzmak stabilny 1ohm jest to PY-1K76D moc dla 1 Ohm 1250w RMS!!! testowany laboratoryjnie przy 13.8VDC znieksztalcenie THD 0,1% wymiary 45x25x6cm itd itp i jest polowe tanszy niz ten sl...
    a testowalem bo mialem go na sklepie pozdrawiam

CAR AUDIO sklep filonromek1(malpa)wp.pl 502 349 321
    maxtz
    Level 27  
    tomtuning nadal nie napisałeś jaki masz wzmacniacz i co siedzi u ciebie z przodu.
    Zaraz się okaże że w ogóle nie masz samochodu i tak z nudów temat założyłeś ;)