Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi B4 1.9 TDI Bialy dym

Motoromaniak 17 Sep 2008 22:14 16849 8
    Motoromaniak
    Level 2  
    Witam! Niedawno kupiłem audi i mam pewien problem, a mianowicie: jak odpalam rano gdy jest zimny to mocno dymi na jasno coś jakby na biało trochę podchodzące na niebiesko. Po chwili dym ginie, ale jak dodam gazu to odrobinę sie pojawia mały obłok. I w trakcie jazdy jak docisnę to potrafi zadymić na czarno. Silnik ma 177tyś, km przejechane. Czekam na odpowiedz.
    cardiag
    Level 30  
    oleju turbina nie bierze?
    baraka
    Level 18  
    "I w trakcie jazdy jak docisnę to potrafi zadymić na czarno. Silnik ma 177tyś, km przejechane. "

witam
    jeśli zadymi na czarno w trakcie jazdy po mocniejszym dodaniu gazu to normalne ( przecież turbo diesel) , a co do przebiegu to na pewno oryginalny????????
    prawdopodobnie siada turbina ( jak już kolega wyżej napisał)
    jak będziesz miał wyłaczyć silnik poczekaj chwilę ( niech pochodzi na wolnych obrotach) , turbina powinna sie schłodzić, nie można gasić od razu

pozdrawiam
    wolff
    Level 15  
    Dymienie na biało zaraz po odpaleniu to może nie być nic groźnego, wszystko zależy czy jest to czysto biały kolor czy raczej niebieski z wyraźnym zapachem spalonego oleju. Jeżeli to drugie to masz prawdopodobnie do wymiany uszczelniacze na zaworach. Jezeli kopci na jasny - biały kolor to jest to raczej para wodna i jest to w chłodne dni normalny objaw, chyba że równocześnie ubywa Ci płynu chłodniczego co wskazywać może na uszczelkę pod głowicą.
    Motoromaniak
    Level 2  
    Dziękuje za odpowiedzi i za opinie. Wezmę je pod uwagę. Na razie jeszcze nie rozgryzłem tego audi bo obecnie jeżdżę starym samochodem ale nie długo przesiądę sie i wybiorę do mechanika. Dzinx
  • Helpful post
    elektr.sa
    Level 15  
    w tych silnikach lubią się popuszczać koła rozrządu-sprawdż to
    Motoromaniak
    Level 2  
    Poza kołem rozrządu jak kolega wspomniał moje audi miało uszkodzony czujnik temperatury i świece w ogóle nie grzały ale po wizycie u zaufanego mechanika wszystko jest już w porządku za wszystkie rady dzięki.
    trodat42
    Level 12  
    Warto sprawdzić kąt wtrysku i końcówki wtryskiwaczy
    luki4you
    Level 1  
    mam pytanie

Dodano po 2 [minuty]:

Audi a3 2.0 tdi 2006 rok przy rozgrzanym silniku spod korka i bagnetu wydostaje sie delikatnie bialy dym a jesli auto pochodzi na wolnych obrotach i po kilkunastu minutach przgazujesz w tedy z wydechu jest nialy ale juz po tem nic co to moze byc auto ma tyko 60000 tysiecy przebiegu