Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra 64 i warunkowe blokowanie wejsc

18 Wrz 2008 08:54 2410 7
  • Poziom 10  
    Witam,
    Po letniej burzy moja CA-10 odeszla w zaswiaty. Mam wiec okazje wymienic "bidulke" na Integre64. :)
    Mam taki scenariusz:
    Strefa "Glowna" z fizycznym "Wejscie/Wyjscie"
    Strefa "Nocna" bez fizycznego "Wejscie/Wyjscie" zalaczana przez "OR" gdy strefa "Glowna" czuwa.

Pytanko: Jak zablokowac poszczegolene wejscia w strefie "Nocna"?
    Mysle zrobic to tak:
    1. Ustawic wejscia blokowane "blokowane przy braku wyjscia" w "Nocna"
    2. Zrobic Wejscie zalaczane przez "Naruszenie wejscia" ustawione na "Wejscie/Wyjscie" strefy "Glowna"
    3. W strefie "Nocna" wirtualne wejscie zalezne od Wyjscia z punktu 2. typu "Wyjscie/Wyjscie"

Pytanie czy to zadziala? Tz. zablokuja sie wejscia ze strefy "Nocna" jesli nie narusze "Wejscia/Wyjscia"?
    Zabezpieczy wszystko jesli bede wychodzil z domu?
    Czy nie wywola alarmow w czasie na wejscie?

Dom moj, system moj :) wszystko tylko do uzytku wlasnego :)
    Wiem ze trzeba poprostu zaprogramowac i sprawdzic czy zadziala :) ale chcialem sie podzielic swoimi watpliwosciami, zapytac o rade bo jestem dopiero przed zdjeciem spalonej CA10 ze sciany.

Pozdrawiam,
  • Poziom 32  
    nie da sie tak jak w ca 10 (by-pas )linie nie mogą należeć do kilku stref,Może zrobić dwie strefy jedna na noc(razem z wejściem ) a obydwie (zazbrój wszystko ) jak nie ma nikogo .Nie wiem czy to jest podpowiedź bo ciężko wymyślić z tego co piszesz,nawet nie wiadomo ile chcesz dać szyfratorów i jakie .Może załóz ca 10 i po sprawie (mnie ostatnio po burzy -sponiewieraną naprawili za free
  • Poziom 10  
    pkhenr napisał:
    nie da sie tak jak w ca 10 (by-pas )linie nie mogą należeć do kilku stref,Może zrobić dwie strefy jedna na noc(razem z wejściem ) a obydwie (zazbrój wszystko ) jak nie ma nikogo .Nie wiem czy to jest podpowiedź bo ciężko wymyślić z tego co piszesz,nawet nie wiadomo ile chcesz dać szyfratorów i jakie .Może załóz ca 10 i po sprawie (mnie ostatnio po burzy -sponiewieraną naprawili za free

hmm, chyba zbyt skaplikowanie napisalem albo przeczytales to zbyt pobieznie.
    W integrze ilosc szyfratorow jest nieistotna. Chce jednym zalaczeniem strefy Glownej zabezpieczyc calosc. Tu chodzi o skalowalnosc co jesli dodam jescze jedna strefe? skad wezme wejscie/wyjscie? Albo bedzie ich 10? Wiem ze sa inne sposoby ale mnie interesuje podana przeze mnie konfiguracja.

Mysle ze co do mojej CA10 po burzy trudno by to naprawic, jest usmalona jakbym wyjal ja z ogniska :) a Integre i tak mam za free (ubezpieczenie)
  • Poziom 32  
    świetnie a nie mieszkzsz czasem w Michałowicach
  • Poziom 26  
    Witam.
    Nie bardzo rozumie z Twojej wypowiedzi dlaczego w takim układzie chcesz mieć dwie strefy.
    Robisz jedną strefę i zaznaczasz wejścia, które maja być blokowane przy braku wyjścia z obiektu.---najprostsze rozwiązanie.
    Robisz dwie osobne strefy i tez po sprawie.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    pkhenr napisał:
    świetnie a nie mieszkzsz czasem w Michałowicach

hmm, a ty czasem nie robiles wyceny szkod? hehe
    jaki ten swiat maly.

Dodano po 2 [minuty]:

BENO99 napisał:
    Witam.
    Nie bardzo rozumie z Twojej wypowiedzi dlaczego w takim układzie chcesz mieć dwie strefy.
    Robisz jedną strefę i zaznaczasz wejścia, które maja być blokowane przy braku wyjścia z obiektu.---najprostsze rozwiązanie.
    Robisz dwie osobne strefy i tez po sprawie.

Pozdrawiam

Wiem ze tak mozna. Ale pytam sie o inne rozwiazanie :).
    Teoretycznie powinno zadzialac to co pisalem, tylko pytanie czy zadziala/

Dodano po 2 [godziny] 1 [minuty]:

chyba znalazlem potwierdzenie mojego "chytrego" planu :)
    w watku: Integra jak zaprogramować strefy i radiolinię?
    sharp napisał:
    Hmm, trzeba by w jakiś sposób poinformować centralę, że nastąpiło wyjście z obiektu - może zaprogramować jakieś wyjście (wyzwalane wejściem załączającym czuwanie - w Twoim przypadku tym, do którego podłączona jest radiolinia, ustawić wyjście na czas zadziałania kilka sekund i podłączyć je do wejścia - linii wejściowej. Efektem będzie podanie kilkusekundowego impulsu na wejście linii "we/wy" w momencie załączania czuwania z radiolinii, co za tym idzie załączenie czuwania całości)

tylko w moim przypadku wyjscie sterujace bedzie wyzwalane wejsciem "Wyjscie/Wejscie" ze strefy "Ogolna". Tak wiec kazda strefe teraz moge sterowac w zaleznosci czy bylo wyjscie z budynku czy nie.

To sie nazywa "wykorzystywanie" mozliwosci centrali. Dzieki sharp :)
  • Poziom 20  
    a tak btw to już nie trzeba w integrze łączyć drutem wyjścia z wejściem. Można to zrobić programowo i zaoszczędzić wyjścia (wejścia) fizyczne.
  • Poziom 10  
    Andrzej Stachurski napisał:
    a tak btw to już nie trzeba w integrze łączyć drutem wyjścia z wejściem. Można to zrobić programowo i zaoszczędzić wyjścia (wejścia) fizyczne.

Poprawiam sie :)
    Oczywiscie Andrzeju masz racje jako ze uzywam firmware 1.6

juz udalo mi to sie skonfigurowac wg. planu:
    - kilka stref z blokowanymi wejsciami w zaleznosci czy bylo wyjscie z budynku

Dziekuje za pomoc :)