Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pytanie do uzytkowników Windows Vista - tworzenie recovery

18 Sep 2008 15:13 6189 5
 • Level 31  
  Witam
  Powiem że nie znam i niecierpię Visty, mam na ten system alergie. Ale... Znajoma prosiła mnie o usuniecie planszy która pojawia się po uruchomieniu systemu Vista w kompie Fujitsu-Siemens. Specjalnie nie wgłębiając się w to co tam pisze (pisało coś o 3 DVD) wyłączyłem uruchomianie tej planszy. Po jakiś 2 tygodniach, jakoś nie dało mi to spokoju, przywróciłem owa planszę w której chodziło o to, ze użytkownik ma sobie utworzyć (powiedzmy Recovery DVD i że są potrzebne 3 szt. DVD.) W boot menu pod F8 jest "Naprawa Systemu" i tu nie wiem co następuje dalej. Nie chciałbym przywrócić systemu do stanu w momencie zakupu lub spowodować jakąś naprawę czy coś podobnego. Uruchomiłem to ale po ukazaniu sie pierwszej planszy do wyboru klawiatury zwątpiłem i przerwałem. Jeśli ktoś przerabiał już to, proszę podpowiedzieć krok po kroku co następuje i czy dostanę możliwość nagrania tych płyt DVD ? System kupiony był właśnie bez jakichkolwiek płyt itp. dodatków. Na dysku nie widzę partycji recovery, jeśli jest to jest ukryta, w boot menu też nie wpadła mi jakaś funkcja przywracania systemu w oko, ale nie zwracałem na to szczególnej uwagi, wiec nie jestem w tej chwili na 100% pewny czy tam coś takiego jest.
 • IT specialist
  Partycja Recovery jest z natury rzeczy partycją ukrytą. Dostęp do niej przy wciśniętym F8 przy starcie komputera chyba. W końcu wszystko jest opisane w instrukcji dołączonej do laptopa.
 • Level 31  
  To nie jest Łaptop. Ja też myślałem że w dokumentacji mogłoby być coś więcej na ten temat, ale znajoma nie może znaleźć żadnej dokumentacji, albo nie było <nie_wiem>
 • Level 11  
  Recovery tworzysz spod windowsa, ja to robiłem tydzień temu na laptopie toshiby. Pliki pewnie są na partycji D.
 • Level 31  
  Mnie w sumie nie interesuje gdzie znajdują sie pliki, tylko jak zrobić te DVD. Mam pod F8 w Boot menu (tzn. tam gdzie jest jest tryb awaryjny) "Naprawa systemu" wiec jeśli ktoś juz to robił to proszę opisać, jak to leci bo nie chce spieprzyć komuś kompa albo naprawiać system, który narazie chodzi, chce tylko nagrać tzn. zabezpieczyć system na DVD tak jak to producent przewidział. W start menu tez nic nie znalazlem do odpalenia i nagrania tych krążków DVD.
 • Level 31  
  Znajoma odnalazla dokumentacje. Wszystko bylo opisane.
  System Zabezpieczony na DVD. Temat zamykam.