Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon w UPC - proszę o opinie - warto?

mateusz007007 18 Wrz 2008 16:22 5165 6
  • #1 18 Wrz 2008 16:22
    mateusz007007
    Poziom 9  

Proszę właścicieli telefonu UPC o wyrażanie opinii na jego temat. Mam kilka pytań z tym związanych:

1. Która oferta telefoniczna jest najlepsza
    2. Czy tak faktycznie jest, że minuta rozmowy z kimś kto ma telefon np. w TP kosztuje 11gr. czy to tylko dotyczy rozmów w sieci UPC
    3. Czy przy usłudze UPC standard 30minut w ramach abonamentu jest tylko do wykorzystania w sieci UPC czy na wszystkie stacjonarne.
    4.Jak to jest jak bym chciał zostać przy numerze z TP przechodząc do sieci UPC, bo pani w biurze powiedziała mi, że to jeszcze lepiej jak nie chce zmieniać numeru i, że u nich to wychodzi jeszcze taniej. W UPC to może wychodzi taniej ale czy w TP będę musiał ponieść jakieś dodatkowe koszty.

Zamierzam wziąć wszystkie 3 usługi tj. Internet 2mb kablówkę pełen pakiet i telefon w wersji standard sub start ile to mnie wyniesie?

0 6
  • #2 04 Paź 2008 20:04
    grzkas
    Poziom 9  

witam
    polecam tlenofon zdecydowanie
    http://www.tlenofon.pl/sklep/?k=1
    podłączasz do routera, wybierasz swój numer z listy, i dzwonisz...
    koszt urządzenia 49 zł, kupisz np w Vobisie, w tym masz 111 minut na połączenia na telefony stacjonarne
    sam korzystam od roku i jestem zadowolony
    polecam

0
  • #3 04 Paź 2008 22:47
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

Wez sobie jakiegos operatora VoIP np Ipfone albo Televoice albo innego . Pieniadze za abo masz na dzwonienie. nie ma abonamentu .Tylko numer zmienisz
    ale plus jest jecze taki ze mozna go odpalic na komórce z WiFi ;)

0
  • #4 22 Gru 2008 22:01
    8850
    Poziom 21  

U którego operatora VOIP jest najlepsza jakosć dźwięku?
    Skype czy Betamax (voipdiscount, nanoh itd.)?
    Mam łącze 1000kb/s, upload 225kb/s

0
  • #5 23 Gru 2008 05:19
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

Juz od roku mam telegon i fax w Ipfonie i jakośc jest idealna. Sporadycznie pojawiają się krótkie zakłócenia ale to jak net zaczyna zwalniać. Do telefonu voip polecany upload to 512 minimum, zeby nie było zakłóceń Ja mam 1Mb/1Mb.
    Do Skypa trzeba inny telefon niz do voip z bramki...

0
  • #6 23 Gru 2008 09:30
    macmm
    Poziom 24  

Zabawne że wszyscy zaczęli polecać inne rozwiązania a nikt koledze na jego pytanie nie odpowiedział.
    Opłaty rzecz względna. 11 gr za minutę to nie szał ale może być. Przy różnicy 1 czy 2 grosze za minutę nie warto kopii kruszyć. Istotne jest bardziej ile kasują za połączenia np na komórki. Jeśli przeniosą Ci numer z TP to też fajnie. Ja z internetu w UPC jestem dość zadowolony. Zwłaszcza że mam stały numer IP. Ma zachwiania jeśli chodzi o opóźnienia ale przeważnie nie wpływa to na jakość rozmów w sposób mocno odczuwalny. Zdaje się jednak że UPC sama nie jest dostawcą numerów i korzysta z innych operatorów. Kolega dostał numer z T2 na necie z UPC i miał spore problemy z echem. Rozmowa z biurem obsługi przypomina Błękitną Linię i w końcu zrezygnował.

0
  • #7 23 Gru 2008 12:40
    8850
    Poziom 21  

1. Skype out - 9 PLN/miesiąc (kup doładowanie na 3 miesiące, mamy miesiąc gratis, za 2 miesiące płacimy)- mamy rozmowy na stacjonarne bez żadnych limitów (nie da się wygadać 10.000 minut miesięcznie). Dodatkowo gratis wybieramy dowolny numer stacjonarny z kilku stref którego utrzymanie nie kosztuje. Wiadomo, że w VOIP nie opłaca się dzwonić na komórkę, skoro w telefonach komórkowych na kartę minuta do wszystkich sieci koszuje ok. 35 groszy (taryfa stary Play)

2. Do skype wystarczy telefon taki sam jak do VOIP. Mało tego - jest bardzo tani - 45 PLN nówka i jeszcze bezprzewodowy!!! Jakość rozmów bardzo dobra. Ten model to mały, ładny zgrabny Topcom Butler 4012 (ze skype działa od kopa w przypadku operatorów VOIP najlepiej zainstalować oprogramownaie z modelu butlera 4812). Działa z USB komputera.

3. Jestem ciekaw czy skype out ma lepszą jakosć rozmów czy operatorzy VOIP przy dobrym łączu.

4. Operator Betamax jest najtańszym operatorem VOIP dostępnym w Polsce (miesięcznie ok. 7 PLN, ale bez własnego numeru), nic go nie przebije, ale wydaje mi się, że głos jest gorszy niż w skype. Ale przypuszczam, że ma gorszą jakość którą chciałbym potwierdzić lub zaprzeczyc.

0
  Szukaj w 5mln produktów