Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Core 2 Duo T5500 czy będzie działać w Płycie z Socket 478 ?

18 Wrz 2008 18:47 3933 6
  • Poziom 14  
    Witam otóż mam procesor Intel Core 2 Duo T5500 :
    SL9SH/1.66 GHz/667 MHz/2 MB .
    Dlatego mam pytanie czy można uruchomić ten procesor na płycie z Socket 478 która obsługuje procesory Intel Pentium 4 ?
    Z góry dziękuje za odpowiedz.
  • Poziom 18  
    A czy ktoś z nas jest wróżką i zgadnie co to za płyta?
  • Poziom 39  
    Powinien działać. Niemniej jednak tak jak poprzednik napisał, jaka to płyta(model).
  • Poziom 12  
    Musiałbyś kupić przejściówkę z socket 478 na 479... Tylko problem z tym jaka to płyta? :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Problem czysto akademicki. Czyli po wykonaniu wielu skomplikowanych przeróbek płyty oraz dodaniu do BIOS mikrokodu dla tego procesora pewnie by się dało ale na 100% nie miałoby to sensu ekonomicznego. Czyli w skrócie lepiej o tym zapomnij. (No chyba że masz duże zaplecze techniczne i olbrzymią determinację).

Mała dygresja. Swego czasu miałem do czynienia z komputerami Dell GX50 w których to były płyty na chipsecie i810 a montowany był procesor z rodziny Tualatin i niby to działało ale po 1-2 latach 50 % już umarło. A "dostosowaniem" zajmowali się przecież profesjonalni projektanci płyt głównych a i tak im to niezbyt wyszło.
  • Poziom 12  
    unitraxxx napisał:
    szczerze wątpię by gdzieś na świecie była przejściówka z soc.479 na soc.478.

Znalazłem coś takiego.. niestety aukcja już nieaktualna:
    Przejściówka ASUS CPU Upgrade Kit CT-479
    Core 2 Duo T5500 czy będzie działać w Płycie z Socket 478 ?
    Moderowany przez TONI_2003:

Allegro regulamin cytat poniżej!
    10.11 zamieszczanie odsyłaczy do materiałów o charakterze krótkotrwałym, których aktualność po określonym czasie wygasa, takich jak wszelkie linki do aukcji, ofert promocyjnych i wyprzedaży.

Udzielam upomnienia słownego zamieszczanie linków do Allegro