Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny zamek plus klapa na pilota

piotrecki 18 Wrz 2008 19:04 5853 13
  • #1 18 Wrz 2008 19:04
    piotrecki
    Poziom 9  

Witam to mój pierwszy post na tym forum także proszę mi wybaczyć jak coś jest nie tak.
    mam problem ze sterownikiem centralnego firmy carprotect chodzi o to jak co podłączyć.
    sterowanie centralnego podłączyłem używając tego schematu:
    natomiast podłączenie siłownika klapy wygląda tak:
    i teraz nie wiem jak co podłączyć. Proszę o pomoc.

1 13
  • #2 14 Paź 2008 11:34
    KTO_TK
    Poziom 10  

Witam
    Przewód żółty i żółtoczarny do masy, pomarańczowy i pomarańczowo czarny ucinasz (nie będą wykorzystane) natomiast na białym i biało czarnym masz sterowanie do centralnego zamka (sterowanie masą). Nie wiem co to za bryka do której to montujesz ale pewnie potrzebne przewody znajdziesz w lewym słupku tuż obok nóg kierowcy.
    Pozdrawiam i przyjemnej pracy.

0
  • #3 14 Paź 2008 20:42
    piotrecki
    Poziom 9  

Kolega to wiem ale jak podłączyć jednocześnie sterowanie zamkiem centralnym i otwarcie siłownika klapy tylnej.

0
  • #4 14 Paź 2008 21:41
    milejow
    Poziom 42  

Potrzebny ci dodatkowy silownik do otwarcia zamka klapy(nie ten,ktory pracuje z silownikami drzwi)I przede wszystkim dodatkowy kanal ze sterownika radiowego do wysterowania silownika otwarcia klapy.Jesli tego nie masz to nici z otwierania kufra guziczkiem

1
  • #5 26 Paź 2008 18:56
    adibaw
    Poziom 16  

a tak na serio to o co chodzi? bagażnik ma się otwierać razem z drzwiami?

czy drzwi mają się otwierać i dodatkowo po naciśnięciu przycisku pilota ma się sama otwierać klapa bagażnika?

napisz jakie to autko i co dokładnie chcesz osiągnąć będzie łatwiej

0
  • #6 26 Paź 2008 19:36
    emeryt2
    Poziom 42  

Adibaw , myślisz, że otwierając samochód będzie też otwierał bagażnik?
    Nie widziałeś alarmów z dodatkową funkcją - otwieranie bagażnika.

0
  • #7 26 Paź 2008 23:15
    tos64sy
    Poziom 15  

montuje te zestawy 2 razy w tygodniu.to są dwie różne możliwości podłączenia sterownika.albo sterujesz centralnym zamkiem albo tylko i wyłącznie tylną klapą,więc nie prościej jest za montować gdzieś przycisk do otwierania klapy,poza tym co to za auto??

0
  • #8 27 Paź 2008 19:22
    milejow
    Poziom 42  

tos64sy napisał:
    montuje te zestawy 2 razy w tygodniu.to są dwie różne możliwości podłączenia sterownika.albo sterujesz centralnym zamkiem albo tylko i wyłącznie tylną klapą,więc nie prościej jest za montować gdzieś przycisk do otwierania klapy,poza tym co to za auto??

A slyszales o sterowniku radiowym zamka z kanalem dodatkowym?To takie ,,cos,,co ma najczesciej 3przyciski w pilociku-zam/otw/klapa kufra:D

0
  • #9 27 Paź 2008 22:27
    tos64sy
    Poziom 15  

pewnie że słyszałem ale to nie ten zestaw ten ma 4 przyciski z czego 2 są nie używane.

0
  • #10 06 Lis 2008 09:34
    adibaw
    Poziom 16  

emeryt2 napisał:
    Adibaw , myślisz, że otwierając samochód będzie też otwierał bagażnik?
    Nie widziałeś alarmów z dodatkową funkcją - otwieranie bagażnika.

a na przykład w Passacie B3 sedanie nie ma sensu otwieranie bagażnika razem z drzwiami?

alarmów nie ale widziałem systemy alarmowe z wbudowanym modułem centralnego zamka i dodatkowymi kanałami sterującymi na akcesoria

0
  • #11 06 Lis 2008 10:15
    emeryt2
    Poziom 42  

To , właśnie to. Przepraszam za moją uwagę.

1
  • #12 29 Cze 2009 12:59
    Paladinus z Krańca Świata
    Poziom 11  

Podejrzewam, że mam identyczny sterownik i podobny problem.
    Teoretycznie siłownik klapy bagażnika powinien być sterowany dodatkowym przewodem z centralki (różowy), którego polaryzację można ustawić zworką. Wszystko pięknie tylko: centralka nie reaguje na naciśnięcie przycisku otwarcia bagażnika na pilocie, przekaźnik sprawdziłem i jest sprawny tylko nie otrzymuje sygnału do zamknięcia obwodu. Może ma ktoś pomysł co z tym zrobić?
    Dorzucam zdjęcie płytki, przekaźnik bez obudowy to od kanału dodatkowego właśnie.

0
  • #13 29 Cze 2009 21:58
    tos64sy
    Poziom 15  

Przewód różowy w tym przypadku jest niskonapięciowy,zalecam montaż przekaźnika.A czy w tym zestawie nie trzeba przytrzymać na pilocie przycisku otwierania na 3 sek.?

0
  • #14 29 Cze 2009 22:31
    Paladinus z Krańca Świata
    Poziom 11  

Różowy to jest + po przekaźniku bezpośrednio z zasilania centralki, więc nie rozumiem czemu niskonapięciowy.
    Dzięki za pomoc - wszystko gra tylko przycisk trzeba trzymać nie 3, a około 10 sekund.

0