Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Outlook 2007 - nie wysyla e-maili

LucKB 18 Sep 2008 21:32 11050 7
    LucKB
    Level 2  
    Witam

Mam nastepujacy problem: W programie Outlook 2007 po utworzeniu nowej wiadomosci i probie jej wyslania nic sie nie dzieje - teoretycznie pokazuje, ze i odbieranie i wysylanie poczty powiaodlo sie bez zadnych bledow, a maile i tak zostaja w skrzynce nadawczej i nie sa wysylane (nie dochodza na adres nadawcy).
    Wszystkie ustawienia sa poprawnie ustawione, test wysylania i odbierania poczty przechodzi bez problemu.
    leonov
    Level 42  
    Może tak :
    1. przeniesienie (przy zamknietym programie
    poczty) zawartosci folderu C:\Users\[nazwa
    konta]\AppData\Local\Microsoft\Windows Mail do jakiegos tymczasowego
    folderu,
    2. uruchomienie programu (wtedy zostanie odbudowana cala struktura usuniętych folderów i plików), skonfigurowanie kont pocztowych i, po sprawdzeniu, że program działa poprawnie, przeniesienie plików wiadomości pocztowych do nowo stworzonych folderów.

Pliki pojedynczych wiadomości noszą
    rozszerzenie .EML, znajdują się w folderach leżących wewnątrz folderu Local folders, zapisanego w folderze Windows Mail. Foldery zawierające pliki .EML
    noszą odpowiednia nazwę do skrzynek, które reprezentują w programie, czyli folder Inbox zawiera wiadomości ze Skrzynki odbiorczej, Sent Items z
    Elementów wysłanych itd. Najlepiej przenieść więc pliki .EML z przeniesionego wcześniej folderu Inbox do nowo stworzonego folderu o tej samej nazwie itd. (proszę nie przenosić plików WINMAIL.FOL)
    LucKB
    Level 2  
    Niestety nie pomogło :(
    Powyrzucalem wszystkie pliki i na czysto utworzylem nowe konta i okazalo sie, ze juz od poczatku jest to samo - nawet na nowo zalozonym profilu robi to samo.
    Nie wiem jak do tego podejsc. Nie spotkalem sie na zadnym forum z podobnym problemem (a troszke szukalem).
    tomgaw
    Level 18  
    Sprawdź swojego firewall-a. Może to on blokuje?
    manmadepredator
    Level 11  
    Używasz może Neostrady?
    Jeśli tak to ustaw port dla serwera SMTP na 587 lub 465
    Niuniek_84
    Level 23  
    Witam,

U mnie pomogła zmiana portu SMTP z 25 na 587.

Pozdrawiam
    SQ5EKY
    Level 12  
    Witam odświeżę temat mam to samo ale z małym wyjątkiem program wysyła wybiórczo wiadomości coś wyśle coś nie. Dodam że do jednego adresata jeden rodzaj plików załączony (PDF). Próbowałem robić to z tym kasowaniem folderu ale program pob skasowaniu zawartości programu nie odbudowuje sobie folderów więc jeśli ktoś miał coś podobnego proszę o podzielenie się ..

Pozdrawiam

Piotr SQ5EKY