Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zamykanie portów

03 Mar 2004 13:35 2695 5
  • Poziom 11  
    witam!
    czy jest możliwe zamknięcie portu używanego przez np jakąś aplikację/proces. chodzi mi o zablokowanie/zamknięcie otwartego, używanego lub nasłuchującego już portu. czy są do tego polecenia czy należy posiadać jakiś programik. system win98, jak ktoś zna to dodatkowo interesowałoby mnie dla XP oraz mandrake 9.0.
  • Poziom 22  
    oczywiście, że jest :D - FireWall :D
    tylko nie taki prościutki.... choć tutaj też można to zrobić... ale to nie to samo ;)
    Pozdrawiam
  • Poziom 42  
    Pod win polecam Outpost Firewall na licencji darmowej, pod linux oczywiście nieśmiertelne iptables.
  • Poziom 11  
    czyli tylko firewall. apropo firewall pod windę a konkretnie zonealarm czy normalne jest że trojan umożliwia nasłuchiwania na jakimś porcie a firewall nic nie zgłasza ani nie alarmuje. czy dopiero jak zostanie nawiązane połączenie na tym porcie powinien zadziałać.
    program anty-trojan miał taką możliwość zamknięcia portu o ile dobrze mi się wydaje (o ile to nie było zamknięcie aplikacji).
    jeszcze jedno pytanie czy np po zalogowaniu się na kompa z XP jako administrator przez telnet i po sprawdzeniu stanu portów można zablokować otwarty już port przez dana aplikację tak aby jej nie zabijać (kill) tylko uniemożliwić łączność np dla przeglądarki internetowej, której tylko jedno z kilku połączeń zostałoby zablokowane, a reszta działałaby normalnie.
  • Poziom 42  
    Np wspomniany Outpost oraz ATGuard maja fukcje podglądu portów na których jakiś program nasłuchuje (i przy okazji pokazuje który to program).